Bize Favori Harry Potter Kitabınızı Söyleyin Size Kim Olduğunuzu Söyleyelim!

harry-potter-kitap
Sürekli olarak dönüp okuduğumuz kitaplar bizim kişiliğimiz ve tercihlerimizle ilgili bir sürü şey söylüyor. J.K.Rowling’in “En sevdiğim kitap Azkaban Tutsağı” demesinin bir sebebi var değil mi? E hadi o zaman, MuggleNet’ten derlenen içeriğimize göre ne çeşit bir insan olduğunuzu görelim!

Felsefe Taşı

harry-potter-ve-felsefe-tasi

Eğer Felsefe Taşı favorinizse, çok saf bir ruhunuz var. Bu saftirik olduğunuz anlamına gelmiyor tabii. En sevdiğiniz şeyleri – kitap türü, filmler, favori Behzat Ç. karakteri, vs – kolayca fark edebilirsiniz, öyle ki arkadaşlarınız size doğum gününüz için ne almaları gerektiğini tam olarak bilirler. Hikayenin ya da karakterlerin çoğunun gelişimi, baş karakter de dahil, meraklı gözlerle aynı sizin gibi yeni bir dünyayı keşfetme etrafında dönerken siz, olayların aydınlık tarafını görmeyi tercih ediyorsunuz.  Dünya tüm umutsuzluğuyla bataklığa sürüklendiği esnada, siz o yeni diyarları köşe bucak gezmeye çıkmış olursunuz.

Sırlar Odası

harry-potter-ve-sirlar-odasi

Sırlar Odası favorinizse, ünlülerin Instagram profillerini düzenli aralıklarla stalk’luyorsunuz demektir.  Üstünüze vazife olmadan birilerine kin güdebilirsiniz. Büyük kararlar almadan önce genelde burç falınıza danışırsınız. Ara sıra kızgınlık ve isteri nöbetleri geçirebilirsiniz, özellikle Futurama’nın “Jurassic Park” bölümünü izlerken.  Ancak bu nöbetler Grant Gustin’i düşününce bir çırpıda geçerler.  Gündüzleri korkunç derece utanç verici olan anılar ya da gelecekte pek olası olmayan senaryolarla ilgili hayal kurma hobiniz var. Fantastik dünyada çok uzun süre asla kalmazsınız gerçi çünkü telefonunuz sürekli olarak mesaj veya sosyal medya bildirimleriyle kendisini hatırlatır ve dikkatinizi çekmeye çalışır.

Azkaban Tutsağı

harry-potter-ve-azkaban-tutsagi

Azkaban Tutsağı’nın favori kitabınız olduğunu düşünüyorsanız, filmlerdeki veya dizilerdeki kötü çocuklara ya da anti-kahramanlara karşı bir düşkünlüğünüz var demektir. Bir tık karanlık ama çok da ağır olmayan şeyleri seviyorsunuz. Ayrıca arkadaşlarınla erkeklerin saç topuzu yapmasının topluma olan faydalı konusunda tartışarak kalite zaman geçiriyorsunuz. Kendinize ait bir evcil hayvanınız yokken telefonunuzdaki arkadaşlarınızın ya da ailenizin hayvanlarla olan fotoğraflarının miktarı biraz ürkütücü. Arkadaş grubunuzda planları yapan kişisiniz: Planlardaki en küçük detayları düşünme ve hava muhalefetinden ya da başka durumlardan ötürü gerçekleşememe ihtimaline karşı B planı hazırlama konusunda son derece güvenilir birisiniz. Büyük partilerin ya da kalabalık buluşmaların insanı değilsiniz pek. Sizin için en iyisi, birkaç kişiden oluşan küçük, idare edilebilir bir grup.

Ateş Kadehi

harry-potter-ve-ates-kadehi

Eğer Ateş Kadehi’yse favoriniz, o zaman sizi Friends dizisinden Monica’yla tanımlamak mümkün.  Ayrıca ister sizin hayatınızda olsun ister kurgusal, şu uzun süreli, ateşli, gergin romantizmlerin de hayranısınız. En sevdiğiniz televizyon programları sert kapışmaların olduğu Wipeout türü programlar. En sevdiğiniz mevsim sonbahar çünkü Cadılar Bayramı zamanı. Birçok ortamda acaba kim ilk önce enteresan çılgın bir fikirle gelecek diye merak eden kişisiniz. Her spor etkinliğini iple çeken, telefonuna sporla ilgili her uygulamayı indiren birisiniz.

Zümrüdüanka Yoldaşlığı

harry-potter-ve-zumruduanka-yoldasligi

Zümrüdüanka Yoldaşlığı favorinizse eğer, endişe sizin göbek adınız. Orta okuldayken muhtemelen emoydunuz. Gardırobunuz siyahın, mavinin ve yeşilin elli tonu. Hikaye anlatırken ayakta gezinme eğilimindesiniz. Lise aşkı olayını seviyorsunuz ancak sadece teoride. İnternet geçmişinize yapılacak bir yolculukta karşımıza en sık çıkacak sitelerden biri Ekşi Sözlük olacaktır. İnsanlar sürekli senin öğretmek için doğduğunu söyler ancak asla sabırlı biri değilsin. He bir de, ispiyonculara tahammül edemezsin.

Melez Prens

harry-potter-ve-melez-prens

Melez Prens favori kitabınızsa, romantik komedileri seviyorsunuz ama bunun yanında her sömestr tatilinde Zor Ölüm serisini izliyorsunuz çünkü farklılıklardan yanasınız. Her türlü sanat etkinliği takviminizde yer alıyor. Oyunlarda asla ilk seçilen kişi değilsiniz ama hiçbir zaman da en sona kalmazsınız. Bayram ziyaretlerine sadece güzel yemekler ve tatlılar için katlanıyorsunuz. Sevgililer Günü’nü, en yakın arkadaşlarınızla birlikte pembeden, çikolatadan ve pahalı akşam yemeklerinden uzak bir şekilde geçirmedikçe gereksiz buluyorsunuz. Tam bir sosyal medya canavarısınız.

Ölüm Yadigarları

HARRY POTTER AND THE DEATHLY HALLOWS Ð PART 2

Ölüm Yagidarları en sevdiğiniz kitapsa, sosyal medya hesaplarınızdan sürekli motive eden sözler paylaşıyorsunuzdur. Bu sözler genelde gün batımı gibi estetik olarak güzel bir arka planın üstünde yer alıyor. Üniversitedeki ilk yılınızdan itibaren yaptığınız bir “gidilmesi gereken yerler” listeniz var. Gerçekten de kullandığınız bir peynir tabağınız var. Ayrıca bir bahriyeli gibi yemin edersiniz. Resmi tatillerin hafta içine denk gelmesini çok seviyorsunuz. Pinterest’te  oldukça vakit geçiriyorsunuz, özeliikle de “kendin yap” türü sayfalarda. Son derece sadıksınız ve sorun ne olursa olsun, arkadaşlarınızın arkasını kollayacağınıza güvenilebilir.


Sizin favori kitabınız hangisi? Peki ya tanımları nasıl buldunuz? Size uyuyorlar mı? Bizimle paylaşmayı unutmayın!

Site Yorumları
12 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir