Teori: Severus Snape, Hogwarts’ın Gizli Zaman Yolcularından mı?

Severus Snape Zaman Yolculuğu Teorisi

Harry Potter serisi büyüleyici dünyası ve karmaşık karakterleriyle milyonları etkilemeye devam ediyor. Serideki gizemler ve soru işaretleri ise her zaman ilgi çekmeyi başarıyor. Bugün Hogwarts’ın en gizemli karakterlerinden biri olan Severus Snape’in zaman döndürücü ile geçmişe gitmiş olabileceği bir teoriyi inceleyeceğiz.

Severus Snape’in zaman yolcusu olduğuna dair bugüne dek pek çok hayran kurgusu kaleme alındı. Ancak tıpkı “Draco Malfoy bir kurt adam mıydı?” teorisinde olduğu gibi bu teoride de işe biraz fantastik bir boyuttan bakmak gerekiyor.

Severus Snape, Zaman Yolculuğuyla Hogwarts’a Geri Dönmüş Olabilir mi?

Harry Potter evreninde zaman yolculuğu, “Harry Potter ve Azkaban Tutsağı” kitabında Hermione ve arkadaşlarının zaman döndürücüsüyle geçmişe gidip olayları değiştirmesiyle karşımıza çıkıyor. Peki ya bu yetenek sadece Hermione’ye özgü değilse? Keza bir tiyatro oyunu olarak sergilenen Lanetli Çocuk da bu temayı ele alıyor, Büyücülük Dünyası’nda zaman döndürücülerin yıkıcı etkilerine dair örneklere yer veriyordu.

Teorimize göre Snape, geçmişe giderek Hogwarts’ta bir tür hayalet gibi sessizce dolaşmış ve bazı kritik anlarda kahramanlarımızın işlerini kolaylaştırmıştı. Bu durum, Snape’in gizemli doğasını ve seri boyunca yaşadığımız olayları daha da karmaşık hâle getiriyor.

Kanıtlar ve İpuçları

Hermione’nin zaman döndürücüsü tekil bir araç gibi görünse de, Hogwarts’ta bu tür yeteneklere sahip başka güçlü büyücüler de olabileceği aşikâr.

Sihir Bakanlığı kontrolünde olan zaman döndürücüler, Büyücülük Dünyası’nın en tehlikeli araçları arasında anılıyordu. Zaten Gizem Dairesi’ndeki meşhur savaşta, kalan tüm zaman döndürücüler yok ediliyor. Ancak bundan çok daha önce, Snape geçmişteki olaylara müdahale etmek ve Altın Üçlü’yü bazı sıkıntılı anlarda kurtarmak için hikâyeye dahil olmuş olabilir.

Severus Snape - Zaman Döndürücüsü - Herminoe Granger

Snape, uzun süre çift taraflı ajan olarak Voldemort ile birlikte yol yürümüştü. En kritik anlarda doğru yerde olmayı başaran Snape; belki de bu sayede hesaplanandan çok daha uzun süre yaşadı.

Harry’nin Hogwarts içinde korunması ve Dumbledore’un ölümü sonrası sürecin yönetiminde Severus Snape kilit rol oynamıştı.

Özellikle Quirrell’e karşı ve -sonradan yanlış kişiye karşı olduğu ortaya çıksa da- Azkaban kaçağı Sirius Black’e karşı korumada zaman yolculuğu Snape’in önemli araçlarından birisi olabilir.

Dahası, Voldemort’un planları hakkında Dumbledore’dan bile daha fazlasını bilen Snape’in bu bilgilerin bir kısmını zaman yolculuğu sayesinde elde etmiş olabileceği de kulağa makul gelebilecek şüphelerden birisi.

Snape’in seri boyunca süren anlaşılmaz tutumları ve kararları her zaman tartışma konusu oldu. Bu tutumların zamanın farklı dilimlerinde yaşananların getirdiği bir bilgelik olabileceği ve Snape’in aslında daha büyük bir planın parçası olduğunu düşünmek mümkün.

Severus Snape - Altın Üçlü

İş o noktaya geldiğinde, sadece Lily’ye âşık çift taraflı bir ajandan çok daha fazlasının Snape’in yüreğinde yeşerdiğinden söz edebiliriz.

Severus Snape hakkındaki bu teoriyle ilgili yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı ve bizleri Google Haberler’den takip etmeyi unutmayın!

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir