Dünyadaki Diğer Büyücülük Okulları Açıklanmaya Başlandı!

wizarding-schools

Rowling, daha önce dünya üzerinde Hogwarts, Durmstrang, Beauxbatons dışında pek çok büyücülük okulu olduğundan bahsetmişti. Yeni film serisinde, belki de bu okullara dair olaylara şahit olacağımızdan, Pottermore bize hareketli günler yaşatmaya başladı.

Pottermore‘da yayınlanan yeni bir bilgiyle görüyoruz ki J.K. Rowling yeni isimler türetmekte hâlâ oldukça usta.

Yazarımız sonunda Hogwarts dışındaki birkaç okulun üstündeki örtüyü kaldırdı. Pottermore “A Celebration of Harry Potter” adıyla yapılan kutlama ile geçtiğimiz cuma günü Rowling’in kalemiyle dünyadaki 11 büyücülük okulu hakkında yazılar yayınlanacağını duyurdu.

Kutlamadaki özel misafirlerden ve filmlerde Luna Lovegood‘u canlandırarak kalplerimizi çalan Evanna Lynch, yeni filmin de geçtiği ülkenin büyücülük okulunun ismini erkenden söylemiş oldu: Ilvermorny. Okul Birleşik Devletler’in Kuzeydoğu kısmında bulunuyor.

11 okuldan 4’ü hakkındaki bilgiler, bir haritayla birlikte yayınlandı bile.

maps

Lynch, ilerleyen günlerde Ilvermorny hakkında Pottermore üzerinden daha fazla yazı yayınlanabileceğini söyledi.

Brezilya’nın büyücülük okulunun ismi Castelobruxo. Okul Caipora tarafından korunuyor; öğrencileri ve ormanda yaşayan canlıları koruyup kollamak için, geceleri ortaya çıkan küçük ve tüylü ruhsal varlıklar.

Japonya’nın büyücülük okulunun ismi Mahoutokoro. Bu okul öğrencilerine verdiği büyülü cübbeler ile ünlü. Cübbeler öğrenciler yaşça büyüdükçe onlarla büyüyor. Cübbenin diğer karakteristik özelliği ise giyenin bilgi beceri seviyesi ile renk değiştirmesi. İlk başta soluk bir pembe olan cübbeler eğer kişi her büyü branşında en iyi notları alırsa altın sarısına dönüşüyor.

Afrika okulu Uagadou ise bir dağ yamacına oyulmuş ve etrafı o kadar yoğun ve fazla bir sisle kaplı ki sanki havada yüzüyormuş gibi görünüyor. Çoğu Afrikalı cadı ve büyücü sadece parmaklarını doğrultarak ya da el hareketleri ile büyü yapabilmekte.

Büyü okulları oldukça orijinal görünüyor. Eğer haklarında daha fazla bilgi almak isterseniz şimdilik sizleri Pottermore‘a yönlendireceğiz. Fakat çok yakında başka sürprizlerimiz de olabilir!

İşte yeni okullar hakkında yayınlanan görseller:

Ilvermorny

Castelobruxo

Mahoutokoro

Uagadou

7 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir