“Lanetli Çocuk” Film Oluyor ve Harry Rolüne de Daniel Radcliffe Geliyor Desek?

Ortalık yine karıştı! Warner Bros.‘un bir Lanetli Çocuk filmi çekeceği ve Harry Potter rolünü eski sahibine iade edeceğiyle ilgili söylentiler almış başını gidiyor!

“Harry Potter ve Lanetli Çocuk” tiyatro oyununun akıbeti hakkındaki söylentiler bitmek bilmiyor. Önce Birleşik Krallık’da sahne alacağı söylenen oyunun Broadway’e gidebileceği ihtimali konuşulmaya başlandı, ardından Warner Bros.‘un olası bir filmin haklarını satın aldığı ortaya çıktı ve son olarak da J.K. Rowling oyunun galasında bizzat, oyunu götürebilecekleri her yerde sergileyeceklerini söyledi.

Oyunun akıbetinin ne olacağı hakkındaki belirsizlik hala havada asılıyken New York Daily News‘un haberini yaptığı bir söylenti, ne olacağını merakla bekleyen hayranların gündemine oturdu. Merak etmeyin haberler iyi. Görünüşe göre 2020 yılına kadar Lanetli Çocuk‘u beyaz perdeye taşımak isteyen Warner Bros. Harry Potter rolünü oynayacak aktörü çok da uzaklarda aramıyormuş.

Hollywood’dan haber taşıyan küçük kuşlara göre Warner Bros. Harry’nin gözlüğünü takacak kişinin yeniden Daniel Radcliffe olmasına sıcak bakıyormuş.

Hollywood’daki çok gizli bir kaynak şöyle diyor:

“Warnerlar gizli bir biçimde film haklarının alınması ve senaryonun hazırlanması üzerinde çalışıyorlar ve tabii ki akıllarında Harry’yi oynayabilecek tek bir adam var. Ancak Daniel kırk yaşına gelene kadar bu rolü yeniden almanın kesinlikle aklında olmadığını açıkça belirtmişti.”

Gizli kaynak hem haklı hem haksız. Çünkü Radcliffe daha önce sağ kalan çocuğu tekrar canlandırmayı düşünmediğini bu şekilde dile getirmiş olsa da, yakın zamanda kendisini eğer yeterince iyi bir senaryo yazılırsa yeniden Harry olarak geri dönebileceğinden bahsederken bulmuştuk.

İşin ilginç yanı Radcliffe’in inatla “Lanetli Çocuk”u izlemeye gitmiyor oluşunun bu işle bir ilgisi olabilir. Bunlar elbette “bir film olacağı varsayımına” dayanıyor. Fakat belki de Radcliffe oyunu izlemeye “dikkat çekmemek için gitmediğini” bahanesinin ardına sığınırken aslında halihazırda aynı rolü oynayan başka bir oyuncudan etkilenmemek istediği için tiyatro salonundan uzak duruyordur.

Kaynağın aktardığı bir başka önemli bilgi ise yapımcıların özellikle Harry’nin oğluna odaklanan bir film yapmak istemeleri ve bunu bir üçlemeye dönüştürmek için de epeyce para harcamaya hazır oldukları. Yine de hala Warner Bros. ve Daniel Radcliffe cephelerinden bir ses gelmediği için temkinli olmak gerek.

Sosyal medyada oyunla ilgili gelişmelere yorum yapan hayranların bir kısmı başlarından aşağıya yağdırılan bu söylenti yağmurundan bıkmış durumda:

“Lanetli Çocuk filmi söylentileri mi? – Durdurun şunu!”

Bazıları ne istediklerinden oldukça emin:

“BİR LANETLİ ÇOCUK FİLMİ İSTİYORUM”

Bazıları ise bu fikre temkinli yaklaşmayı sürdürüyor:

“Harry Potter ve Cursed Child’ın iyi bir üçleme olacağını düşünmüyorum ve bazı karakterlerin yeni oyuncular tarafından canlandırılmasını istemiyorum.”

Sizce yeni bir film çekilir mi, üçlemeye yetecek kadar konu çıkar mı, Harry Potter‘ı yeniden Daniel Radcliffe oynar mı, yoksa bunların hepsi bizim hüsnü kuruntularımız olarak mı kalacak? Hala bu olasılıklar arasında boğulmadıysanız fikrinizi bizimle paylaşabilirsiniz!

Harry Potter ve Lanetli Çocuk oyununun senaryo kitabı, çok yakında YKY tarafından Türkçe olarak bizlerle olacak. Bu sırada oyunun hikâyesini okumak için de buraya tıklayabilirsiniz.

⁠⁠⁠Evapsie!
17 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir