“Harry Potter ve Lanetli Çocuk”un Ron, Hermione ve Rose’undan İlk Fotoğraflar

weasley_granger

Harry Potter ve Lanetli Çocuk tiyatro oyunundan fotoğraflar gelmeye devam ediyor. Potter Ailesi‘nden sonra sırada Ron, Hermione ve Rose Granger-Weasley fotoğrafları var! J.K. Rowling’e göre aktris Noma Dumezweni, “Hermione’nin karakterini derinlemesine anlıyor.”

Geçtiğimiz günlerde Harry, Ginny ve Albus Potter’ın oyundan fotoğrafları yayınlanmıştı, şimdi sıra Granger-Weasley’lerde. Resimlerde Harry’nin en yakın ikin arkadaşı Ron Weasley (Paul Thornley) ve Hermione Granger’ı (Noma Dumezweni) kızları Rose Granger-Weasley (Cherrelle Skeete) ile görüyoruz.

“Oyun 19 yıl sonrasında geçiyor,” diyor Paul, “Ron ve Hermione evliler ve artık Granger-Weasley ailesi oldular. Muhteşem kızımız Rose Granger-Weasley Hogwarts’a başlamak üzere, o yüzden hepimiz için önemli bir gün.”

rose

Gerçekten de önemli bir gün ve resimde Hogwarts üniformasıyla gördüğümüz Cherrelle Skeete için de çok büyük bir iş. Cherrelle geçmişte Aslan Kral ve Wind in the Willows oyunlarında rol aldı. Tiyatronun yanı sıra Call the Midwife dizisinde ve şans eseri olarak Harry Potter filmlerinin oyuncuları Evanna Lynch (Luna Lovegood) ile James ve Oliver Phelps’in (Fred ve George Weasley) bulunduğu Danny and the Human Zoo dizisinde oynadı.

“Eğer bunun ne kadar muhteşem ve büyük bir şey olduğunu düşünmeye başlarsam bayılmaktan korkuyorum.” dedi Cherrelle. “Üniformamı giymek, Hogwarts’a hazırlanmak, herkesi kostümleriyle görmek, hepsi çok heyecan verici. Her gün üniformama bakıp Hogwarts’a gideceğim günü bekliyorum.”

Cherrelle ayrıca Rose’un annesi Hermione’ye benzediğini söyledi:

“Rose oldukça hırslı, elbette annesi Hermione olduğu için baya uğraşması gerekiyor. Bence iki karakter oldukça benzer. İkisi de kendilerine çok yükleniyorlar. Rose sadece doğru olanı yapmak istiyor.”

J.K. Rowling de Rose’un Hermione’ye benzediğini konusunda Cherrelle’ye katılıyor:

Rose annesine oldukça benziyor ama daha kendisine güvenli. Büyücülerle büyüdüğü için dünyadaki yerini daha çok farkında. Cherrelle Rose’u çok iyi oynuyor, otoriter ama çok sevilesi.”

hermione-granger

Laf Hermione’den açılmışken, J.K. Rowling şu açıklamayı yapıyor:

“Noma’yı rol seçmelerinde izledim ve John Tiffany bana Noma’yı seçeceğini söylediğinde mutluluktan havalara uçtum. O gerçekten Hermione’yi tüm derinliğiyle anlıyor.”

İngiltere’nin en prestijli tiyatro ödülü olan Olivier Ödülü sahibi olan Noma, karakterine büründüğü için çok heyecanlanmış. Oyuncu müthiş mavi kıyafeti ve Hermione’nin asasıyla oldukça iyi gözüküyor.

“Kostümü ilk giydiğim zaman çok heyecanlanmıştım, aynda kendime bakıp ‘Ahhhh işte bu!’ dedim.”

ron-weasley

J.K. Rowling’e göre, Ron hala tanıdığımız ve hatırladığımız Weasley. “40’larındaki Ron gençliğindeki Ron’dan çok farklı değil, sadece ayağı biraz daha sık ağrıyor. Paul gerçekten çok komik ve eğlenceli bir performans sergiliyor,” diyor Rowling.

Yıllar boyunca annesinin süveterlerinden şikayet eden Ron, sonunda onlara alışmış gibi. Kostümünde bile süveter giyiyor.

“Kostüm için Ron’un favorisi olacak bir süveter seçmek istedik, arada belki yıkıyordur bile. Ron sürekli rahat olmak istiyor, rahat kıyafetler, rahat ayakkabılar giymekten hoşlanıyor. Sık sık alışverişe çıktığını sanmam.”

Artık bütün oyuncular rollerine büründüğü için, şu an oyunun teknik yanlarıyla uğraşıyorlar.

“Teknik provalar oyunun bütün elementlerinin bir araya geldiği provalar.” diyor Paul. “Işıklar, ses ve elbette size bahsedemeyeceğim büyü kısmı, ilüzyonlar ve de kostümler. Sahnede yerlerimizi bulup, kendimizi oyuna yerleştirdiğimiz provalardayız. Sahne arkasında birbirimize çarpmadan dolanmaya çalışıyoruz.”

“Herkesin çalışmasını izlemek ve oyunun tüm elementlerinin bir araya geldiğini görmek, özellikle de tiyatroda, oldukça eğlenceli.” diyor Cherrelle. “Arkama yaslanıp yapılanları izlemek ve bunun bir parçası olduğumu bilmek çok güzel.”

Noma, “Tiyatroya her girdiğimde etrafıma bakıyorum ve ‘Ben bunun bir parçasıyım.’ diyorum. Oyunu izlemek için sabırsızlanıyorum. Bu serüvenin bir parçası olduğum için çok gururluyum.” diyor.

Harry Potter ve Lanetli Çocuk 31 Temmuz 2016 tarihinde ilk kez sahnelenecek.

⁠⁠⁠Evapsie!
4 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir