Porpentina “Tina” Scamander Kimdir?

Katherine Waterston

Porpentina “Tina” Scamander (1926-1991) Amerikan cadı. Ünlü büyüzoolog ve yazar Newt Scamander‘ın eşi.

Erken Dönem

Porpentina Amerika Birleşik Devletleri’nde doğdu. Büyü eğitimini Ilvermorny‘de almak durumunda kaldı. Queenie adında kendisinden küçük bir kız kardeşi vardı. “Birbirlerini yetiştirdiler” deyişinden yola çıkarak, görünene göre kardeşler küçük yaşta anne ve babalarını kaybettiler ve bu yüzden de birbirleri ile bağları oldukça kuvvetlendi.

Porpentia’nın ailesi ve arkadaşları ona Tina ismini taktı. Kendisi ve kardeşi Queenie’in Yahudi oldukları söylenir.

Kariyer ve EvlilikPorpentina_Scamander_tina

Amerika Birleşik Devletleri Büyücülük Kongresi için çalıştı. Ancak üstlerinin onaylamadığı bir kişiyi savunduğu için yeteneklerinin çok altında bir pozisyona indirildi.

1926’da Porpentia New York’ta yeni büyülü yaratıklar keşfetmek için uluslar arası seferi neticesi ile orada olan İngiliz Büyüzoolog Newt Scamander ile tanıştı. Sonunda onunla evlenerek Birleşik Krallık’a taşındı. Çiftin onlara bir torun veren, Rolf adında bir çocuğu var.

İleriki Yaşamı

20. yüzyılın sonlarında kocası ve evcil Kneazlesları (bir çeşit kedi, Crookshanks bir yarı Kneazles’dı) Hoppy, Milly ve Mauler ile birlikte Dorset’de yaşadı. Torununun Luna Lovegood ile evlenmesi ile Porpentia ikizlerin ninesi oldu: Lorcan ve Lysander Scamander.

Kişilik ve Özelikleri

Porpentina’nın bahsedildiği üzere görünüşe göre pratik, aklı başında bir kişiliği var. Ancak “çok duygulu” ve “çok güçlü, cesur” olarak da tanımlandı. Doğal olarak çok hırslı ve doğru olanı savunmaya karşı bir arzuya sahip.

Filmlerde

Porpentina “Tina” Scamander’ı filmlerde Katherine Waterston canlandıracak. Kendisini Steve Jobs (2015), Inherent Vice (2014) ve Michael Clayton (2007) filmlerinden hatırlıyoruz.

2 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir