Fantastik Canavarlar’ın İnteraktif Kitabı Geliyor!

fantasticbeasts

Birleşik Krallık’taki Walker Books yayınevi, Walker Books Avustralya ve Candlewick Press ABD ile birlikte bu kasım ayında çıkacak filmle de bağlantılı olan, çocuklar için interaktif bir Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerede Bulunurlar kitap serisi yayınlayacaklarını duyurdu!

Walker Book Birleşik Krallık, J.K.Rowling’in büyücülük dünyasıyla ilgili yayınları ve Warner Bros Tüketici Ürünleri’ni global olarak yayımlama hakkına sahip olan Insight Edition’la bir alt lisans sözleşmesi imzaladı. Sözleşmede, filmdeki sahnelerin derinine inen yenilikçi ve interaktif  formatları içeren pek çok başlık var. Ayrıca kitaplar ekimde yayınlanmaya başlanacak.

Bu interaktif seri daha genç izleyicilere hitap etmeyi amaçlıyor. Birleşik Krallık’taki Scholastic de  filmle bağlantılı kitaplar yayımlayacak ve ayrıca yine Birleşik Krallık’taki Little, Brown Yayınevi ABD’deki Scholastic ile birlikte Kasım ayında resmi senaryoyu da yayımlayacak.

Walker Grup’tan Karen Lotz şöyle diyor:

Çok saygı duyulan bu yayınevi, Insight Editions, tarafından bu heyecan verici ve sevilen şeyde global ortak olarak seçilmek olağanüstü derecede onur verici.

J.K.Rowling’in büyücülük dünyasının Birleşik Krallık ve Avustralya’daki genç hayranlarını, bu güz ve tatil döneminde tam olarak aradıkları şeylere, oldukça kaliteli, türünün tek örneği ve çok güzel bir şekilde sunulmuş içeriğe sahip olan kitaplara kavuşturmayı dört gözle bekliyoruz.

Bu kitaplar oldukça heyecan verici gözüküyor! Harry Potter dünyasıyla ilgili böyle şeyler yapılmaya devam edilmesi minik Potterheadler için bulunmaz nimet ama eminim büyükler de kütüphanesinde bu kitaplara yer vermek isteyecektir. Ekimde en yakın kitapçınıza uğramayı unutmayın demek isterdik ancak Türkiye’de yayımlanacak gibi durmuyor. Ancak Walker Books’la ilgili daha fazla bilgi edinmek isteyenleri şöyle alalım!

1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir