Bu Sömestr İçin Mutlaka Almanız Gereken 5 Sihirli Okul Eşyası

harry-ron-sinavda

Uzun bir yazın ardından yine okul zamanı geldi çattı, bütün o güzel ve parlak kırtasiyelikleri stok yapmanın tam da zamanı yani. İster Hogwarts ya da Ilvermorny’ye gidin ister normal Muggle okulunuza, bazı sihirli eşyalar var ki hayatımızı çok daha kolay hale getirebilir! Gelin MuggleNet‘in hazırladığı bu listeye hep birlikte göz atalım!

 1. Dibi Olmayan Çanta

Hermione’nin içine dünyayı sığdırdığı pullu çantasını hatırlıyoruz değil mi? İşte bu harika çantalar da onun okul için yapılmış versiyonu desek yeridir. Bütün kitapları, parşömeni, tüy kalemleri, mürekkebi ve daha fazlasını taşımak için biçilmiş kaftan! Üstelik çok ağır olacak diye endişelenmeye de gerek yok çünkü bu çantalar fazlasıyla ağır yükleri hafifletmek ve omuzların acımasını önlemek için büyülerle donatılmış. Bununla da bitmiyor elbette, bu çantalar sizin sınıftaki en stil sahibi kişi olmanızı sağlamak için çeşit çeşit renk seçeneklerine sahip.

hermione-cantasi

2. Uzman Tüy Kalem

Upuzun notlarınızı baştan sona okumaktan bıktınız mı? Herhangi bir konuda en ufak ayrıntıyı bile içeren notlar almak sizin yaşam tarzınız mı? O zaman bu kalemlere ihtiyacınız var! Bu muhteşem tüy kalemi not alırken kullanın ve aktive etmek için asanızla bir kere dokunun. Sonrasında ise uzman tüy kaleminiz notlarınızı önemli noktalara göre organize ederken hayatınızın tadını çıkarın.

3. Konuşan Tüy Kalem

Birden fazla işi yaparken zorlanıyorsanız ve yazı yazmak sizin için bir angarya haline geldiyse bu yeni tüy kalem çalışma konusundaki bütün dertlerinize deva olacak! Notlarınızı bu tüy kalemle yazın, her cümlenin sonunda yazdığınız sesli olarak tekrar edilsin. Çalışmak, notları tekrar etmek ve bulunması zor yazım hatalarını saptamak için tam da aradığınız ürün.

Dipnot: Günlüğünüzü yazarken farklı bir tüy kalem kullanmanız önerilir.

snape-ve-altin-uclu

4. Weasley Şaka Ürünleri- Kaytaran Çerez Kutuları

Ders programınızda Pazartesi günü ilk iş arka arkaya Sihir Tarihi dersi olduğunu fark edip sızlanmanıza gerek yok çünkü bu problemi çözmek elinizde. Kaytaran Çerez Kutuları tam da size göre, yanınızda hazır bir tane bulundurun ve ekstra istirahat için hastane kanadına gönderilirken sendromsuz Pazartesi’nin tadını çıkarın!

5. Kopya Engelleyen Parşömen

Quidditch sahasında çok fazla vakit harcayıp ödevlerini yapmayı unutan sorumsuz arkadaşlarınızdan bıktınız mı? Gizlice ödevlerinizi kopya etmeye çalışanları engellemek için bu parşömenleri kullanın. Bu parşömenin içine konulmuş büyüler izniniz dışında ödevlerinizi kopya etmeye çalışan birini anında tanır ve gizlice kopya çekmeye çalışan gözler üstüne çevrildiği anda kıvrılır. Eğlence bununla bitmiyor, parşömen kıvrılarak bir rulo halini aldıktan sonra caydırıcı bir önlem alarak kopya çekmeye çalışan kişinin kafasına vuruyor. Öfkeli tepkileri bunun parşömenin kendi büyüsü olduğunu söyleyerek savuşturabilir ve tatlı intikamın tadını çıkarabilirsiniz.

Bütün bu sihirli kırtasiyelikler sizin de gözünüzü almadı mı? Eğer birileri bunları Muggle öğrenciler için de icat edebilse harika olurdu açıkçası. Sizin için olmazsa olmaz büyülü okul malzemeleri neler? Yorum yapmayı unutmayın!

hogwarts-sinavlari

 

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir