Harry Potter ve Felsefe Taşı Konseri Türkiye’de!

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, efsane Yüzüklerin Efendisi konserlerinden sonra bizi heyecana sürükleyecek başka bir konser ile geliyor: Harry Potter ve Felsefe Taşı!

Harry Potter filmlerinin en güçlü olduğu yönlerinde müzik başı çekiyor. John Williams o kadar harika bir iş başarmıştı ki Harry Potter hayranları şu günde bile Hedwig’s Theme‘i duyduğunda hüzünlenir. Hedwig’s Theme ve daha niceleri!

Harry Potter ve Felsefe Taşı filmini sinemada izleyebilen sayılı kişilerdeniz. Bu deneyimi sinemada onlarca kişi ile yaşayamadığınız içinse üzülmenize artık gerek yok! Çünkü elinize mükemmel bir fırsat geçmiş durumda. Zorlu PSM‘nin Movies in Concert başlığıyla gerçekleştirdiği film müzikleri konserleri size bu deneyimi yaşatmak için geliyor!

“Movies in Concert” serisi, büyülü bir dünyanın kapısını aralıyor…

Fenomen serinin ilk filmi “Harry Potter ve Felsefe Taşı”, canlı orkestra eşliğinde Zorlu PSM’de!

Zorlu Performans Sanatları Merkezi, beyazperdede konser deneyimi sunan Movies in Concert serisi kapsamında sinema tarihinin fenomen serisinin ilk filmi “Harry Potter ve Felsefe Taşı”nı ağırlayacak. John Williams imzalı film müziklerinin Orkestra Istanbul tarafından icra edileceği etkinlik, izleyicileri 3-4 Kasım tarihlerinde Harry Potter’ın büyülü dünyasıyla buluşturacak.

CineConcerts ve Warner Bros Consumer Products, geçtiğimiz yıl Harry Potter Film Concert adını verdikleri, kült filmin gösterim ve müzikal performansının eş zamanlı gerçekleşeceği bir dünya turu duyurdu. Haziran 2016’da başlayan tur, J.K. Rowling’in “Büyücülük Dünyası”nı, 2018 yılı boyunca 35’ten fazla ülkeyi kapsayan yüzlerce gösteride izleyicilerle buluşturacak. Bu turne kapsamında Harry Potter serisinin ilk filmi “Harry Potter ve Felsefe Taşı”, 3-4 Kasım tarihlerinde üst üste iki gece Zorlu PSM Ana Tiyatro’da büyülü bir dünyanın kapısını aralayacak.

“Harry Potter kültürel bir fenomen”

Görsel medya ile canlı müzik performansları deneyiminde lider konumdaki prodüksiyon firmalarından biri olan CineConcerts Başkanı ve Harry Potter Film Concert’in Yapımcısı Justin Freer, bu seri hakkında düşüncelerini “Harry Potter filmleri günümüzde bile milyonlarca hayranı mutluluğa boğarak devamlılığını sürdüren bir kültürel fenomen. Filmlerin ödüllü müziklerini ilk kez canlı bir orkestranın yorumuyla, filmlerin dev sinema perdesine projeksiyonuyla eş zamanlı olarak sunuyor olmak da bizim için büyük bir zevk. Bu unutulmaz bir etkinlik olacak.” sözleriyle açıklıyor.

CineConcerts’in Kurucu Ortağı ve Yapımcısı Brady Beaubien, “Harry Potter, tüm dünyada heyecanın eş anlamı olarak kabul görüyor. Biz de tüm filmi, unutulmaz müzikleriyle canlandırarak, seyircileri bu sihirli dünyaya döndürmeyi umuyoruz.” sözleriyle serinin taşıdığı önemi anlatıyor.

Merak edenleriniz içinse bilet fiyatları şu şekilde:

Biletlerin bu fiyatlar üzerinden öğrenciye %10 indirimli olduğunu belirtmek isteriz. Umuyoruz ki bu etkinliğin devamı gelir. Şimdilik 3 Kasım 2017‘nin gelmesini sabırsızlıkla beklemekle yetiniyoruz.

Biletleri şuradan satın almanız mümkün.

3 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir