Bellatrix’in Tüylerimizi Ürperttiği 12 An

bellatrix lestrange

Bellatrix Lestrange çılgın, zalim ve ne yapacağı öngörülemeyen biri. Ve bu da onu Voldemort için kullanışlı bir kadın yapıyor. Kendisinden hala yeterince nefret etmediyseniz, Bellatrix‘in korkunç ve çarpık kişiliğini ortaya koyan 12 anını okumaya buyurun.

Kuşkusuz serideki en korkunç karakterlerden biri ve Helena Bonham-Carter bu müthiş ölüm yiyeni tehditkar bir oyunculukla bize sunuyor.

Duygulardan yoksun, kana susamış ve Voldemort’a, kendi ailesinden daha çok saygı duyan Bellatrix belki de  alçaklığının boyutları bakımından Kim-Olduğunu-Bilirsin-Sen ile eşleşen tek karakter. Bize inanmıyor musun ? Peki ya…

1- Azkaban’dan Kaçtığı Zaman

Bellatrix’i ‘Azkaban Tutsağı‘ filminde ilk görüşümüz kalıcı bir izlenim bırakmıştı. Bellatrix’in hücresinde tünemiş bir şekilde, diliyle Karanlık İz’e dokunması, sonrasında Azkaban kalıntılarının içindeki o duruşu göz kapaklarımızı sonsuza dek kavuracak.

2- Aranıyor Posterini Gördüğümüz Zaman

Bir fotoğraf daha tehditkar olabilir miydi ? Azgın Bellatrix’in zincirlerine karşı koymasıysa, hayır. Daha tehditkar olamazdı.

3- O Çılgın Kahkahayı Her Duyuşumuzda

Çılgın kahkahalar vardır. Ve bir de Bellatrix Lestrange’in manyak, bütün acıları ve saf kötülüğü içeren neşeli kahkahası. Her biri diğerinden önemli ölçüde daha fazla kan donduran.

4- Ve O Aşağılık Bebek Sesi

Kahkaha zaten yeterince kötü fakat Harry’le Sihir Bakanlığı’nda konuşurken kullandığı o sahte bebek sesi daha da kötü. Bu da ona ve onun insanlığına duyduğu nefreti gösteriyor.

bellatrix lestrange 2

5- Neville Longbottom’a Sataştığı Zamanlar

Zavallı Neville, bütün hayatını Bellatrix, kocası Rodolphus ve Barty Crouch Jr.’ın, ebeveynleri Alice ve Frank’in çektiği acıların ve akıllarını yitirmelerinin sebebi olduklarını bilerek yaşadı. Bellatrix’in yaptıklarını Neville’a hatırlatırken duyduğu neşe de zalimceydi.

6- Sirius’a Yaptıkları İçin Onu Asla Affetmeyeceğiz

Sirius yüzünde bir gülümsemeyle ölmüş olabilir fakat Bellatrix’in, Harry’nin üzüntüsüne karşı duyduğu zafer ve o halinden memnun sırıtışı bize kuzenini öldürmekten ne kadar zevk duyduğunu gösterdi.  ‘Sirius Black’i öldürdüm.‘ feryadını hatırlatmak istemiyorum bile.

7- Hermonie İle Yaptığı Kız Kıza Sohbet

Bellatrix’in sonunda Malfoy Malikhanesi’nde gerçek bir Muggle-Doğumluyu sorgulamaktan ve işkence etmekten duyduğu hastalıklı zevki gördüğümüzde irkilmiştik. Diğerleri merdiven altında kilitliyken Hermonie’ye işkence edişi gerçekten korkunçtu.

8- Kovuk’taki Sebepsiz Saldırı

Harry’nin Hogwarts’tan ve Dumbledore’un korumasından uzak olmasını fırsat bilen Bellatrix ve Fenrir Greyback, Kovuk’a gelerek yoldaşlık üyelerine saldırdılar ve Sirius’un ölümüyle bir kez daha dalga geçerek Harry’i kızdırıp güvenli bölgeden uzaklaştırmaya çalıştılar. Bu girişimleri de Kovuk’u ateşe vermeleriyle sonuçlandı.

bellatrix narcissa

9- Draco’yu Feda Etmeye İstekli Oluşu

Bellatrix’in kitabında hiçbir şey Karanlık Lord’un yerini tutamaz. Çaresiz Narcissa, Snape’e gidip ona tek oğlunu bu suikast görevinden kurtarması için yalvardığında, Bellatrix kardeşine onun ve Draco’nun bu görev için seçildiklerine şükretmeleri gerektiğini söyledi.

10- Dumbledore’un Ölümünden Sonraki Neşesi

Hepimiz Dumbledore’un ölümünden sonra dehşete kapılmışken, Bellatrix’in göğe ışıklar saçması ve o kontrolsüz neşesi hepimizi dondurdu.

11- Kendini Voldemort’a Sevdirmek İçin Harry’yi Öldürmeye Gönüllü Olması

Bellatrix, Kovuk’a yaptığı son yolculuğunda, bunun onu diğer Ölüm Yiyenler arasında daha da saygın bir konuma getireceğini bilerek Harry’ye saldırmak ve hatta öldürmek için izin istedi.

12- Elveda, Dobby

BUNA NASIL CÜRRET EDER. BUNA NASIL AMA NASIL CÜRRET EDER!

bellatrix lestrange 3

Konuk Yazar: İrem Aküren

Forumdan Cevaplar!

Site Yorumları
25 Yorum