“Harry Potter ve Lanetli Çocuk” Bugün Ön Gösterim Yapıyor!

cursedchild-large-large_trans++qVzuuqpFlyLIwiB6NTmJwfSVWeZ_vEN7c6bHu2jJnT8

Harry Potter‘ın sekizinci hikâyesinin bir tiyatro oyunu olması her kesimde farklı bir yankı yaptı. Serinin yeni macerası olan “Harry Potter ve Lanetli Çocuk” 19 yıl sonrasını konu ediniyor ve oyunun ilk ön gösterimi bu akşam!

Aylardır yaptığımız haberlerle anbean takip ettiğimiz Lanetli Çocuk‘ta, prömiyerden önceki son büyük adım olan ön gösterimler bu akşam itibariyle başlıyor. Bizim için bu ön gösterimin ve hatta 30 Temmuz‘da Londra, Palace Theatre‘da gerçekleşecek olan büyük açılış bile biraz anlamsız kalabilir. Ama bir yerlerde Harry Potter‘ın yeni maceraları anlatılıyor ve gerçekten, heyecanlanmamak elde değil!

Oyunu Türkiye’de izlemek mümkün olacak mı, şu an için hiçbir fikrimiz yok. Fakat büyük açılıştan sonra, oyunun senaryo kitabının da piyasaya çıkacak olması; Londra’daki gösterimlere gidemeyecek olan bizlere de bir nebze teselli olacak gibi.

Bu arada Potter dünyasının 19 yıl sonraki oyuncuları da pek çok tartışmaya konu olmuştu, -özellikle Hermione Granger rolünün siyahi bir aktrise verilmiş olması, pek çok ırkçı kavgayı da yanında getirmişti. Ve bu tartışmaların hiçbirinde Noma Dumezweni‘nin ne kadar harika bir oyuncu olduğundan bahsedilmemişti.

Yine de olumsuzlukları arkamızda bırakıp bu harika günün tadını çıkartmaya bakalım!

Potter, Weasley ve Malfoy ailelerini tanıdığımız fotoğraf çekimlerinin kamera arkası videosunu hemen aşağıdan izleyebilirsiniz!

Ve Rowling‘in bizleri oyunun provalarına götürdüğü o harika günü de hatırlamadan geçmeyelim!

Şimdi siz söyleyin, nasıl heyecanlanmayalım?!

2 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir