Fantastik Canavarlar Evreninden Yeterince İyi Yazılmamış 7 Karakter

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları sonrası yeni filmle ilgili yazıların ardı arkası kesilmiyor. MuggleNet ise bu sefer arkaları pek de desteklenmeyen karakterin bir derlemesini hazırlamış ve aklımızda oluşabilecek soruları da eklemiş. Olur da yeni filme kadar unutursak diye bu yazıyı sizler için hazır hale getirdik.

Büyücü dünyasının son bölümü olan Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları üzerinden aylar geçti. Bu süreçte filme karşı çeşitli tepkiler ortaya çıktı ve birisi de karakter çokluğuyla ilgiliydi. İşte ileriki filmlerde hikayelerinin gelişmesi gereken bazı karakterler.

Not: Spoiler içerir.

1. Credence Barebone

Filmin sonunda Credence’ın Dumbledore’un kardeşi çıkması herkesi şaşırtmıştı. Daha önceden ise Harry Potter kitaplarında hiç böyle bir imaya rastlanmamıştı. Tabii ki Grindelwald akraba olduklarını söyledi diye gerçekten öyleler demek değil. Yine de filmin sonu, Credence hakkında cevaplanmamış birçok soru bıraktı. Credence gerçekten bir Dumbledore mu? Eğer öyleyse neden Rita Skeeter Albus’un hayatını iyice araştırdığı sırada bunu öğrenmedi? Eğer Grindelwald yalan söylüyorsa Credence gerçekte kim? Credence’ın  Dumbledore’u öldürmediğini biliyoruz fakat o zaman Grindelwald için ne yapıyor?

2. Albus Dumbledore

Harry Potter ve Ölüm Yagidarları’ndan biliyoruz ki Dumbledore ve Grindelwald’ın geçmişi oldukça karışık ve Grindelwald’ın Suçları, hikayelerine bir de kan anlaşmasını katarak daha fazlasını ekledi. Bu yeni bilgi zaten karmaşık olan ilişkilerine yeni bir katman daha katıyor. Bunu ne zaman yaptılar? Ariana’nın ölümünden önce mi yoksa sonra mıydı? Nasıl işliyor? Bozulmaz Yemin’den ne açıdan farklı? Ayrıca Ölüm Yadigarları şimdiye kadar hiç bahsedilmedi ama arkadaşlarını oluşturmada büyük bir rol oynadığını biliyoruz. Yeni filmler bu konuya dönüp Potter serisinden bildiğimizden daha da mı ayrıntıya inecek?

3. Theseus Scamander

Theseus sevilen karakterlerden bir tanesi ve gelecek filmlerde onun gelişip büyümesi için fazlasıyla fırsat var. Leta öldüğüne göre Bakanlık’ta çalışmaya dönecek mi yoksa Newt’un Grindelwald’u yenmesinde yardımcı mı olacak? Artık Grindelwald’un peşine düşmesi için kişisel bir sebebi olduğuna göre Fantastik Canavarlar filmlerindeki rolü genişleyecek mi? Savaş kahramanı ve saygın bir Bakanlık çalışanı olması seçimlerini nasıl etkileyecek?

4. Queenie Goldstein

Birçok doğru teoriyi kanıtlayarak Queenie, Grindelwald’ın etkili konuşmasıyla ikna olup onun tarafına katıldı. Şimdi Grindelwald’a katılıp Newt, Tina ve Jacob’ı arkasında bıraktığına göre karanlık yolunda mı devam edecek yoksa arkadaşlarına geri mi dönecek? Eğer Grindelwald ile kalırsa Queenie’nin yetenekleri Grindelwald için herhangi bir şeyi değiştirecek mi?

5. Gellert Grindelwald

Grindelwald hakkında pek bir şey bilinmiyor. 1945’te Dumbledore tarafından yenilmeden önce terörüne uzun yıllar boyunca devam edeceğini biliyoruz ama 1927 (Grindelwald’un Suçları’nın geçtiği tarih) ile 1945 arasında tam olarak ne yapıyor? Geçmişinde, büyücülerin Mugglelardan çok daha iyi olduğuna inandıracak ne oldu? Neyse ki izlenecek daha üç film var. Bu yüzden geçmişi hakkında birçok şeyin açığa çıkacağını umuyoruz.

6. Nagini

Nagini’nin aslında Maledictus lanetine sahip bir kadın olduğunun söylenmesi fragmandaki büyük bir spoilerdı ancak filmde düşündüğümüz kadar öne çıkan bir karakter değildi. Umut ediyoruz ki gelecek film Nagini’nin laneti, Credence ile ilişkisi ve Grindelwald ile savaş halindeyken nasıl Voldemort’un tarafında geçtiği ile ilgili bilgi verir.

7. Minerva McGonagall

Grindewald’ın Suçları’nda yetişkin bir McGonagall görmek hayranlar arasında birçok tartışmaya yol açtı çünkü Harry Potter’a göre daha doğmamış olması gerekiyordu. Filmde geniş bir role sahip olmasa da ilerlemesine dair potansiyeli vardı. Gelecek filmlerdeyse hikayeyi nasıl etkileyeceği ve Grindelwald’ı yenmekte nasıl rol oynayacağı konusunda merak içindeyiz.

Sizce daha da gelişmesi gereken başka karakterler var mı? Ben şahsen Grindelwald’ın yandaşları hakkında daha fazla bilgi edinmeyi dört gözle bekliyorum. Mesela Rosier’in Grindelwald’a kuru kafa tutmak dışında katkısı olacak mı? Ya da Abernathy gerçekten Grindelwald tarafında mı yoksa Imperius laneti altında mı? Ayrıca Grindelwald ile Dumbledore’un ilişkisinin nasıl şekillendiği tatmin edici olacak mı? İkinci filmle ilgili sizin aklınıza ne gibi sorular takılıyor? Yorumlar kısmında bizimle paylaşmayı unutmayın.

Forumdan Cevaplar!