YKY’den Sürpriz Kitap: “Harry Potter Sinema Rehberi” Çıktı!

Yapı Kredi Yayınları‘ndan sürpriz bir kitap geldi, hem de Sevin Okyay çevirisiyle! Harry Potter evreninin sinematik dünyasını baştan sonra şahane ayrıntılarla anlatan “Harry Potter Sinema Rehberi” raflardaki yerini aldı!

Harry Potter‘ın kitaplarını defalarca okuduk, bir o kadar da filmlerini izledik. Kitaplarla alakalı zaten birçok teori üretildi, üzerinde yazıldı çizildi. Filmle alakalı da kamera arkası görüntüleri dahil olmak üzere birçok materyale erişim şansımız oldu. Peki onun da ötesinde, daha fazlası var mıydı? Elbette! İşte bu kitap sizlere bilmediğiniz bilgileri sunuyor. Hem de resimli, renkli görsellerle! Özellikle koleksiyoncular için kaçırılmaması gereken bir kitap olduğunu da belirtmeden geçmeyelim.

Gelin kitabın arka kapak tanıtım yazısına hep birlikte göz atalım:

On birinci yaş gününde Harry Potter hayal edebileceği en güzel hediyeyi aldı: Bir büyücü olduğunu ve Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na davet edildiğini öğrendi! Diagon Yolu’na ilk gezisinden, Karanlık Lord Voldemort ile efsanevi savaşlarına kadar Harry’nin tam sekiz filme yayılan nefes kesici macerasını yeniden yaşayın. Unutulmaz alıntılarla ve fotoğraflarla dolu bu kitap, Sağ Kalan Çocuk’la ilgili bilmeniz gereken her şeyi içeriyor.

 

64 sayfalık kitabın yazarlığını Felicity Baker üstlenmiş. En başta da belirttiğimiz gibi çeviri Sevin Okyay‘a, düzeltiyse Hazel Bilgen‘e ait. Kitap sert kapağa ve renkli sayfalara sahip. Etiket fiyatı 24 TL olan bu kitabı online kitap alışveriş sitelerinde daha ucuza bulmanız mümkün!

16 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir