Biz Olsak İhtiyaç Odası’nı Neye Dönüştürürdük ? İşte 11 Yeni Fikir!

ihtiyac odasi

Eğer bize Hogwarts’daki en sevdiğiniz yer neresi diye sorsanız, her türlü Snape’in zindanı derdik! Şaka şaka, tabii ki de çoğumuzun cevabı İhtiyaç Odası olurdu.

Hogwarts’ın tüm o garip ve gizemli özelliklerinin arasında, belki de en havalısı İhtiyaç Odası’dır. Sonuçta, ihtiyacınız her ne ise ona dönüşebilen bir oda. Her şeyi yapabilen bir oda. Yine de bir Alex değil ama büyük oranda ihtiyacınızı karşılayacaktır.

“Dobby tam böyle bir yer biliyor, efendim!” dedi sevinçle. “Dobby Hogwarts’a geldiğinde, diğer ev cinlerinin bundan söz ettiğini duydu, efendim. Biz oraya ‘Gelen Giden Oda’ deriz efendim, ya da ‘İhtiyaç Odası’ !”

“Niye?” dedi Harry merakla.

“Çünkü,” dedi Dobby ciddi ciddi, “orası ancak gerçekten ihtiyaç duyunca girilebilen bir odadır. Bazen oradadır, bazen yoktur, ama ne zaman ortaya çıksa hep onu arayanın ihtiyaçlarıyla donatılmıştır. Dobby de burayı kullandı, efendim,” dedi cin…

Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

Hepsi iyi güzel de odanın kullanabileceği çok daha farklı alanlar da vardı. Harry, tam da ondan beklendiği gibi odayı Dumbledore’un Ordusu’nu yetiştirmek ve hortkulukların peşine düşmek gibi asil sebepler için kullandı. Ama aklına gelmeyen sonsuz ihtimalleri bir düşünsenize…

ihtiyac odasi 1

1. Romantik Bir Kaçamak Odası

Kabul edelim, bu işlevi Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nda bir nevi görüyoruz. Dumbledore’un Ordusu’nun bir toplantısının ardından, Cho’nun hüngür hüngür ağlamasına ve Harry’nin berbat bir espiri yapmasına rağmen sonuda ikisinin öpüştüklerini görüyoruz.

Ancak Hogwarts öğrencileri bu odayı geçici bir romantik kaçamak yapmak için kullanmayarak çok şey kaçırdılar gibi: köşede yanan bir şömine, arkada çalan Barry White ve hemen yanlarında iki sıcacık kaymak birası…

Harry ve Giny artık resmen sevgili olduklarında, göl tarafında ‘uzun yürüyüşlere’çıkarlardı. Hiç mi üşümediler orada? İhtiyaç Odası’na gitmeliydin, Harry!

ihtiyac odasi 2

2. Peynir Dolu Bir Oda

Diğer bir deyişle, Çok İstediğimiz Şeylerle Dolu Bir Oda. Tamamıyla peynir dolu bir odanın biraz kokuşmuş bir rüya olduğunu ve bu işi peynircilere bırakmak gerektiğini düşünebilirsiniz. Ya da bunun bir rüya olarak kalması gerektiğini. Ama biz de size, peynirin müthiş olduğunu ve koca bir odayı doldurması gerektiğini söyleriz.

Malesef, Gamp’ın Temel Biçim Değiştirme Kanunu’na göre –ki bu kanunda açıkça belirtildiği gibi büyü ile yiyecek çağırılabilir ancak boş havadan yiyecek oluşturulamaz- peynir odasının gerçekleşme ihtimali yok. Hayat çok acımasız.

3. Devasa Bir Su Parkı

Hogwarts gibi bir yerde hayat oldukça stresli olabilir. Stresli olmayan nedir biliyor musunuz? Su kaydırakları. Düşünsenize Hogwarts’ta geçen 1 senenin curcunasının ardından, su kaydıraklarına atlamak eğlenceli olmaz mıydı? Sırlar Odası moralinizi mi bozuyor? O zaman biraz su aerobiği keyfinizi yerine getirecektir. Üçbüyücü Turnuvası’nda zor zamanlar mı geçiriyorsunuz? Havuza bombalama dalmak size iyi gelecektir.

4. Sadece Cedric Diggory’nin Oturduğu Mum Işığında Masası Olan Bir Restoran

Daha fazla açıklamaya gerek yok.

5. Hufflepuff’ın Ortak Salonunun Mükemmel Bir Kopyası

Hufflepuff ortak salonu, hiçbir kitapta göremediğimiz tek ortak salon. Zalım Rowling. Orada ne gizemler saklıyorsun, Hufflepuff? Kesin disko tarzı bir şey vardır ve sabaha kadar kop kop yapıyorlardır.

ihtiyac odasi 3

6. Disko

Yeni Yıl Balosu dışında Hogwarts öğrencilerinin rahatlayabileceği hangi etkinlik var? Çok fazla yok gibi. İstedikleri zaman sihir yapıyor olsalar bile, büyücülerin de arada bir dans etmeye ihtiyaçları vardır.

7. Köşede Profesör McGonagall Gayda Çalarken Neville Ve Profesör Sprout’un Vals Yaptığı Bir Oda

Bu olay kitaplarda gerçekten oluyor. En azından Harry’nin rüyasında. Evet, bir noktada Harry rüyasında, İhtiyaç Odası’nda Profesör McGonagall gayda çalarken Neville ve Profesör Sprout’un vals yaptığını görüyor. Ne tesadüftür ki bizim de aklımıza bundan daha çok görmek isteyeceğimiz başka bir şey gelmiyor.

8. Rahatlatıcı Bir Spa

Spa’da rahatlatıcı bir haftasonu geçirmeye ihtiyacı olan birileri varsa bu kesinlikle Harry ve arkadaşlarıdır. Ayrıca biraz masaja, saunaya ve gözlerinin üstüne iki tane salatalık koymaya ihtiyacı olan biri daha varsa bu Profesör Snape’dir. Düzenli olarak Spa’ya gitseydi kesinlikle çok daha tatlı bir adam olurdu.

9. Sirius İçin Mini Bir Apartman

Ateş Kadehi’nde Harry, Ron ve Hermione Sirius’la buluşmak için Hogsmade’den çıkıp uzak bir dağın altındaki küçük bir mağaraya gitmek için bir sürü yol tepiyor. Bu sırada Harry’nin kaçak hayatı yaşayan vaftiz babası o kadar kötü bir halde ki buluşmalarının çoğunu bir et parçasını aç bir köpek gibi yemekle geçiriyor. Keşke Harry onu gayet ferah ve mükemmel bir biçimde gizlenmiş İhtiyaç Odası’nda saklayabilseydi. Şüphesiz mağaradan başka bir yerde yaşamak isteyen bu yanlış yere suçlanmış büyücü için mükemmel bir gelişme olurdu. Ne sorun çıkabilirdi ki?

ihtiyac odasi 4

10. Giysi ve Makyaj Odası

Ron’un eski cübbesi, Luna’nın turp küpeleri ve Dobby’nin pek sevdiği berbat çorap koleksiyonu derken, Hogwarts’ın modanın kalbi olmadığını açık bir şekilde görüyoruz. Bu yüzden İhtiyaç Odası tam teşekküllü bir makyaj ve giysi odası olsa harika olurdu. Aynen öyle. Artık Crabbe ve Goyle, çok çok çok içlerindeki o iç güzelliğini dışarı vurma vakitleri geldi de geçiyor bile.

11. Sadece Oliver Wood’un Oturduğu Mum Işığında Masası Olan Bir Restoran

…Neden olmasın?

⁠⁠⁠Evapsie!
5 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir