Grindelwald’ın Suçları’ndan İlk Teori Tüyler Ürpertici: Kim Bu Yılan Kız?!

Bildiğimiz gibi Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filminden ilk görsel yayınlandı. Bu görüntü üzerinden Yahoo‘da çok etkileyici bir hayran teorisi üretildi. Gelin bu teoriye bir göz atalım.

Fantastik Canavarlar 2 geçtiğimiz günlerde tam ve orijinal ismiyle tanıtıldı. Bununla birlikte film kadrosunun kostümleriyle ilgili güzel bir fotoğraf da yer aldı. Fakat ayrıca bu resim, bildiğimiz bir yılan ve Kim Olduğunu Bilirsin Sen ile bir ilişki hakkında bir teoriyi ortaya çıkarttı.

Digital Spy sakinleri, Claudia Kim‘i ve Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filminde hayat vereceği yeni karakteri irdeledi.

“Basın açıklamasına göre, bir Maledictus olarak karşımıza çıkacak,” dediler.

Peki bir Maledictus nedir?

Basitçe anlatmak gerekirse, Maledictus bir tür kan laneti taşıyan ve bu lanet sonucunda kalıcı olarak bir yaratığa dönüşecek olan insandır… Ve bu fotoğraf, Claudia’nın karakterinin hangi yaratığa dönüşeceği konusunda oldukça büyük bir ipucu veriyor.

Parlak, pullu görünümlü bacaklarına dikkatinizi çekeriz.

Çok açık bir şekilde, bu çarpıcı görsel ipucu sayesinde Claudia’nın sonunun bir yılana dönüşmek olduğunu anlıyoruz. Ayrıca, daha da öncesinden biliyoruz ki Claudia, Harry Potter evreninde var olan Circus Arcanus adlı büyücü sirkinin -insan tuhaflıklarının ayaklı müzesinin- bir parçası.

Bu sirk, Fantastik Canavarlar‘da bir duvarda poster olarak bizlere tanıtılmıştı.

Bu poster bize başka bir potansiyel ipucu veriyor. Claudia, sirkte hangi görevde? Kendisinin Vahşi Boris (Boris the Brute) ya da İnsan Sürüngen (Homo Amphibia) olduğunu düşünmüyoruz… Ayrıca Bebek Şeytan (Infant Demonic) ihtimali de pek olası değil. Bu geriye tek bir muhtemel rol bırakıyor – Büyüleyici Yılan Kız (Enchanting Snake Girl).

Çok da büyük bir sıçrama değil…

Her şey bir tarafa, kendisinin bir Maledictus olduğunu biliyoruz – kendisi “onu eninde sonunda bir tür yaratığa çevirmeye mahkum eden bir kan lanetine” sahip. Üstteki görselleri de hesaba katarsak bir yılandan başka bir şeye dönüşeceğini düşünmek garip olurdu, değil mi?

İşte asıl teori burada ortaya çıkıyor. Ya bu karakter, aslında çok iyi bildiğimiz bir yılana dönüşürse?

Teori şöyle ilerliyor: Claudia bir yılana dönüşüyor: Nagini‘ye – Harry Potter serisindeki Voldemort‘un evcil hayvanı (ve Hortkuluğu).

Voldemort, bebek Harry’yi öldürmekte başarısız olup güçsüz ve bedensiz bir halde kalınca, Arnavutluk’ta birçok yılanın vücudunu konak olarak kullanmıştı. Biz de Nagini’nin daima bu yılanlardan biri olduğunu varsaymıştık – ya da Voldemort’un kendisiyle olan ilişkisinin bu zamanlarda başladığını…

Pek tabii, Yılan Kızımız kara büyücü Grindelwald ile Fantastik Canavarlar‘ın 2. filminin bir noktasında karşılaşacak… Kaderinin bir parçası olarak tamamen yılana dönüştükten sonra Tom Riddle ile bir şekilde tanıştırıldığı manasına gelebilir.

Fakat bu teorinin doğruluğunu görebilmek için film çıkana dek beklemek zorundayız.

Yine de iç gıcıklayıcı bir teori.

Fantastik Canavarlar: Grindelwald’ın Suçları filminin 18 Kasım 2018‘de vizyonda olacağını yeniden hatırlatalım.

Bu teori hakkında neler düşünüyorsunuz? Bizlerle paylaşmayı unutmayın!


TEORİ DOĞRULANDI! DETAYLAR İÇİN TIKLAYIN!

⁠⁠⁠Evapsie!
Site Yorumları
2 Yorum