Ilvermony’yi Hogwarts’tan Daha İyi Yapan 7 Şey

ilvermorny hogwarts

Mugglenet editörlerinden Stephanie, 1 Nisan’daki şakalarına atıfta bulunarak Ilvermony’nin Hogwarts’tan daha iyi olduğunu iddia ettiği bir liste yayınladı. Düşünmesi bile komik olan bu tezi için çeşitli kanıtlar dahi sunuyor. Gelin bu başlıklar nelermiş, hep birlikte okuyalım!

NoMajnet’in geçirdiği değişime ayak uydurmak için, ben de Ilvermony’i Hogwarts’tan daha iyi yapan 7 şeyi listelemek istedim.

1. Okul Dağ’ın Üzerinde!

Greylock ya da Bust Dağı! İngilterelilerin bu nefes kesen manzara karşısında yapabileceği hiçbir şey yok.

2. Asalar Okulda Kalıyor!

Okul dışında yaşayabileceğiniz kışkırtmalar sebebiyle asanızı kullanma gibi bir riskiniz de yok!

3. Okul Kurucularından Biri No-Maj!

Ilvermony okulunun kurucularından James Steward hepimizin bildiği gibi No-Maj bir aileden geliyor. Isolt’un onu ormanlık arazide bulmasının ardından ilk görüşte aşk da başlıyordu.

4. Binalar İsimlerini Yaratıklardan Alıyor!

55IToiD

Tam da Newt’e göre ve eminim bu olaya bayılırdı. İnsanların adları ile anılan binalardan sonra (yani kim onları gerçekten seviyor ki, haksız mıyım), sihirli yaratıklardan isimleri alan binalar var. Herkes böyle bir şeyi tercih eder herhalde.

5. Binanızı Siz Seçebilirsiniz!

Eğer sizi birden çok bina istiyorsa, nereye gideceğinize siz karar veriyorsunuz. Ayrıca, eski ve kokuşmuş bir şapkayı da takmak zorunda değilsiniz!!

6. Sıfır Beklenti!

Hogwarts binaları öğrenci seçiminde son derece detaycı olabilirken Ilvermony’de böyle bir şey yok. Bina maskotlarının sembolize ettiği değerler biraz karışık olabilir ama zaten kimse tam olarak ne arandığını bilmiyor ki!

7. Okulda Birlik!

Ilvermony’deki tüm binaların öğrencileri kızıl ve mavi cüppeler giyiyor. Ayrıştırma, bölme ya da giydiğiniz cüppenin rengi yüzünden nefret edilme gibi bir risk de yok. Hepsi aynı!

Hogwarts’a güle güle deyin çünkü buraların yeni kralı artık Ilvermony!

J.K. Rowling’in Kaleminden Ilvermorny Cadılık ve Büyücülük Okulu’nun Hikâyesini okumak için buraya tıklayabilirsiniz!

Filmden çıkarılan Ilvermorny Marşı için:

11 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir