Bill Weasley’nin Kardeşlerin En Havalısı Olduğunun 10 Kanıtı

bill weasley

Filmlerde Bill Weasley‘i yeterince görememiş olsak da kitapları okumuş olanlar onun ne kadar havalı ve iyi görünümlü biri olduğunu bilir. Düşünün ki Veela soyundan gelen Fleur Delacour’u etkilemiş biri o. Gelin, hep birlikte Bill Weasley’nin etkileyici özelliklerine bir göz atalım!

İşte size Bill Weasley’nin yaptığı her işte çok iyi olduğunu gösteren yönleri! Eğer merak ediyorsanız pijamalı bir gulyabaniden çok daha iyi olduğunu söyleyebiliriz.

“Bill’in görünümü için söylenebilecek tek şey vardı: sıkı bir tipti.”

– Harry Potter ve Ateş Kadehi

1. Gringotts’ta Bir Lanet Kırıcı

Bu unvanın kendisi bile oldukça havalı, değil mi! Sadece cincücelerle birlikte çalışmakla kalmıyor-malumunuz hilekar müşteriler- aynı zamanda işinin bir parçası olarak zamanının çoğunu Mısır Piramitleri’nin arasında geçiriyor. Herhalde ona büyücülük dünyasının Indiana Jones’u demek pek de garip kaçmaz.

2. Zeki Biri Olmak Havalıdır

Açıkça görülüyor ki Hermione kitap kurtları için bayrağı her yere taşıyor, ama Bill de oldukça zeki bir genç adam. Aynı zamanda, zekası konusunda da Hermione’den daha rahat görünüyor. Böcürt’ü tüm sınavlardan kalmak olan birini düşünün üstelik tüm derslerini saydırabilmek için gerçek anlamda zamanı geri döndürmüş biri, Hermione Granger’dan başkası olamaz elbette!

Bu arada Bill, kulaklarından çıkan S.B.D.leri ve öğrenciler başkanı rozetiyle görünüşe göre pek stresli de değil. Lafı bile olmaz!

3. Üstelik Stil Sahibi

Mrs. Weasley, en büyük oğlunun estetik seçimleriyle ilgili daimi bir savaş içinde olabilir. Ama, Bill’in arkada toplanmış uzun saçları, dişli küpesi ve ejderha derisinden botları Harry’nin ilk dikkatini çektiğinde, ‘bir rock konserinde tuhaf kaçmayacak giysiler‘ diye düşünmüştü.

Sadece bir dakikalığına düşünün, Bill Weasley ile rock konserine gidiyorsunuz. Sadece onun yanında olduğunuz için bile çok fazla puan kazanırdınız. Tüm seyircilerin sizi elleri üstünde uçurması kaçınılmaz olacaktır.

4. Percy’nin Kazan Dipleriyle Alay Ediyor

Sadece Percy Weasley böyle düzenli bir şekilde kazan diplerini tartışıp hala ifadesiz bir yüze sahip olmayı başarabilir.

Doğal olarak Fred ve George, bıkmadan usanmadan Percy ve onun bakanlıktaki sert yakalı yeni iş girişimiyle alay eden ikili olarak adlandırılabilir. Ama bu aşamada Weasley’lerin en büyük oğluna Percy’nin kazan dibi raporuyla ilk dalga geçişi için teşekkür etmeliyiz- üstelik bunu destansı bir masa savaşının ortasındayken yapıyor! Klasik Bill.

harry ron hermione play garden

5. Mrs. Weasley’nin Onca Yaygarasına Karşı Sakin Kalabiliyor

Ailemizin üzerimize gelmesinin ne kadar sinir bozucu olduğunu hepimiz biliriz ve Mrs. Weasley’nin Bill’in görünüşüyle ilgili aşırı titiz davranışları son derece can sıkıcı olmalı. Tabii bizim için can sıkıcı diyebiliriz, ama görünüşe göre Bill için değil.

Molly’nin, Bill’in küpelerinin iş için uygun olmadığını savunduğu konuşmalarından birinde, Bill kendisini oldukça basit bir şekilde savunuyor; ‘ Anne, bol miktarda hazine getirdiğim sürece bankadaki kimse nasıl giyindiğimle ilgilenmiyor.’ Bill: 1 Molly: 0

6. Ne Zaman Harekete Geçmesi Gerektiğini Biliyor

Çoğu zaman Bay Sakin olmasına rağmen, Bill yine de ne zaman harekete geçmesi gerektiğini biliyor. Ölüm Yiyenler Quidditch Dünya Kupası’nda ortaya çıktığı zaman, Bill derhal onlara karşı çıkmaya hazırdı.

Olaydan sonra, yaralanmasına rağmen ve kolundan ‘bolca’ kan akmasına rağmen Bill’in tek derdi Karanlık İşareti oluşturan kişinin yakalanıp yakalanmadığıydı. İşte bizim adamımız!

fleur bill arthur weasley

7. Rita Skeeter Bile Onun Canını Sıkamıyor

En çetin ceviz olanlarımız bile Rita’nın acımasız sözlerine ve onun zehirli kuş tüyü kalemine maruz kalmıştır. Kendisi hakkında söylenen asılsız dedikodulara nadiren kulak asan Hermione, Rita’nın attığı iftiralar yüzünden göz yaşlarına boğulmuştu. Her boydan ve türden kana susamış canavarla arkadaş olan Hagrid, Rita’nın hiç de kibar olmayan sözleri yüzünden kulübesinden çıkamamıştı.

Peki ya Bill? Lütfen. “Uzun saçlı aptal” olarak damgalanmayı bile büyük bir rahatlıkla karşılıyor.

8. Üstelik Eşi de Bir Harika

Serideki neredeyse tüm oğlanlar talihsiz bir şekilde, Beauxbatons öğrencisi ve Üçbüyücü Turnuvası yarışmacısı olan güzeller güzeli Fleur  Delacour’un dikkatini çekmeye can atmıştır. Ama Fleur’ün Bill’i gördüğü an, oyun bitmişti.

Peki Fleur Bill’i büyük bir ilgiyle süzerken, Bill’in eli ayağı mı titredi ? Tabii ki hayır! Cool bir tavır takınarak Bill kızı kolayca tavladı. Güzel oyundu Weasley, güzel oyundu.

9. Zorluklar Karşısında Sakinliğini Koruyabiliyor

Voldemort geri döndüğünde ve herkes anlaşılır biçimde yıkılmış haldeyken, Dumbledore bile her zamanki gibi keyif dolu görünmüyordu.

Dumbledore herkesi görevlerine göre dağıtırken, Arthur’la konuşmak konusunda kaygılıydı. Bill müdürün lafını basit bir ‘Bana bırak‘ ile böldü. Seri hareketlerle Harry’nin omzuna eliyle hafifçe vurdu, annesini yanağından öptü ve bir hışım pelerinini de alarak uzun adımlarla hayranlık uyandıran bir çıkış yaptı. İşte böyle yapılır.

10. Acımasız Bir Kurtadam Tarafından Saldırıya Uğradı ve Mutlak Bir Şampiyon Gibi Yoluna Devam Etti

Bill, Fenrir Greyback tarafından saldırıya uğradığı zaman, hayatı boyunca taşıyacağı bir yara almıştı. Bu, en güçlü insanlar için bile şiddetli bir değişime uğramak için yeterli bir travmaydı.

Yine de Harry’nin, Bill’e yaptığı geçmiş olsun ziyaretleri sırasında gözlemlediği bir şey vardı ki o da; Bill’in karakterinde herhangi bir değişim olmadığıydı. Görünen tek fark ise Bill’in az pişmiş hatta kanlı bifteklere olan yeni düşkünlüğüydü. Fenrir de kim?

Sizin Weasley’lerin en havalı oğlu Bill ile ilgili eklemek istediğiniz bir şey var mı? Görüşlerinizi bizimle paylaşmayı unutmayın.

Site Yorumları
6 Yorum