Harry Potter Koleksiyoncusu Taha Şahin 10 Favori Potter Parçasını Bizler İçin Anlattı!

taha-sahin-koleksiyonu

Türkiye’nin önde gelen Harry Potter koleksiyoncularından Taha Şahin, Fantastik Canavarlar takipçileri için koleksiyonundan öne çıkan 10 favori parçasını anlattı!

Yaklaşık 10 yıldır topladığı bu koleksiyonun favorilerini Taha Şahin‘in ağzından dinleyelim!

10-hogwarts-kabul-mektubu

10. Hogwarts Kabul Mektubu

Küçükken hepimiz Hogwarts’tan bir kabul mektubu beklemişizdir. Koleksiyonumda 10. sıraya mektubu koymamın sebebi sanırım bu. Bana Hogwarts mektubu gelmeyince, ben de kendi Hogwarts mektubumu satın aldım. Zarfın içinde McGonagall tarafından yazılmış bir mektup var. Mektup, “Dear, Mr Potter.” diye başlıyor.

9-harry-asa

9. Harry Potter Asa

Asalar içinde en rahat kullanımı olan asa Harry’nin asası. Tutma yeri oldukça rahat. Diğer asalarla kıyaslayınca boyu biraz daha kısa ve bu da onun kullanımını kolaylaştırıyor. Ayrıca Harry’ye olan sevgim de bu asayı 9. sıraya koymamda başka bir etken tabii.

8-entertainment-weekly-hp

8. Entertainment Weekly HP

Bu dergi, Harry Potter’ın son filmin çıkmasının ardından Entertinment Weekly’nin çıkardığı bir Harry Potter özel sayısı. Derginin kapağını görür görmez kalbimde bir sızı hissetmiştim. Artık başka bir Harry Potter olmayacağını yüzümüze vuran ayrıca Harry’ye teşekkür eden bir kapak. Üzerine “Thank You, Harry” diye başlık atmaları oldukça duygusal bir olay. Sanırım “Thank You, Harry” bizim ağzımızdan çıkmış kadar içten olduğu için beni bu kadar etkiledi ve  dergi 8. sırada yerini aldı.

7-yky-ciltli-box-set

7. YKY Ciltli Box Set

2001 yılbaşında, yeni Harry Potter filmi vizyona girmesinden hemen önce Yapı Kredi Yayınları yılbaşı hediyesi adı altında bizlere bu inanılmaz box seti sunmuş. Sunmuş diyorum çünkü o zamanlar oldukça küçüktüm ve bundan haberim yoktu. Yalnızca 1500 tane üretilmiş bu box setin içinde, o zamana kadar çıkmış ilk 4 Harry Potter kitabı ciltli olarak mevcut. Her kitabın arkasında da sizdeki setin kaçıncı olduğu yazıyor. Uzun yıllar bu seti aradım ve sonunda çabalarım sonuç verdi. Bulur bulmaz sete sarıldım. Bendeki 181. kitap seti.

6-molly-weasley-kazak

6. Molly Weasley Kazak

Harry’nin aldığı ilk hediye, Molly Weasley’den idi. Ne kadar şaşırdığını ve sevindiğini hepiniz hatırlarsınız. Ben de bu kazağı ördürmek istedim ve ördürdüm. Harry’yi çok mutlu eden kazak beni de aynı şekilde çok mutlu etti, kışın gelmesini neredeyse bu kazağı giyebilmek için istiyorum.

5-time-turner

5. Zaman Döndürücü

Zamanda yolculuk, hepimizin isteyeceği bir özellik. Harry ve Hermione, Azkaban Tutsağı’nda Şahgaga ve Sirius’u Zaman Döndürücü ile kurtarmışlardı. Her ne kadar zamanda oynayan büyücülerin sonu kötü olabilse de, sanırım zaman zaman bu risk göze almaya değer. Zekice tasarlanmış bir eşya. Şekli çok güzel. Bir çok sebepten dolayı Zaman Döndürücü, bu listede yer almayı hak ediyor.

4-page-to-screen

4. Page to Screen

Şu ana kadar birçok Harry Potter ciltli kitabı çıkartıldı. Ancak bunların en kapsamlısı Page to Screen. Şu ana kadar çıkartılmış en geniş Harry Potter ansiklopedisi. Harry Potter’a dair ne öğrenmek isterseniz bu kitabın içerisinde mevcut. Boyut olarak da çok büyük bir kitap. Diğer kitapların yanında kocaman duruyor. Sanki Hogwarts Kütüphanesi’nden alınmış bir Harry Potter ansiklopedisi.

3-diadem

3. Diadem

Hortkuluklar içindeki en gösterişli şey Ravenclaw’ın Kayıp Diademi. Üzerindeki taş işlemeleriyle o kadar göz alıcı ki, listede kendine kolayca yer buldu.

2-lucius-malfoyun-asasi

2. Lucius Malfoy’un Asası

Malfoylar çok sevdiğim bir aile. Lucius kişiliğinin ötesinde tarz olarak çok beğendiğim bir büyücü. Oldukça şık ve güzel giyiniyor. Bir büyücü olsaydım kesinlikle Lucius gibi giyinmek isterdim. Haliyle bu şık büyücünün asası da kendisine yakışır derecede şık ve güzel. Yılan başlı baston şeklinde bir asası var. Yılan başlı kısmı çıkartılabiliyor ve oldukça ağır bir metalden yapılmış. Kullanması gerçekten çok eğlenceli.

1-ilk-harry-potter-kitabim

1. İlk Harry Potter Kitabım

Geldik bir numaraya. Koleksiyonum içindeki en ucuz ama kesinlikle en anlamlı parça bu benim için. İlk Harry Potter kitabım. Sahte bir kitap ve yarısı kopmuş durumda. Sayfaları eksik, karalanmış. Sakızdan çıkan çıkartmalar yapıştırılmış. Toplama işlemleri yapılmış. Ancak bu kadar ucuz ve her yerde bulunabilecek şey benim Hogwarts’a girmemi sağlayan şey. Harry, Hermione ve Ron’la tanışmamı, onlarla maceralara atılmamı sağlayan şey. Beni büyüye inandıran şey. Her şeye başlamamı sağlayan şey. O yüzden benim için değeri, en pahalı şeylerden bile daha çok.

0-bonus-buyucu-satranci

0. Bonus – Büyücü Satrancı

Satranç oynamayı çok severim. O yüzden Harry Potter’daki satranç sahnesi oldukça sevdiğim bir sahne. Her ne kadar kendi kendine hareket etmiyorlarsa da, bu havalı taşlarla satranç oynamak inanın kendinizi büyücü gibi hissetmenize sebep oluyor.

Ayrıca Taha Şahin‘in Harry Potter koleksiyonunda en sevdiği 10 parçayı anlattığı bir de videosu var. İsteyenler hemen buradan izleyebilir. Sevgili Taha’ya bu harika listeyi bizlerle paylaştığı için teşekkür ediyoruz!

9 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir