Keşke Gerçek Olsa Dediğimiz 10 Harry Potter Büyüsü

dumbledore

Çünkü hayatımızda bir noktada hepimiz ‘Accio Kumanda‘ diye bağırmak isteriz.

Harry Potter okurken zihninizde oluşan şey, son derece canlı ve sihirli bir dünya olduğudur. İşte tam da bu yüzden herkes o dünyanın içinde yer almak istiyor. Peki gerçekten büyü yapabilseydik, bizim Muggle dünyamızda en çok hangileri işe yarayacaktı? Haydi birlikte göz atalım.

1. Accio – Çağırma Büyüleri

Eğer büyücü ve Muggle’ların ortak bir noktası varsa, o da konforlu bir koltukta keyif çatmaktır. Hal böyle olunca, Çağırma Büyüleri, yani birşeyleri havaya kaldırıp size doğru uçuran büyü, herkesin hayali oluyor.

Düşünsenize: ‘Accio dondurma’ ‘Accio kumanda’ ‘Accio bir bardak çay’ ‘Accio daha sert birşey!’… Gelişigüzel nesnelerin size doğru uçması konusunda olasılıklar sınırsız.

Biliyoruz bu büyü, sizi ateşe vermek üzere olan bir Macar Boynuzkuyruk’tan kurtulmak gibi daha verimli şeylerde kullanılmalı ancak yine de hiç ayağa bile kalkmadan dondurma alabilmek fikri kulağa harika geliyor.

ejderha

2. Alohomora – Kilitli Kapıları Açma Büyüsü

Bu büyü özellikle anahtarını unutup kapıda kalan Muggle’lar için tüm kapıları açardı. Ancak böylesine bir büyüyü kullanabilme yetisi, Muggle hırsızlığında bir patlamaya sebep olabilirdi. Belki de büyücülerin harika Mahalle Gözetleme planları vardır.

3. Expelliarmus – Silahsızlandırma Büyüsü

Silahsızlandırma, Harry’nin kitaplar boyunca en çok kullandığı büyülerden biridir. Bu büyünün Muggle’lar arasında da oldukça popüler olacağından kuşkulanıyoruz. Neden mi? İnsanların ellerindeki şeyleri düşürmesi asla komikliğini kaybetmiyor. Muhtemelen bu yüzden Harry sürekli Voldemort üzerinde kullanıyordu. (Expelliarmus büyüsü hakkında sitemizdeki detaylı bilgi için tıklayın!)

harry-voldemort

4. Kalıcı Yapıştırma Büyüsü

Japon yapıştırıcısının devri sonunda kapanırdı. Kendin Yap projelerine düşkün olanlar için, bir şeyi başka bir şeye sonsuza kadar yapıştıracak olan Kalıcı Yapıştırma Büyüleri son derece ideal. Black Ailesi, saf-kan düşkünü anne Walburga’nın portesinin Grimmauld Meydanı, 12 Numara’da sonsuza kadar asılı durması için böyle bir büyü yapmıştı, ki bu tüm Kendin Yap tutkunlarının en büyük hayali.

Bu sihri kendi üzerlerinde kullanma konusuna gelirsek, Muggle’lar, favori şapkaları veya favori romantik partnerleri gibi şeyleri kendilerine yapıştırma konusunu iki defa düşünmeliler.

5. Obliviate – Hafıza Büyüsü

Hatıralar ne kadar değerli olsa da, bu büyü bazı konularda oldukça yararlı olabilirdi. Örneğin, bir partide birinin ismini yanlış söylediniz, ‘Obliviate!’ Veya kovuldunuz, ‘Obliviate!. Çözülemeyecek problem yok gibi. (Obliviate büyüsü hakkında sitemizdeki detaylı bilgi için tıklayın!)

6. Expecto Patronum – Bizi Koruması İçin Bir Muhafız Yaratan Büyü

Hepimiz biliyoruz ki Expecto Patronum, karanlık, mutluluk yiyen, ruh emmek isteyen, Azkaban gardiyanları Ruh Emicileri kovalamak için kullanılan bir büyü. Bu tür yaratıklara biz Muggle’lar çok denk gelmesek te, yanımızda ruhumuzu simgeleyen hayvan şeklinde gümüş bir muhafız harika olmaz mıydı? Eh, bu konudaki tüm savımız bu. (Expecto Patronum büyüsü hakkında sitemizdeki detaylı bilgi için tıklayın!)

patronus

7. Scourgify – Temizlik Büyüsü

Büyücüler birçok harika ve ilham verici şey yapabilir. Tüm bulaşıkları kendi kendine temizleyen bir parça sihir ise gerçek bir mücize.

8. Wingardium Leviosa – Nesneleri Uçuran Büyü

Bu Harry’nin öğrendiği ilk büyülerden. İstediğimiz her şeyi, istediğimiz zaman havaya uçurabilmek harika olmaz mıydı? Örneğin, kendimizi! Ayrıca kendi akşam yemeği partilerimizde kullanmak için, şu tavanda süzülen mumlarda da yıllardır gözümüz var.

class-ders

9. Silencio – Bir Başkasını Susturma Büyüsü

‘Keşke sussa artık’ dediğiniz birileriyle konuşmuşsunuzdur kesin. Silencio hayatı çok daha kolaylaştırırdı.

10. Glisseo – Kaydırak Büyüsü

Muhtemelen büyücülük dünyasının en önemli büyüsü olan ancak hakettiği tanınmışlığa sahip olmayan bir büyü, tabi ki de Glisseo’dan bahsediyoruz; Merdivenleri kaydırağa çeviren büyü! Daha önemli ne olabilir ki? Aslında diğer tüm büyüleri unutalım ve her şeyi sonsuza dek kaydırağa çevirelim!

Bu bilgilendirici ve eğlenceli listeye eklemek istediğiniz, Muggle olmanın zor yanlarını kolaylaştıracak favori bir büyünüzü bizimle paylaşmayı unutmayın!

Forumdan Cevaplar!

Site Yorumları
6 Yorum