Harry Potter Dünyasının En Tehlikeli 4 Melez Irkı

kurtadam-fc

MuggleNet yazarlarından MADISON, Potter dünyasının en tehlikeli melez ırklarına şöyle bir bakış atmış. Gelin melezlerin dünyasına hep birlikte inceleyelim!

İnsandışı yaratıkların ortaya çıkardıkları riskler öyle büyüktür ki hiçbirinin abartı olamayacağını belirtmeliyiz. Özellikle yarı insan yaratıklar ile alakalı özel bir endişe taşıyoruz çünkü insani unsurları bir cadı veya büyücüyü onların güvenilir olduğu konusunda kolayca ikna edebilir.

Hata yapmayın, canavar kanının bir damlası bile asil kanlı bir cadı veya büyücünün mizacını bozmak için yeterlidir. Belki yarın belki de yakın bir zamanda yasalar bu yaratıkları asıl kimlikleri olan canavarlar olarak tanıyacaktır.

Fenrir Greyback

1. Kurtadamlar

Dolunay vaktinde bu hastalıklı melezler gerçek formlarına bürünürler. Kurtadamların tek arzuları cadı ve büyücülere hastalık bulaştırmaktır, özellikle de çocuklara. Yasaya göre kurtadamların hastalıklarını Sihirli Yaratıkların Bakımı ve Düzenlenmesi tarafından korunan “Kurtadam Kayıt Merkezi“ne bildirmeleri gerekmektedir fakat yüzlerce kayıt dışı kurtadam sokaklarda başıboş dolaşmaktadır. Eğer komşularınız dolunaya yakın zamanlarda gizemli şekilde ortadan kayboluyorsa lütfen onları rapor edin.

grawp-hagrid

2. Yarı Devler

Eğer gençliğinizde Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’na gittiyseniz, tutarsız ve dırdırcı yarı devlere aşina olmalısınız. Bu melezlerin beyin gücü insan ve dev türlerinin birleşiminden oluşur ve oldukça kısıtlıdır.

Şiddete yönelimli ve pervasız yarı devler etrafındakiler için büyük bir tehlike arz ediyor ve aptallıkları da riski arttırıyor. Bu hantal ahmakların toplumumuzu tehlikeye atmasına izin vermeyin. Onların gerçekte birer canavar olduklarını söylemekten çekinmeyin. Bu mesaj kalın kafalarından geçerse, ait oldukları vahşi doğaya geri dönerler!

atadam-fc

3. At Adamlar

At adamların gizemli kehanetlerini romantize etme hatasına düşmeyin. Bu kehanetler yalnızca vahşi ve ilkel psikopatlardan gelen rastlantısal yıldız fallarından ibaret!

Aslına bakarsanız, at adamlar yalnızca kendi şiddetsel yönelimlerini açıklamak için yıldızlarda cevap ararlar. Doğamızı tekrar güvenli hale getirmek için onları dünyamızdan uzaklaştırmalıyız. Sihir Bakanlığı onları büyücü dünyasından silecek güce sahip olana dek, lütfen orman gezilerinizde derinlere ilerlemeyin.

HarryInGreatLakeMerpeopleSecondTask Moment e1473164237461

4. Deniz Halkı

Cadı ve büyücüler çok nadir zamanlarda kendilerini bu sulu insansıların merhametine kalmış bulsa da, deniz halkının tehlikeli canlılar oldukları gerçeği değişmiyor. Deniz haklı günlük hayatlarını antik ve şiddet dolu ritüellere katılarak geçiriyor ve silahlarını her zaman yanlarında taşıyorlar.

Hogwarts Cadılık ve Büyücülük Okulu’nda bulunan deniz halkının çocukları kaçırdığı ve rehin tuttuğu biliniyor. Nerede yüzdüğünüze dikkat edin yoksa hayatınız tek kulaçta bitebilir.

Melezler ve Muggle Doğumlular

Aramızda yaşayan  insan canavarlar  yazının başından buraya dek listelediğimiz insan dışı yaratıklardan daha tehlikeli canlılardır. Yüzyıllar önce Mugglelar büyülü halkı avlayıp cadı ve büyücülüklerinden ötürü onları kazıklara bağlayıp yakarlardı. Yaşam biçimimize karşı arz ettikleri tehlikeye rağmen melezler hatta Muggle doğumlular bilerek ve isteyerek büyücü dünyasına dahil edildi.

İşlerimizi aldılar, asalarımızı aldılar, kim bilir bir gün yine canımızı da almaya çalışabilirler. 

Siz ne dersiniz? Harry Potter dünyasının melezleri gerçekten de bu kadar tehlikeli mi?

18 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir