Severus Snape ve Çapulcular Filminin Yapımcısından Yeni Proje Müjdesi!

severus snape ve capulcular afis

Ariana‘nın ölümüyle sonuçlanan Dumbledore ve Grindelwald dövüşünü anlatan Çoğunluğun İyiliği ile Snape‘in kişiliğine daha yakından bakma fırsatı yakaladığımız Severus Snape ve Çapulcular filmlerinin yapımcısı Broad Strokes Productions‘tan yeni haberler var.

Harry Potter dünyasında gerçekleşen hayran filmleri, en az orijinal seri kadar heyecan verici olabiliyor. Kuşkusuz bunun en harika örnekleri Çoğunluğun İyiliği ve Severus Snape ve Çapulcular filmleri olsa gerek. Broad Strokes Productions, geçtiğimiz aylarda gelecek planlarına dair bir video yayınladı.

Son filmin Kickstarter sayfasında bağışta bulunanlar hakkında imzalı senaryoların ve DVD’lerin yakında postalanacağı haberiyle başlayan günlükte, yapımcı bizlerin oldukça merak ettiğimiz soruyu da cevapladı: Broad Strokes Productions’tan yeni bir Harry Potter hayran filmi projesi gelecek mi?

Yapımcı yeni bir şey yapmayı ilk planda düşünmediğini ancak film sonrası gelen yoğun istekler doğrultusunda fikrini değiştirdiğini dile getirdi. Ancak ekip film için para bağışı toplamak istemiyor ve yeni bir film yapılacaksa da kalite olarak Severus Snape ve Çapulcular‘dan aşağı kalır bir şey olsun istemiyorlar. Fon yokken de böyle bir şey çekemeyeceklerinden dolayı, ekibin senaristi bir radyo tiyatrosu yapmayı düşünmüş.

12 bölümden oluşacak radyo tiyatrosu Great Wizarding War orijinal adıyla birinci büyücülük savaşını konu alacak. Seri tam olarak Snape ve Çapulcular filminin bittiği andan itibaren gelişen olaylarla başlayacak. Voldemort‘un Snape ile konuşmasını duyacağız ve oradan hemen St. Mungo‘ya gidip Sectumsempra büyüsü yüzünden kanlar içinde yatan Remus Lupin‘i getiren Sirius Black‘e atlayacağız. Orijinal Zümrüdanka Yoldaşlığı ekibi, eski Ölüm Yiyenler, Lestrangeler ve Blackler gibi bir çok karaktere de yakından bakmış olacağımızı söylüyor. Ayrıca yazarın eklediği bir de yeni karakter görecekmişiz.

Yazar altı bölümü yazmış bulunmakta ve yedincisi yolda. Radyo tiyatrosunun kayıtlarına ise nisan veya mayıs ayında başlamayı ve bir iki ay sonra da ilk bölümü yayınlamayı umuyorlar.

Yeni bir hayran filmi bekleyen bizler için üzücü olsa da böyle bir işe de asla hayır demeyiz! Potter dünyasının geçmişini konu alan her hikâyeyi ilgiyle takip etmekte üstümüze yok. Siz ne dersiniz?

Aranızda hâlâ daha önce bahsi geçen 2 filmi izlememiş olanlar varsa, hemen aşağıdan Türkçe altyazılı olarak bu şahane işlere göz atma imkânınız var.

Gelişmeler için takipte kalmayı unutmayın!

4 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir