Harry Potter’ın Aldığı En Harika 5 Noel Hediyesi

Yeni yıl tüm hızıyla başladı bile. Hediye sezonunun getirdiği havayla, MuggleNet Harry’nin aldığı en iyi beş Noel hediyesine değinmek istemiş. Gelin biz de bu hediyelere bir göz atalım!

1. Görünmezlik Pelerini

O zamanlar gerçekte ne olduğunu anlamadığı bu eşya, Harry’ye babasından kalmıştı. Ölüm Yadigârları’ndan biri olan Pelerin Harry, Ron ve Hermione’ye yaşadıkları pek çok macerada ve Lord Voldemort’a karşı verdikleri savaşta yardımcı oldu.

görünmezlik pelerini

2. Ateşoku

Nimbus 2000’inin trajik sonundan sonra, Sirius bu süpürgeyi Harry’ye hediye etti. Süpürge, o zamanlar Gryffindor’un birçok Quidditch maçını kazanmasını sağlamada ve Harry’ye Üçbüyücü Turnuvası’nın ilk görevinde ejderhayı atlatmasında yardımcı olmada kullanılmıştı.

3. Bıçak

Filmlerde gösterilmeyen bu bıçak, herhangi bir kilitli kapıyı açmaya yarayan parçalara sahipti. Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı’nda, Harry bu bıçağı Dolares Umbridge’in odasını açmak için kullanmıştı.

4. Noel Kazağı

Bu listedeki diğer hediyeler kadar büyülü veya havalı gelmese de, simgelediği şey sebebiyle fantastik bir hediye. Mrs. Weasley’nin hediyesi Harry’yi ne kadar önemsediğini gösteriyor. Kim bir anne figüründen el örgüsü bir kazak istemez?

5. Çapulcu Haritası

Weasley ikizlerinden erken bir Noel hediyesi olan bu büyülü harita, Harry’ye Hogwarts’ta geçirdiği sürede epey yardımı oldu. Bu olmadan, Harry üçüncü senesinde Hogsmeade’e gidemezdi veya Harry Potter ve Ateş Kadehi’nde sınıf başkanları banyosuna gizlice giremezdi. Haritanın beşinci kitapta Teftiş Mangası’nın yerini kontrol etmede ve Harry Potter ve Melez Prens’te Malfoy’un hareketlerini gözlemleme konusunda da çok önemli bir katkısı oldu.

Harry’nin aldığı hediyelerden sizin favoriniz hangisi? Yorumlarda bahsetmeyi unutmayın!

Forumdan Cevaplar!

Site Yorumları
3 Yorum