James Potter ve Kılıcın Varisi: Yerli Harry Potter Hayran Filmi Yeni Macerası ile Yayında

James Potter ve Kılıcın Varisi: Yerli Harry Potter Hayran Filmi

Yeni yerli Harry Potter hayran filmi James Potter ve Kılıcın Varisi yayınlandı! Macera, ilk filmin kaldığı yerden devam ediyor.

Yerli Harry Potter hayran filmi külliyatı genişliyor. Yabancılar “Voldemort: Varisin Kökenleri”, “Üç Kardeşin Hikâyesi”, “Severus Snape ve Çapulcular” ve “Çoğunluğun İyiliği” gibi prodüksiyon anlamında oldukça iyi işler yaparken yerli olarak bu tarz işlerde uzun bir süre boyunca pek yol alamadık. Ta ki geçen sene başına kadar.

Vulture Works Productions, tamamen amatör imkânlar ve kendi yaratıcılıkları ile James Potter ve Kayıp Asa adlı bir hayran filmi hazırladılar. İlk filmde, Harry’nin kırdığı Mürver Asa’nın kendisini tamir etmesi sonucunda hâlâ hayatta olan Voldemort’un yandaşlarının asayı bularak Karanlık Lord’u geri getirmeleri konu ediniyordu. 500 dolarlık bir bütçe ile çekilen yapım toplamda 15 dakikadan oluşuyordu ve izleyenlerden de oldukça iyi eleştiriler almıştı.

İşte aynı ekip şimdi de serinin devam filmi olan James Potter ve Kılıcın Varisi ile hayranlarının karşısına çıktı. Bu sefer ekip, hikâyenin tam da 19 yıl sonrasına gidiyor ve Albus Severus Potter’ın Hogwarts’a gideceği gün ile başlıyor. Albus gibi Slytherin bölümünde olan Scorpius Malfoy, bu uyarlamada Harry Potter ve Lanetli Çocuk’takine göre farklı bir yaşa sahip. Karakter bu uyarlamada James Sirius ile yaşıt olarak gösteriliyor. Scorpius ve Albus arasındaki ilişkiyi kıskanan James bir nevi Malfoy ile abilik çatışması içinde kalıyor.

Harry Potter - James Potter ve Kılıcın Varisi

Maceranın ana konusunu ise 100 yılda bir gerçekleşen Kral Arthur’un Canavarı kehaneti Hogwarts’a gelmesi oluşturuyor. Başı bir türlü dertten kurtulamayan Potter ailesi ve dostlarını büyük bir macera bekliyor. İlk filmi 15 dakikadan oluşsan maceranın ikinci yapımı ise iki kat daha uzun olmuş. Kılıcın Varisi, 32 dakika 22 saniyelik bir uzunluğa sahip.

James Potter ve Kılıcın Varisi | İZLE

Emirhan Akbaba’nın yönettiği hayran filminin oyuncu kadrosu şu şekilde:

  • Denizhan Akbaba – James Sirius Potter
  • Mert Ali Dayı – Albus Severus Potter
  • Görkem Kasal – Harry Potter
  • Özgür Civelek – Ralph Finnigan
  • Elif Sevinç – Alice Jefferson
  • Kutay Kalabalık – Scorpius Malfoy
  • Alp Börekcioğlu – Profesör Thomson
  • Uğur Ünsal – Neville Longbottom
  • Oğulcan Aşıkoğlu – Gryffindor Student
  • Rıdvan Durmuş – Wizard

Oyuncu kadrosundan Denizhan Akbaba, Emre Öksüz‘ün yönetmenliğini üstlendiği Otis Tarda filminde de oynamıştı. Ayrıca Akbaba ile birlikte Elif Sevinç ve Özgür Civelek, Can Evrenol‘un Peri: Ağzı Olmayan Kız adlı son filminde de yer almışlardı.

Peki ya siz filmi nasıl buldunuz? Sizce ilki kadar sürükleyici olmuş mu? James Potter ve Kılıcın Varisi’yle ilgili yorumlarınızı yorumlarda bizlerle paylaşabilirsiniz. İyi seyirler diliyoruz!

Site Yorumları
9 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir