“Harry Potter ve Lanetli Çocuk” Oyununun Sahneleceği Binanın Girişi Görenleri Hayrete Düşürüyor!

harry-potter-lanetli-cocuk-tiyatro

Harry Potter ve Lanetli Çocuk’un sergileneceği tiyatro binasının girişi tamamlandı!

İyi bir ilk izlenim her şeydir ve Harry Potter ve Lanetli Çocuk’tan da daha azı beklenemezdi. Aylar boyunca büyük perdenin arkasındaki gizemi merak ettik ve artık sonunda bu görkemli üç boyutlu mekan girişi ile hasretimiz biraz da olsa hafifledi. Palace Sahnesi’nin dışında binanın bu ön gösterimini büyük bir heyecanla karşıladık!

Dünya’nın önde gelen birçok tiyatro oyununun oynandığı bu sahne artık kapısında o çok beklediğimiz kelimeleri taşıyor: Harry Potter ve Lanetli Çocuk Bölüm Bir ve İki. Harfler binanın girişinde büyük ve etkileyici altın renkli puntolarla yazılmış. Kelimelerin hemen üstünde de kanatlı bir yuvanın içinde gizemli bir çocuk var.

Bu tasarım daha önce kendi sihrini ‘Much Ado About Nothing, Let the Right One In ve Spring Awakening” gibi oyunlarda da göstermiş Tony Ödüllü set tasarımcısı Christine Jones’a ait.

Önümüzdeki haftalarda daha çok şey bekleyebiliriz ama eğer girişin ilk görüntüsü buysa kim bilir oyunun ilk sahneleneceği 7 Haziran’da tiyatro binası neye benzeyecek!

“Harry Potter ve Lanetli Çocuk” J.K. Rowling, Jack Thorne ve yönetmen John Tiffany’nin birlikte hazırladığı hikâye üzerine kurulu bir Jack Thorne oyunu. Oyun tam da “Ölüm Yadigarları”nın bıraktığı yerden devam ediyor. Oyunda Jamie Parker, Noma Dumezweni ve Paul Thornley; Harry, Hermione ve Ron’u canlandırıyorlar.

harry-potter-lanetli-cocuk-tiyatro-2

⁠⁠⁠Evapsie!

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir