Harry Potter Karakterleri Marvel Çizgi Romanına Konuk Oldu!

Harry Potter Marvel Evreni

Harry Potter kahramanları Marvel Evreni‘nde göründü! Altın üçlü, New Excalibur #3 çizgi romanında kısa bir sahnede de olsa yer aldı. Peki bu durum daha sonrası için ortak bir bölüm yapılabileceği ihtimalini mi doğuruyor?

Farklı evrenlerden kahramanların farklı maceralarda kısa süreliğine de ortaya çıkmasına, yolların kesişmesine oldukça alışığız. Ancak Marvel Evreni’nde Harry Potter dünyasının Altın Üçlüsü’nü görmek oldukça şaşırtıcı oldu. Excalibur çizgi romanının 3. sayısında Harry Potter, Ron Weasley ve Hermione Granger karakterleri kısa süreliğine de olsa okurlarla buluştu.

Marvel, Fox, Star Wars gibi birçok evren Disney çatısı altında buluştuktan sonra maceralar arası geçişler de oldukça kolaylaştı. Fakat medya yayın hakları Warner Bros.’un elinde olan Harry Potter kahramanlarının bir Marvel yapımında boy göstermesi oldukça şaşırtıcı. Çünkü WB işlerini DC Comics evreninde görmeye alışkınız. Neticede arka planda nasıl bir gelişme olduysa oldu. New Excalibur çizgi romanının 3. sayısında J.K. Rowling’in yarattığı kahramanlar karşımıza çıktı.

Londra’da geçen New Excalibur #3 macerasında Potter karakterleri de kısa bir süreliğine ortaya çıktı.

Harry Potter Altın Üçlüsü Marvel Çizgi Romanında Kısa Bir Sahnede Göründü

Harry Potter Marvel Evreni New Excalibur

Juggernaut’un kovalama sahnesinde bir ara sokaktan geçerken üç büyücünün de orada olduğu anlaşıldı. Bir duvarın dibindeki üçlü, yuvarlak gözlükleri ve alnını tutan bir erkek, bir kızıl saçlı ve kahverengi bukleli bir kızdan oluşuyordu. Bu üçlüyü nerede bir arada görsel tanıyacağımızı düşünüyoruz.

Kaldı ki görsel benzerliğin yanında, kızın gözlüklü çocuğun omzuna dokunup ona, “Harry!” diye seslenmesi de her şeyi açıklıyor.

Juggernaut’un geçişiyle irkilen kahramanlarımızdan Ron, “O neydi öyle?” diye soruyor. Harry de “Bilmiyorum. Ama bizim peşimizde olmadığı için şanslıyız,” şeklinde cevap veriyor.

Bu kısa “rast geliş” dışında maceranın devamında Harry Potter kahramanları bir daha ortaya çıkmıyor. Görünen o ki sayının senaristleri her iki seriyi de takip eden okurlara bir jest yapmak istemiş.

Disney cephesinden bir Wizarding World satın alma hamlesi gelir mi, bilinmez. Ancak Warner Media’nın henüz devam eden bir Fantastik Canavarlar film serisinin daha ortasında olduğunu hatırlatalım. Yine de Marvel çizgi romanlarında Lord Voldemort’u görmek gerçekten de ilginç olabilirdi.

Bu birleşme olasılığı hakkında ne düşünüyorsunuz? Görüşlerinizi yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz.

Not: Bu haber ilk olarak Kayıp Rıhtım‘da yayınlanmıştır.

* * *

* Fantastik Canavarlar 3, Hangi Harry Potter Karakterlerini Geri Getiriyor?

Kaynak: Screen Rant

2 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir