Rowling’in Keşke Pottermore’da Bahsetse Dediğimiz 5 Harry Potter Karakteri

pottermore

Onları daha iyi anlamak için kimi zaman kitapları karıştırdık kimi zaman Pottermore üzerinden daha fazla bilgi almaya çalıştık. Harry Potter karakterleri kendilerine özgü tavırları ve geçmişleri ile akıllarımıza kazındılar. Ancak aralarından bazıları var ki onlar hakkında bildiklerimiz gerçekten çok az. İşte, Mugglenet editörlerinin daha çok tanımak istediği 5 karakter sizlerle!

Hikayenin sona ermesinden itibaren Harry Potter hayranları karakterler hakkında daha çok şey öğrenme açlığı içerisindeler. Remus Lupin ve Minerva McGonagall hakkında öğrendiğimiz onca şeye rağmen, hikaye sırasında hayatları ve sadakatleri tam açıklanmamış karakterler de var. J.K. Rowling’in Pottermore üzerinden bizlere daha çok tanıtabileceği bazı ufak karakterleri bir liste olarak toplamaya çalıştım. Böylece bu kişilerin anlatılmamış hikayelerini öğrenebiliriz.

1. Andromeda Tonks

Andromeda Tonks

Seri boyunca hak ettiği takdiri bulamamış Andromeda aslında son derece sağlam bir karakter. Safkan doğumlu olarak, ailesi ile arasının açılması riskine rağmen Muggle doğumlu bir büyücü ile evleniyor. Yoldaşlık Üyesi olmasa da, Harry’yi koruyan Yoldaşlığa yardımcı oluyor. Bellatrix, Narcissa ve favori kuzeni Sirius ile birlikte büyüyen Andromeda’nın çocukluğunu ve Hogwarts yıllarını merak ediyorum. Safkanlık konusunda son derece ön yargılı ve tamamen Slytherinli olan bir ailenin içinden gelip, nasıl bir Muggle doğumlu ile evlendiğini ve ailesi ile olan ilişkilerini öğrenmek istiyorum.

2. Kingsley Shacklebolt

kingsley shacklebolt

Hikaye sırasında belirli aralıklarla karşımıza çıkan Kingsley’nin geçmişi okuyucu için tam bir muamma. Yoldaşlığa nasıl katıldığı ve hangi binaya mensup olduğu gibi bilgiler hiçbir zaman açıklanmadı. Safkan bir büyücü ve Voldemort’a karşı duruyor. Ayrıca Muggle haklarını da savunuyor. Yoldaşlığa nasıl katıldığı, nasıl bu fikirlerin savunucusu olduğu benim için bir merak konusu ve Kingsley’nin bakanlıktaki pozisyonu düşünülürse bu tarz mücadelelerin içine hiç girmemiş olabilirdi.

3. Regulus Black

regulus black

Kitaplarda doğrudan doğruya görünmese bile son iki kitapta çok önemli bir rolü vardı ve Voldemort’a meydan okuyabilecek tek Ölüm Yiyendi. Regulus’un Voldemort’un hortkuluklarını nasıl öğrendiğini bilmek isterdim ve ölüm pahasına nasıl onun karşısına dikildiğini de merak ediyorum. Hayatını hayran olduğu adama hizmet etmek ile geçiren Regulus, bir merak yüzünden hayatını kaybetmiş gibi.

4. Charlie Weasley

charlie weasley gif

Direkt olarak Yoldaşlık ile bağlı olmayan tek Weasley belki de Charlie. Okuyucu için tam bir gizem. Ejderhalara olan sevgisi haricinde onu pek de tanıdığımız söylenemez. Weasley’lerin birbirine ne kadar düşkün oldukları düşünülürse ailesinden sürekli uzakta olması da bir garip. Ailenin tuhaf çocuğu olan Charlie’nin diğer kardeşleri ile ilişkisini ve Romanya’da hayatın nasıl olduğunu öğrenmek isterdim.

5. Peter Pettigrew

peter pettigrew

Peter’ın hayranı olduğum söylenemez ancak daha çok keşfedilmesi gereken muazzam bir karakter olduğunu söylemeliyim. İlk Büyücü Savaşları sırasında inanılmaz derece değişen sadakati ile Çapulculardan ayrı nasıl bir hayatı olduğunu ve nasıl Voldemort’un saflarına katıldığını öğrenmek istiyorum. Kitaplar ve Pottermore sayesinde okuyucular, Remus, Sirius ve James hakkında birçok bilgi elde etti ancak Peter’a ayrılan kısım gerçekten çok kısa. Mesela okuldayken nasıldı, çapulculara nasıl katıldı ve daha sonra nasıl Voldemort’un en yakın hizmetkarlarından biri oldu?

Sizce Rowling başka hangi karakterlerden bahsetmeli? Sizin hakkında daha çok şey öğrenmek istediğiniz karakterler var mı? Bizimle paylaşın!


* J.K. Rowling’in kaleminden yazılmış ve bizim de Türkçeleştirdiğimiz hikâyelere göz atmak için buraya tıklayın!

10 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir