“Harry Potter ve Lanetli Çocuk”un Draco ve Scorpius Malfoy’undan İlk Fotoğraflar

ea5e45a0-0adc-0134-24aa-0e1b1c96d76b

Harry Potter ve Lanetli Çocuk tiyatro oyununda, Weasley ailesinin ilk konsept resimlerinin ardından Draco’yu oynayacak Alex Price’ın ve Scorpius’u canlandıracak Anthony Boyle’un ilk resimleri de geçtiğimiz gün yayınlandı. Resimler hakkında konuşan Rowling ise Scorpius’un, “Kızları Malfoy erkeklerinden soğutacak hiçbir şey yapamayacağını,” söyleyerek Anthony Boyle’a takılmayı ihmal etmedi.

Harry Potter ve Lanetli Çocuk tiyatro oyununun prova gösterimine günler kalmışken dün itibariyle Draco ve Scopius Malfoy’u kimlerin oynayacağını ve kostümlerinin nasıl görüneceğini öğrenmiş bulunuyoruz.

Draco-Scorpius

İşte karşınızda Malfoy erkekleri: Harry’nin eski düşmanını canlandıran Alex Price ve oğlu Scorpius rolünde karşımıza çıkan Anthony Boyle.

Alex Price fantastik konulu televizyon dizilerine yabancı bir aktör değil çünkü kendisini daha önce de Merlin, Penny Dreadful ve Doctor Who gibi yapımlarda ekran karşısında görmüştük. 3 Winters, Birdland ve Before The Party oyunlarında sahnenin tozunu attıran Price aynı zamanda iş tiyatroya gelince de aranan bir isim.

Belfastlı oyuncu Anthony Boyle ise Royal Welsh College of Music & Drama’da eğitim aldıktan sonra, Herons ve senaryo yazımına katkıda bulunduğu East Belfast Boy gibi projelerle seyirci karşısına çıkmış.

Anthony, Scopious Malfoy olarak sahnedeki babasının hık demiş burnundan düşmüş gibi görünüyor. J.K Rowling de bu konuda “Draco ve Scorpius’u çok seviyorum, gerçekten de akraba gibi görünüyorlar!” diyor.

Scopious’a dönüşme süreci Anthony için aynı zamanda başka bir zorluk daha içeriyormuş; sarışın olmak.

“Oldukça ezber bozan bir durumdu.” diyor Anthony yeni görünümüyle ilgili. “ Saçımı gördüğüm anda dedim ki ‘Tamam, Scorpius Malfoy’u oynuyorum, bu gerçekten oluyor.’ Gerçekten çok büyük bir andı.”

Scorpius

Tıpkı Albus Severus Potter ve Rose Granger-Weasley gibi Scorpius da Lanetli Çocuk boyunca,  üzerinde tipik Malfoy değişiklikleri yapılmış Hogwarts üniformasını giyecek.

“Hogwarts’a gidip binanıza seçilmeden önce giydiğiniz resmi okul üniformasını giyiyor. O bir Malfoy yani kıyafetleri oldukça pahalı fakat onu birazcık tuhaf hissettirecek kadar da zorlama olmalı.”

J.K Rowling aynı zamanda, Sorpius’un hanımlarla arasının iyi olacağı konusunda da şaka yapmaktan geri kalmıyor. “Bana öyle geliyor ki Scorpius kızları Malfoy erkeklerinden soğutacak hiçbir şey yapmayacak.” diyor şakacı yazar.

Kendisine Draco’nun karakterine nasıl hazırlandığı sorulunca Alex Price, senaryonun ihtiyacı olan her şeye sahip olduğunu söylüyor.

“Jack Thorne’un senaryosu oyunun geçtiği zamandan başlıyor. Ve kitaplardan gelen ve yakın bir iş çıkarmanız gereken kesinlikle devasa bir hikaye de var. Bunun hakkında endişeden kendinizi yiyip bitirebiliriniz. Fakat bizim ilk işimiz oyuna faydalı olmak ve J.K. Rowling’in karakterlerini elimizden geldiği en iyi şekilde sahneye koyabilmek.”

Draco-Lanetli-Cocuk

Deneyimli oyuncu aynı zamanda bu kadar büyük bir yapımın içinde yer almanın getirdiği baskıdan da söz ediyor.

“Dışarıdaki dünya yapımcımız tarafından ustalıkla düzenlendi ve bizden uzaklaştırıldı. Her şey daha yeni yeni ortaya çıkmaya başlıyor ve bütün bunlar biraz göz korkutucu fakat aynı zamanda oldukça da heyecan verici. Çünkü Jack mükemmel bir senarist ve 19 yıl sonra hikayeyi, özellikle Draco için harika bir yere getiriyor.”

Heyecanı binanın içinde bile hissedebiliyorsun.” diye ekliyor Anthony.

“Yaklaşık dört haftadan beri, prova odalarında yapamadığımız şeyleri yapma olanağı bulduğumuz Palace Theatre’dayız. Yaptıklarımızı herkese gösterebilmek için sabırsızlanıyoruz.”

Bizler de Draco ve Scorpious Malfoy’u sahnede görmek için sabırsızlanıyoruz!

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir