J.K. Rowling, The Sims Oynasaydı Bizleri Neler Beklerdi?

harry potter sims

Twitter’ın kraliçesi tekrar iş başında! Bu sefer, yeni gelecek Fantastik Canavarlar filmiyle alakalı şifreli bir haber vermedi. Onun yerine, yaratıcı zekasının nasıl keskin kaldığıyla ilgili ufak bir ipucu verdi. Doğru tahmin ettiniz, J.K. Rowling de The Sims oynayan harika insanlardan!

Bugün eski, aksak ve kırık tuşlu bilgisayarımdan kurtulup her şeyi yeni bir tanesine aktarma günü olmalıydı fakat…

Bu Tweet’inde, gözü keskin hayranlar fark etti ki ikinci fotoğrafta hepimizin sevdiği oyun The Sims‘in logosu mevcut. Bilgisayar ekranının fotoğrafı, Rowling’in bile rol yapma oyunlarına bağımlı olduğunu bizlere hatırlattı. Hele ki Rowling’in zihninin derinliklerine dalmak isteyen bizler için, MuggleNet harekete geçerek kendi teorilerini yazdı. Favori büyücülük dünyası ve The Sims nasıl bir şekilde birbirine bağlanabilmişti? Keyifli sohbetten en iyilerine hep beraber göz atalım!

Weasley Nesli Nerede Başladı?

Sims’teki meydan okumaların en ünlülerinden biri de Legacy Challenge (Nesil/Miras Meydan Okuması) olarak bilinir. Bir “Legacy Challenge” için, oyuncu tek bir aileyi 10 nesil boyunca oynamalıdır. Tek bir yetişkin, küçük bir evde fazla ihtiyacı olmadan yaşamaya başlar ve aile giderek büyür. Acaba J.K. Rowling bu klasik meydan okumayı kabul edip Weasley Ailesi‘nin neslini ilerletmiş olabilir mi? Weasley sülalesinin hangi zamanında oyunu oynamış olabilir – geçmiş, şimdi, veya gelecek? Buna ek olarak belki de 10 nesli kızıl saçı koruyarak oynamıştır!

giphy

Hermione ve Ron Böyle mi Bir Araya Geldi?

Hep, “Acaba Rowling, karakterlerinin ilişkileri yürüyecek mi diye bakmak için ilk olarak Sims’te denemiş midir?” diye düşünüyoruz. Rowling’in mutlu bir şekilde, altın üçlüyle The Sims‘i oynadığını hayal edin: Ron ve Hermione arasında bir şaka yapmak niyetindeyken, çocuklarının gürültüsü yüzünden bir anlığına dikkati dağılır ve başka yöne bakar. Ekrana geri döndüğündeyse, dehşet içinde flört tuşuna bastığını görür… Daha ne olduğunu anlayamadan, Ron ve Hermione daha fazla romantik ilişki istemeye başlamıştır! Ayrıca berbat bir boşanmayla – ya da daha kötüsü, okuldan atılmayla – sonuçlanmadığı için, bu iki karakterinin birbiri için yaratıldığı fikrini bulmuş olabilir!

ee6c2d1320de5384dcb87bd316e76a33aab9ecb2 hq

Tonla Simeleon Varsa Kim Bir Kale Yapmak İçin Büyüye İhtiyaç Duyar?

J.K. Rowling‘in ayrıntılara çok önem verdiğini biliyoruz. Sims evlerinin ne kadar inanılmaz olabileceğini düşündünüz mü? Şanslı Sim’lerinin evlerinin bir odası minik Hogwarts, minik Kovuk ya da Gryffindor Ortak Salonu olmuş olabilir! Herhangi iyi bir Sims oyuncusu gibi, Rowling de karakterleri şato inşa ederken para sıkıntısı çekmesin diye hile barına bol bol “motherlode” yazmış olabilir (Eski günlerde “rosebud”).

anigif enhanced 581 1398264177 3

İntikam İçin Mükemmel Fırsat…

Sims oynarken, hepimiz etik sınırlarını aşan şeyler yaptık (inkar etmeye çalışmayın, biliyoruz!). Acaba Rowling, hangi karakterleri yanan bir sobayla birlikte ufak bir odaya hapsetmek istemiştir? Dolores Umbridge? Vernon Dursley? Marge Hala? Merdivensiz bir havuzda yüzmeyi hak eden birkaç yaramaz karakter de düşünebiliyoruz…

tumblr n5bdbbrMyK1qjnjs3o1 500

Anonim Jo İş Başında Olabilir Mi?

J.K. Rowling, forumlara gizlice girip yorum yapmasıyla tanınır, aynı şeyi Sims’te de yapmış olma ihtimali çok yüksek! Eğer sıkı bir Sims hayranıysanız, bir ev dizayn ettikten sonra bunu Sims veritabanına yükleyebileceğinizi biliyorsunuzdur. Sizin eviniz başka Sims oyuncuları tarafından indirebilir ve oynanabilir. Belki de hepimizi favori yazarımızla birlikte, farkında olmadan Sims oynamış olabiliriz! Belki de başka oyuncuların yüklediği içerikleri indirmiş de olabilir.

Alternatif Gerçeklikler!

Tonks ve Lupin’in ölümü hakkında hâlâ mutsuz musunuz? Korkmayın; Harry Potter cenneti Sims’te var olabilir. JK Rowling sık sık bazı karakterleri öldürmenin çok zor olduğundan bahsediyor. Bununla başa çıkabilmesinin yollarından biri de, Sims’te bir paralel evren yaratarak, vefat etmiş karakterleri yaşatmaya devam ettirmek olabilir!

tumblr nr27epBF1A1u6ivh9o1 500

Ek Paketlerin Büyüsü

Unutmayın ki, Sims oyunu, bizlere birden fazla büyülü ek paket sunuyor. Supernatural ve Makin’ Magic gibi paketler sayesinde, eminiz ki Rowling büyülü dünyasının Sims formunu yaratırken pek de zorluk çekmemiştir.

giphy

Sizler Rowling’in The Sims oynarken başka neler deneyeceğini düşünüyorsunuz? Bizlerle paylaşmayı ihmal etmeyin!

Forumdan Cevaplar!

Site Yorumları
2 Yorum