Fantastik Canavarlar Filmleri Büyücülük Dünyası’nın 19 Yılını Anlatacak!

fantastik-canavarlar-albus-dumbledore-logo

Geçtiğimiz günlerde gerçekleştirilen Fantastik Canavarlar dünya galasında Variety‘ye konuşan J.K. Rowling, yeni film serisinin Büyücülük Dünyası‘nın kaç yılını kapsayacağını açıkladı!

“Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar?”la ilk karşılaştığımızda kendisi minik bir ders kitabıydı. Rowling bu kitabın yazarı Newt Scamander‘ın maceralarını konu alan bir film üçlemesi yazacağını duyurduğunda ise oldukça şaşırmıştık. Dahası, sadece Büyüzoolog Newt’in canavarlar peşinde koşturduğu maceraları görmeyi beklerken işin içine Gellert Grindelwald da girmiş ve çok daha büyük bir hikâyeye konuk olacağımızı nihayet anlamıştık.

Öyle ki J.K. Rowling bu serinin bir üçleme değil, beşleme olacağını ve karanlık büyücü Grindelwald’un başlatacağı savaşın eşiğindeki büyü dünyasına bir hayli yer vereceğini de öğrenmiştik. Üstelik Gellert Grindelwald rolünde de Johnny Depp‘i görecektik!

Fantastik Canavarlar dünya galasında Rowling, Variety‘ye bu beşlemenin Büyücülük Dünyası’nın kaç yılını konu edineceğini anlattı:

“Aslında gerçeği söylemek gerekirse üçleme olduğunu filmin daha uzayacağını belirtmek için kullandık. Birden fazla film olmasını isteyen insanlara karşı dürüst olmak istiyorduk ama kendi düşüncelerimizi de gerçekleştirecektik. Sonra bir noktada taslağı hazırlarken David Yates’e dedim ki, ‘Aslında bu 5 filmlik bir seri gibi duruyor,’ ve bundan oldukça emindim. Açık olmam gerekirse 5 filmde anlatmak bayağı arzulu bir iş çünkü 19 yılı konu alıyoruz ama 5 filmlik bir seri görebiliyorum. İşte böyle oldu.”

Sonuç olarak 1926 yılında Newt Scamander‘ın elinde büyülü yaratıklarla dolu bir valizle New York’a gelmesiyle başlayan Fantastik Canavarlar film serisi, 1945‘teki Albus DumbledoreGellert Grindelwald düellosuyla sona erecek.

Eh, böylesine büyük bir hikâyeyle karşılaşmayı sanırız hiçbirimiz beklemiyorduk. Büyücülük Dünyası‘nda 19 yıl daha… Buna hayır demek mümkün mü?

1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir