Cormoran Strike Serisinin Üçüncü Kitabı Raflarda

cormoran strike kotuluk kariyeri

J.K. Rowling‘in Robert Galbraith mahlasıyla kaleme aldığı polisiye serisinin üçüncü cildi “Kötülük Kariyeri” nihayet dilimizde.

Harry Potter serisinin dünyaca ünlü yazarı J.K. Rowling‘in Robert Galbraith takma adıyla yazmaya başladığı ve polisiyeseverler tarafından büyük bir ilgiyle takip edilen Cormoran Strike Serisi, uzun zamandır merakla beklenen üçüncü cildi “Kötülük Kariyeri” (Career Of Evil) ile sonunda Türk okurlarla da buluştu.

Özel dedektifimiz Cormoran Strike ile asistanı Robin Ellacott’ın Guguk Kuşu ile başlayan, İpek Böceği ile devam eden maceraları bu kitapta da hız kesmeden devam ediyor. Üçüncü cildin arka kapak yazısı ve tanıtım metni şöyle:

kotuluk kariyeri cormoran strike3Dedektif Cormoran Strike’ın asistanı Robin Ellacott’a gizemli bir paket gönderilir ve içinden çıkan kesik kadın bacağıyla tüm dikkatler yeniden Strike’ın dedektiflik ofisine döner…

Strike, gönderilen bu mesaja çok şaşırmamış, ama yine de içine kurt düşmüştür. Geçmişini düşündüğünde böyle bir şeye teşebbüs edebilecek dört kişi zihninde canlanır. Bu dört şüphelinin her biri de akla hayale gelmeyecek kötülükleri yapabilecek kadar zalimdir.

Polis tek bir şüpheli üzerinde yoğunlaşır fakat Strike, emniyet güçlerinin yanlış kişinin peşinde koştuğunu düşünüp Robin’le birlikte meseleye el koymaya karar verir. Yakaladıkları ipuçlarının peşinde karanlık ve dolambaçlı yollara düşen Strike ve Robin için zaman tükenirken ikisinin hayatını da kâbusa çeviren çok daha ürkütücü olaylar kapılarını çalar…

“Strike ve Robin her zaman olduğu gibi sizi bir mıknatıs misali çeken cazibeleriyle karşınızda.”
– New York Times

“Okumaya başladığınızda Kötülük Kariyeri diğer tüm polisiyelerden farkını ortaya koyuyor. Umalım ki Strike ve Robin daha pek çok macerayla karşımıza çıkar.”
– Independent

“Şiddetli, beklenmedik ve tam ağzınıza layık bir son… Bu roman sizi çok keyiflendirecek.”
– The Times

“Kötülük Kariyeri, Cormoran Strike serisinin üçüncü ve en iyi kitabı. Galbraith seneler boyu akılda kalacak bir seri katil yaratmış. Bu öyle bir katil ki bizi daha kitabın ilk bölümünde pençesine alıp dehşete düşürüyor. Kusursuz bir tempoda ilerleyen bu gizemli kitap sürprizlerle dolu ve her sayfası polisiye roman geleneğinin en üst noktasını temsil ediyor.”
– Jocelyn McClurg

“Hayranlarını tüm gece ayakta tutacağından kuşkunuz olmasın.”
– Observer

“Bu çılgınca ve dâhice kurgu, yazarının tüm özgüveniyle kendini gösteriyor.”
– Guardian

“Baştan sona, her sayfası çok eğlenceli.”
– Mail on Sunday

“Akıllıca yazılmış, bağımlılık yapan bir gerilim.”
– Sunday Mirror

“Polisiyenin zirvesinden.”
– Sun

“Heyecan verici fikirlerle dolup taşan bir roman.”
– Scotland on Sunday

Serinin önceki kitaplarının aksine bu kez çeviri Zeynep Heyzen Ateş’e değil, Ömer Mülazım‘a ait. Kitabın editörlüğünüyse Gizem Aldoğan üstleniyor. Kötülük Kariyeri bugünden itibaren satışa açılmış durumda. Ayrıca Rowling’in serinin dördüncü cildi olan “Lethal White” (Ölümcül Beyaz) üzerinde çalışmak için kolları sıvadığını da belirtelim.

Ayrıca Strike adıyla televizyona da uyarlanan serinin 2. sezonu geçtiğimiz günlerde tamamlanmıştı. Ona da mutlaka göz atmanızı öneriyoruz.

Keyifli okumalar!

İlginizi çekebilir:

J.K. Rowling ve Polisiye Üzerine Biraz Konuşalım

Not: Bu haber ilk olarak Kayıp Rıhtım‘da yayımlanmıştır.

Forumdan Cevaplar!