Harry Potter Bir Korku Filmi Olsaydı Nasıl Olurdu?

Harry Potter Korku Filmi

Korku filmlerinin sıkı hayranları olan insanlar için Harry Potter filmleri yeterince korkunç değildi. Filmlerin bazı yönleri yeterli derecede korkutucu olsa da (merhaba Ruh Emiciler, korkunç Testraller ve kafaları vücutlarından sarkan yarı canlı büyücüler) eğer Harry Potter filmleri birer klasik korku filmi olsaydı nasıl olacağını sadece hayal edebiliyoruz. MuggleNet bu soruyu bizler için sormuş. Haydi beraber nasıl olacağı konusunda tahminlerimizi yürütelim!

1. Voldemort bir insana uzaktan yakından benzemezdi.

tumblr nzbbs4CJE81s2k82uo4 500

Voldemort bir şeytan, hayalet ya da uzaylı olurdu. Zaten filmlerde de ona kesinlikle kırmızı gözler vermelilerdi – bu şüphesiz sadece burnunun olmamasından da daha az insani bir görüntü ortaya çıkarırdı.

2. Hayaletler çok daha korkunç olurdu.

giphy.gif?cid=ecf05e470owmdqv7c2tw3g6f21umkewogtzaojn9ju0ajn5q&ep=v1 gifs search&rid=giphy

En sevdiğimiz hayaleti hikayede göremedik bile! Eğer bu filmler korku kategorisine dahil olsaydı, ölüler diyarı ile çok daha korkutucu karşılaşmalarımız olurdu.

3. Hikaye yaratıklara ve canavarlara daha çok odaklanırdı.

Image2 zpstspmc4h8

Büyücü dünyasında ciddi bir şekilde korkunç yaratıklar var ancak korkunun odak noktası hiçbir zaman onlar olmadı. Bize daha çok Ruh Emici, kurt adam, vampir, üç başlı köpek, dev örümcek, ejderha, trol ve benzerlerinden verin!

4. Harry çok daha fazla yere düşerdi.

Ana karakterimiz tehlikeden kaçarken en az bir kere boşu boşuna düşmezse buna iyi bir korku filmi diyemeyiz.

5. Mr Weasley’nin arabası çok da yardımcı olmazdı.

tumblr inline mubswewnIi1rgs66v

Arabalar korku filmlerinde asla iyiye bir işaret değildir – ya en önemli anda karakterleri oyalarlar ya da hiç çalışmazlar. Ancak Harry Potter hikayesinde birçok kötü anda arabanın yararı olduğunu gördük.

6. Her öpüşmeden sonra insanları trajik bir son beklerdi.

giphy

Her sevgi dolu sahneden sonra birinin ya kaçırıldığı ya da öldürüldüğü zaten bildiğimiz bir şey. Daha az öpüşme, daha çok şüphe!

Belki de Harry Potter filmleri çok da iyi korku filmleri olmazdı, değil mi? Korku filmlerinin klişelerinin çoğu büyüyle açıklanabiliyor. Siz ne düşünüyorsunuz? Bu filmlerin daha korkunç hallerini görmek ister miydiniz, yoksa böyle gayet iyiler mi? Yorumlarınızı bizlerle paylaşın!

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir