Harry Potter Evrenine Resimli ve Koleksiyonluk Bir Kitap: A Magical Year

harry potter a magical year j.k. rowling

Harry Potter evreni için koleksiyonluk bir kitap daha geliyor. A Magical Year: The Illustrations of Jim Kay adıyla duyurulan eser, seriden birçok alıntıyı ve Jim Kay’in daha önce görülmemiş illüstrasyonlarını içeriyor.

Jim Kay illüstrasyonlarını içeren Harry Potter’ın resimli baskılarını 2015 yılından bu yana severek okuyoruz. Her bir sayfası ayrı sanat eseri niteliğindeki eserlerde son olarak geçen yıl Harry Potter ve Ateş Kadehi yayınlanmıştı. Şimdi Kate Greenaway Madalyası sahibi sanatçının Harry Potter’la ilgili yeni bir çalışması daha okurun karşısına çıkmaya hazırlanıyor: A Magical Year

Sevindirici haberi Bloomsbury sosyal medya hesabı üzerinden bir gönderi ile duyurdu:

“J.K. Rowling’in orijinal Harry Potter romanlarından büyülü alıntılarla bezenmiş ve Jim Kay’ın olağanüstü sanatı ile hayat bulmuş bu güzel hediye kitabı ile yılın her günü biraz Harry Potter büyüsünün tadını çıkarın. A Magical Year, Jim Kay’ın şimdiye kadarki seriden inanılmaz illüstrasyonlarını (daha önce görülmemiş kalem eskizleriyle) içeriyor ve okuyucuları Hogwarts’ta mevsimler arasında unutulmaz bir yolculuğa çıkarıyor.

A Magical Year ile Harry Potter ve Büyücülük Dünyasını Yeniden Keşfe Çıkın

Harry Potter A Magica Year Jim Kay

Yayınevinin de belirttiği gibi dilimize “Büyülü Bir Yıl” şeklinde çevirebileceğimiz kitap, Jim Kay’in daha önce hiç yayınlanmamış illüstrasyonlarını içerecek. Ayrıca yılın her gününe ayrılacak şekilde ve gelecek yıl için de fazladan bir tane olmak üzere 366 Harry Potter alıntısı içerecek. Bu sayede okurlar kitapla birlikte Felsefe Taşı’ndan Ölüm Yadigarları’na kadar seriyi bir kez daha gözden geçirme fırsatına erişecek.

Daha önce de 2017 yılında Scholastic Yayıncılık tarafından A Magical Yearbook adıyla bir diğer hediye kitabı yayınlanmıştı. Ancak o kitap daha ziyade günümüzdeki yedi kitaba özel bir serdi. A Magical Year kitap ise Fantastik Canavarlar Nedir ve Nerede Bulunur ve Harry Potter filmlerinden fotoğraflarla okuyucuyu 1920’lerin büyücü dünyasından, Lord Voldemort’la yapılan Hogwarts Savaşı’na uzanan sinematik bir yolculuğa çıkartıyor ve okuyucuya çizim alanları sunuyor.

a magical year

A Magical Year, 5 Ekim 2021 tarihinde orijinal diliyle raflardaki yerini alacak. Dilimize büyük ihtimalle yine Yapı Kredi Yayınları tarafından çevrilecek olan kitabın Türkçe çevirisi için henüz bir yayın tarihi paylaşılmış değil. Ancak bu tür kitaplar söz konusu olduğunda çeviriler zaten hazır olduğu için kısa sürede dilimizde olacağı varsayılabilir.

Peki ya siz bu koleksiyonluk eserin dilimize gelmesi durumunda almayı düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bizimle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Kayıp Rıhtım

3 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir