J.K. Rowling’in Muhteşem Bir İnsan Olduğunu Kanıtlayan 7 Unutulmaz An

jk-rowling-twitter

2013’te Robert Galbwaith isimli yeni yazarın aslında takma isimle yazan J.K. Rowling olduğuyla ilgili haberler çıkmıştı. Bu muhtemelen J.K. Rowling ile ilgili en sevdiğimiz anlardan biriydi çünkü resmen hepimizi kandırmıştı! Bu bilgiyi birisi sızdırmış olmasa büyük ihtimalle Boş Koltuk isimli kitaptan beri hiçbir şey yayınlamadığını düşünecektik. Bu tipik bir J.K. Rowling hareketi, çok sinsi ve buna hepimiz bayılıyoruz!

Hazır Rowling’e bayılmaktan bahsetmişken, J.K. Rowling’in muhteşem bir insan olduğunu kanıtladığı 7 unutulmaz ana hep birlikte göz gezdirelim!

1. Robert Galbraith’e yazarlık hakkında iyi niyetle birkaç ipucu vermeye çalışan bir yayıncıdan gelen bir ret mektubunu paylaştığı zamanla bu listeye başlayabiliriz. Bundan sonra ayrıca Harry Potter’ı ilk reddeden yayıncıdan Robert Galbraith’in aldığı oldukça kaba bir mektubu da hepimizle paylaşmıştı. Daha önce sitemizde de duyurduğumuz habere şuradan ulaşabilirsiniz.

j.k. rowling twitter ret mektuplari

Popüler istek üzerine, @RGalbrath’e gelen ret mektuplarından ikisi! (İntikam için değil ilham için paylaştığımdan imzaları sildim.)

2. 2012’de hayır kurumlarına çok fazla para bağışladığı için Forbes dergisinin “Milyarderler” listesine girememişti.

j.k. rowling lumos

3. Irk, cinsiyet veya cinsel eğilim fark etmeksizin herkesin bir insan olduğunu hepimize hatırlattığı zaman da listeye üçüncü sıradan girdi.

j.k. rowling twitter– @jk_rowling Harry Potter’ı yazdığın için çok teşekkür ederim. Dumbledore’un eşcinsel olduğunu neden söylediğini merak ediyorum çünkü ben onu öyle göremiyorum.

– @anakocovic21 Belki eşcinsel insanlar da insan gibi göründüğü için olabilir mi?

4. Önceden de söylediğimiz gibi, birkaç ay boyunca kimse fark etmeden takma bir isimle başarılı bir şekilde bir kitap yayınlaması da J.K. Rowling’in bu listeye giren muhteşem anlarından birisi.

j.k. rowling robert galbraith

5. Bir Amerikan okulu olan Harvard’da diploma töreninde bir konuşma verme nezaketi gösterip milyonlarca insana ilham verdiği zamanı da oldukça muhteşem sayıyoruz.

j.k. rowling very good lives

6. Şimdilerde yetişkin olan bir Harry Potter oyuncusu çocuklarından biri olan Matt Lewis ile üstsüz fotoğrafları hakkında yüzleştiği zaman hepimiz muhteşem bir an olduğunu düşünmemiş miydik?

j.k. rowling matthew lewis

– Bu garip oldu. Özür dilerim, Jo… (@Mattdavelewis Dan’i Equus’ta izlemek kadar kötü değil, ama yaklaştın. Bir sonraki zaman Tanrı aşkına beni uyar.)

– @Mattdavelewis Ne yaparsan yap her zaman seni destekleyeceğim, Matthew. Şimdi git üzerine bir şeyler giy.

7. Neredeyse bir tanesini unutuyorduk! En dibe vurduğu zamanlarda kendisini toparlayıp bir büyücü çocuk ve onun kötülükle olan savaşı hakkında yazdığı tüm zamanların en çok satan kitaplarından birini yazdığı zamanı hatırlıyor musunuz? Bizce bu dünyadaki en muhteşem anlardan biriydi!

harry potter kitaplar

Site Yorumları
1 Yorum