Fred ve George’un Abilerimiz Olmalarını İstememizin 6 Nedeni

fred ve george weaslry

Weasley ikizleri alaycı, iğneleyici ve amansızca kaba olabilirler ama kardeşlerini gösterdiklerinden çok daha fazla önemsiyorlar.

Fred ve George’un Weasley ailesinin komedyenleri olduğu kesin, bu sebepten dolayı kardeşlerine iğneleyici yorumlarda bulunabiliyorlar- özellikle de Percy’e. Ama kötü bir amacı olmayan işkenceleri bir yana, kardeşlerini gerçekten önemsiyorlar. Keşke bizim de abilerimiz olsalardı dememizin sebebi de bu.

1. Gerektiği Yerde Doğru Şeyi Söylüyorlar

En küçük kardeşleri Ginny henüz Hogwarts’a gidemeyeceği için üzülürken, Fred ve George neşesini yerine getirmek için ne söylemeleri gerektiğini biliyorlardı.

“Hadi, çabuk olun!” dedi kadın, üç çocuk trene bindi. Anneleri yanaklarına güle güle öpücüğü kondursun diye pencereden eğildiler, küçük kız ağlamaya bağladı.
“Ağlama, Ginny, sana bir sürü baykuş yollarız.”
“Sana Hogwarts’tan bir de tuvalet kapağı göndeririz.”
“George!”
“Şaka ediyordum, anne.”

Harry Potter ve Felsefe Taşı

2. Ailenin Önemli Bir Parçası Gibi Hissetmeni Sağlarlar

Fred ve George baş belası olabilirler ve kardeşlerinin okul başarıları ve hobileriyle dalga geçmekte üstlerine yok- Percy’nin Felsefe Taşı’nda öğrenci başkanı olması gibi. (Veya, Percy’nin bütün yaz durmaksızın öğrenci başkanı olmasından bahsetmesi gibi…)

Ama bu kardeşlerine sevgi beslemediklerini veya onların aile içinde önemli hissetmelerini sağlamadıklarını göstermiyor. Percy’e Weasley damgalı yeni yıl kazağı giydirmekten, küçük kardeşlerine tatillerde bile Quidditch çalışmalarına yardım etmeye kadar, ikizler ailenin öneminin farkındalar.

“P var! Herhalde Parlak Öğrenci anlamındadır! Hadi, Percy, giy şunu. Bak, biz hepimiz giydik. Harry’de bile var.”
İkizler kazağı kafasından geçirmeye çalışırken, “Ben – istemiyorum -” diye homurdandı Percy; bu arada gözlüğü de düşmüştü.
George, “Bugün Sınıf Başkanlarıyla birlikte olmayacaksın,” dedi. “Noel’de aile bir araya gelir.”
Kazaktan kollarını bile geçirmesine fırsat vermeden Percy’yi karga tulumba odadan çıkardılar.

Harry Potter ve Felsefe Taşı

Fred_george_ageing_potion

3. Gerçekçiliklerini Koruyorlar

Ne yaparlarsa yapsınlar, Fred ve George alaylarını hep doğru zaman ve yerde yapıyorlar -özellikle de herkesin egolarını kontrol etmek için. Weasley’lere Weasley indirimi yaparken bile…

Ron: Bu ne kadar?
Fred ve George: Beş galleon.
Ron: Bana ne kadar olur?
Fred ve George: Beş galleon.
Ron: Ama ben sizin kardeşinizim.
Fred ve George: On galleon.
Harry Potter ve Melez Prens (film)

4. Size İlham Veriyorlar

Fred ve George’un kuralları yıkmayı desteklediğini hepimiz biliyoruz. (Harry’e ‘Hiçbir İşe Yaramadığıma Yemin Ederim’ denince açılan Çapulcu Haritası’nı verenler onlardı.) Ama bazen ikizler hepimizi şaşırtıp oldukça ilham verici olabiliyorlar.

‘Fred ve George’la büyümenin iyi yanlarından biri,’ dedi Ginny düşünceli bir şekilde ‘eğer cesaretin olduğuna inanırsan, her şeyi yapabileceğini düşünmeni sağlıyorlar.
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

5. Seninle Gurur Duyuyorlar!

Fred ve George’un cümlelerini bir espriyle bitirmemeleri zor, bu yüzden kardeşleriyle gerçek duygularını paylaşmaları zor olabiliyor. Ama arada bir, okuyucular ikizlerin aile üyelerinin başarılarıyla ne kadar gurur duyduklarının kanıtlarını yakalayabiliyor. Ron’un Quidditch takımına girmesinden, Ginny’nin Yarasa-Umacı Büyüleri’ndeki hızına kadar, Fred ve George hak ettikleri zaman kardeşlerini övmeyi biliyorlar.

“Evet, büyüklük gücün garantisi değil,” dedi George. “Ginny’ye baksana.”
“Nasıl yani?” dedi Harry.
“Onun Yarasa-Umacı Büyüleri’nden birine hedef olmadın hiç, değil mi?”
Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı

6. Ve Son Olarak, Onlar Gibi Kurnaz Dehalarla Birlikte Yaşamak Oldukça Faydalı Olurdu.

Her şey bir yana, Fred ve George gibi kusma pastillerini icat eden birilerinin etrafta olması güzel olmaz mıydı? Bir daha asla okula gitmemek için hastaymış gibi davranmanıza gerek kalmazdı!

fredgeorgestudytips_LargeWide

⁠⁠⁠Evapsie!
3 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir