Yeterince Değerini Bilemediğimiz Bir Dost: Dean Thomas

dean thomas fc

Lee Jordan ve Kingsley Shackebolt gibi Dean Thomas‘ın rolü de filmlere uyarlanırken oldukça azalmıştı. Gelin MuggleNet‘in hazırladığı bu yazıyla kendisine hak ettiği değeri kazandırmaya çalışalım!

Her şeyden önce; inanılmaz hevesli bir karakter. Harry’ye oldukça benziyor. Muggle bir ailede büyümüş ve Quidditch hakkında hiç bir şey bilmiyor. Ancak bu onu durdurmamış tabi, çok kısa bir sürede bu spora dalmış.

http://gph.is/2nM1kLo

Artı olarak çok da zeki bir karakter. Hatta kendisi Sırlar Odasının gizemlerinden birini Hermione‘den önce tahmin etmişti.

“Ama belki de Slytherin’le akraba olmak gerekiyordur,” diye başladı Dean Thomas, “bu yüzden de Dumbledore… [Odayı açamazdı]” – Harry Potter ve Sırlar Odası

http://gph.is/2na57z2

Ayrıca çok sadık ve destekleyici bir karakter. Harry Üç Büyücü Turnuvasına katıldığında Dean ona oldukça destek olmuştu.

Ve çok iyi resim yapan Dean Thomas, etkileyici yeni pankartlar hazırlamıştı. Bunların çoğu, Ateşoku’na binmiş, Boynuzkuyruk’un başının çevresinde ok gibi dönen Harry’yi gösteriyordu. Bir iki tanesinde de başı alev almış Cedric vardı.

Harry Potter ve Ateş Kadehi

“Eh, Harry’nin söylediği gibi, değil mi?” dedi Dean. “Saldırıya uğramak tehlikeli bir durum.”

Harry Potter ve Zümrüdanka Yoldaşlığı

http://gph.is/2nqvN0p

Remus‘a da oldukça sadıktı ve o okulda değilken onu Umbridge‘e karşı savunmuştu.

Dean tiz bir sesle, öfkeli öfkeli, “Eğer Profesör Lupin’i kastediyorsanız,” dedi, “o gelmiş geçmiş en iyi -”

Harry Potter ve Zümrüdanka Yoldaşlığı

http://gph.is/2nfXf0d

Ve son olarak cesaretini ve yiğitliğini kazanma şansları olmamasına rağmen savaşarak gösterdi.

“Savaşıyoruz, değil mi?” dedi Dean, kendi sahte Galleon‘unu çıkarırken. “Mesaj diyor ki Harry geri döndü ve biz de savaşacağız! Bir asaya ihtiyacım olacak gerçi”

– Harry Potter ve Ölüm Yadigarları

http://gph.is/2nMa4Bb

Dean Thomas Harry’nin en yakın arkadaşlarından biri olmasa da ona ve dostlarına son derece sadıktı. Ne yazık ki zaman kısıtlaması yüzünden hikayesinin büyük bir bölümü beyaz perdeye taşınırken kesildi. Dean sadık, cesur, güçlü bir karakterdi ve bu yönleri onu maalesef ki seride değeri en anlaşılamamış karakterlerden biri yapıyor.

Siz ne dersiniz?

Bunlar da ilginizi çekebilir:

Geri Planda Kalmayı Hak Etmeyen Bir Kahraman: Dean Thomas

Gerçek Bir West Ham Unitedlı: Dean Thomas

2 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir