Lavender Brown’ı Sevmek İçin 5 Harika Sebep

Kendisi sürekli kıkırdayan, kıskançlığa fazla eğilimi olan ve aşırı dedikoducu bir karakter olabilir – ama biz yine de onu seviyoruz. Bu J.K. Rowling’in yazılarındaki ikincil karakterlerin bile eninde sonunda gönüllerimizi kazandığının bir kanıtıdır. Her nasılsa Lavender Ron’unkine olmasa bile bizim kalplerimize giden yolu keşfetti… İşte Lavender Brown’un gönlümüzü kazanmasına yardımcı olan sebepler.

1. Hayatı Aşk İksiri’nin Etkisindeymişçesine Yaşıyor

Elbette, Lavender’ın Ron’la olan ilişkisi kara sevdadan doğmuş olabilirdi, ancak kimse onun Ron’a adanmış bir aşık olduğunu inkar edemez. İnsanların sevgisine olan ilgisinden Ron’a verdiği sakıncalı kolye hediyesine kadar Lavender tutkuluydu. Erkek arkadaşına – ve arkadaşlarına – bağlı olmak bir kişinin sahip olabileceği en iyi niteliklerdendir.

2. Takma Adlar Konusunda Oldukça Yetenekli

Won-Won.

Bu konu üzerine söylenenler yeterli.

3. Eğer kötü tarafına denk gelirseniz size bir Çığırtkan göndermiş olmasını tercih edebilirsiniz

Lavender, Ron ve Hermione’nin arkadaşlığına ve şüphelendiği ilişkisine verdiği tepki nedeniyle çok fazla eleştiri aldı. Melez Prens’te (2009) Lavender rolündeki Jessie Cave’in elindeki kaşığı tehditkar bir şekilde kavrayıp Büyük Salon’da karşısında oturan Ron’a attığı o bakışı kim unutabilir ki?

4. Kendisi neredeyse Fred ve George Weasley kadar eğlenceli

Eğer Lavender Brown kitaplarda eğlenceli bir karakterse, filmlerdeki Lavender oldukça komik. Hogwarts Ekspresi‘ndeki penceredeki buğulanmış kalbi; hastanede yattığı sırada kendisini Ron’un yanına atarkenki abartılı duyguları; Jessie Cave’in yüzündeki her ifade.

5. Savaşmak için kaldı

Tüm büyücü dünyasını etkileyecek olan savaş Hogwarts’a geldiğinde, Lavender savaşmak için kaldı. Her şeyden önce o bir Gryffindor, kıkırdayan ve dedikodu yapan karakterinin ötesinde cesur biri.

Cesur biri çünkü savaşmaya devam etti. Cesur biri çünkü daima haklarını savundu. Cesur biri çünkü dünyaya nasıl hissettiğini göstermekten hiç korkmadı. Lav-Lav, seni her zaman seveceğiz.

Peki siz Lavender Brown hakkında ne düşünüyorsunuz?

Lavender Brown Hakkında Aşırı Detaylı Bir İnfografik İçin Buraya Tıklayabilirsiniz!

9 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir