Hakkında Daha Fazla Şey Öğrenmek İsteyeceğiniz 5 Harry Potter Karakteri

lee jordan

Harry Potter serisi, Harry’nin – ve okuyucuların – çok az zaman geçirdiği birçok karakterle dolu. Fakat sadece uzaktan tanıyabildiğimiz bu karakterlerin hikayeleri de en az Harry’ninki kadar etkileyici olabiliyor. Arabella Figg için başka bir seri ister miydiniz?

Sadece ufak bir anlığına görebildiğimiz fakat karmaşık, ilginç veya kötü karakterlerden bazılarına, Pottermore aracılığıyla göz atalım.

Michael Corner

michael corner

Michael Corner, Ginny‘nin erkek arkadaşlarından biri olarak biliniyor. Michael’ın hayatı hakkında pek bir şey bilmiyoruz fakat bildiğimiz kadarıyla kendisi oldukça güvenilir biri. Yine de Gryffindor’un Quidditch finalinde Ravenclaw’u yenmesi konusunda hala sızlanıyor.

Michael, Dumbledore’un Ordusu‘na okulundaki beşinci yılında katılmıştı. Harry Potter ve Ölüm Yadigarları zamanı geldiğinde ise Hogwarts’ta kalmayı seçen yiğit Ravenclaw öğrencilerinden biriydi.

Carrow kardeşler bir birinci sınıf öğrencisini hapsettiğinde Michael buna karşı çıkmıştı. Genç öğrenciyi kurtardıktan sonra işkenceye maruz kalmıştı. Ayrıca, Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı kitabından bildiğimiz kadarıyla çekici olan yumuşak saçlarını görmeyi çok isterdik.

Bayan Crouch

Barty Crouch Sr. ve Barty Crouch Jr. Harry Potter ve Ateş Kadehi kitabında oldukça büyük rollere sahipti. Fakat Bartemius Crouch Jr.’ın annesi kitap başlamadan önce ölmüştü.

Azkaban’ın tarihinde çok az görülen firarlardan birinde rol almıştı. Kendi oğlu özgür kalabilsin diye Azkaban’da ölmüştü. Son günlerini ruh emen canavarlarla sarılmış, neşeli hatıraları yavaşça ondan zorla alınarak geçirmişti. Bunu sadece sevgili oğlu ve onun özgür kalabilmesi için yapmıştı. Fedakarlığı devasa boyutlara ulaşmış birisi, bu yüzden hayatında daha mutlu olduğu günleri merak ediyoruz.

Lee Jordan

lee jordan quidditch

Ah, Lee Jordan. Tarantula sahibi ve  Quidditch spikeri olan bu çocuk en iyi iki arkadaşı gibi hazırcevap ve espriliydi – Fred ve George.

Lee Jordan spikerlik yeteneğini İkinci Büyücülük Savaşı zamanlarında iyiliğe adamıştı. Potterwatch adlı radyo programını hazırlamıştı ve topluluğu Voldemort’un hareketleri konusunda bilgilendiriyodu. Ayrıca kendilerini nasıl koruyabilecekleri konusunda tavsiyeler veriyordu. Medyanın geri kalanının Ölüm Yiyenler tarafından kontrol edildiği bu günlerde Lee büyücü topluluğunun geri kalanını, ihtiyaç duydukları bu zamanlarda birbirine bağlamıştı. Lee’nin hikayesi hakkında daha çok şey bilmek isterdik.

Dudley Dursley

dudley large transNUHzxaamNmHDqK YksWRz2o yMLyYquKCawpyDOW254

Yani, Dudley’nin geçmişteki günahlarını temize çıkarmak gibi bir niyetimiz yok. Bir çocuk olarak Dudley, şımartılmış bir gaddardı. Privet Drive Dört Numara‘da yaşayan Harry’nin hayatını hiç de büyülü olmayan bir cehenneme çevirmek için çok uğraşmıştı.

Yetiştirildiği yıllarda ne kadar şımartıldığını düşünürsek, Dudley’nin olgunlaşma yolculuğunda en azından düzgün bir adamın yarısı kadar iyi biri olduğunu görebilmek kayda değer olmalı. Ölüm Yadigarları sırasında ufak bir anlığına gösterdiği şefkati hepimizi derinlerden şaşırtmıştı. Ayrıca yetişkin biri olduğunda nasıl birine dönüştüğünü merak ediyoruz.

Augusta Longbottom

Neville’in büyükannesi Augusta Longbottom, başlangıçta torununun korktuğu heybetli bir kadın olarak görülebilir. Aslında kendisinin o kadar da korkutucu biri olmadığı ortaya çıkmıştı.

Ya da aslında o kadar korkunçtu… fakat bu sadece daha olgun bir cadının yapabileceği şeyleri hafife alan sarhoş bir John Dawlish‘seniz (Ç.N: Augusta Dawlish’i St. Mungo Hastanesi’ne gönderecek bir şey yapmıştı.)

Augusta Longbottom Neville konusunda otoriterdi. Sonunda torunuyla gurur duymayı ve onu olduğu gibi kabul etmeyi öğrenmişti. Augusta ve geri kalan Longbottom ailesi hakkında daha çok şey bilmek için can atıyoruz.

Arka planda kalmış birçok Harry Potter karakterlerinden bazılarına göz attık. Sizlerin aklına, geçmişini öğrenmek istediğiniz başka karakterler geliyor mu? Bizlerle paylaşmayı unutmayın!

figgy

Forumdan Cevaplar!