“Harry Potter ve Lanetli Çocuk” Şimdiden Çok Satanlar Listesinde!

harry-final

31 Temmuz’da yurt dışında raflardaki yerini almaya hazırlanan Harry Potter ve Lanetli Çocuk senaryo kitabı daha şimdiden ön satış rekorları kırıyor. Amazon’un en çok satanlar listesinin de tepesine yerleşen kitaba gösterilen rağbet ise herkesi şaşırtmaya devam ediyor.

Bundan bir yıl önce, Harry Potter Serisi sonlanalı 8 yıl olmuştu ve bu serinin devamı hakkında gelebilecek en ufak bilgi kırıntısı bile serinin hayranlarının düşlerini süslemeye yetiyordu. İşte tam da hayranlar böylesi bir özlem içerisindelerken J.K. Rowling bir tiyatro oyunu yazılacağını ve oyunun serinin son kitabından 19 yıl sonrasını konu alacağını ve -en büyük sürpriz- senaryonun basılarak satışa sunulacağını duyurdu. Bu haberin ne kadar büyük bir heyecanla karşılandığını hayal edebiliriz çünkü biz de o heyecana ortak olanlardandık.

Velhasıl bir sene geçti, tiyatro oyununun ön gösterimi yapıldı ve senaryo kitabı Amazon da dahil pek çok online kitapçıda ön satışa çıktı. 31 Temmuz’da Londra’da bulunup büyünün geri dönüşüne bu gösteriye özel hazırlanan tiyatro salonunda tanıklık edemeyecek olan hayranlar ise aynı gün raflardaki yerini alacak olan senaryo kitaplarının ön satışına büyük rağbet göstererek seriye olan tutkularını ortaya koymakta gecikmediler. Hatta GeekyCon 2016 31 Temmuz akşamı düzenleyecekleri bir partiyle kitabın çıkışını kutlayacaklarını bile duyurdu.

giphy

Digital Journal‘ın haberine göre ise Lanetli Çocuk senaryo kitabının satışlarında şimdiden patlama yaşanıyor. Hatta satış rekorları kırılmaya bile başlandı. Neveda merkezli bir şirket olan WebmastersPost‘un açıklamaları Lanetli Çocuk kitabının şimdiden, serinin diğer kitaplarından daha fazla sattığını ortaya koyuyor.  Öyle ki kitap Amazon.com’da şimdiden en çok satanlar listesinin tepesine yerleşmiş durumda.

Webmaster yetkililerinden Robert Stone da, “Lanetli Çocuk’un popüler bir kitap olacağını biliyorduk çünkü Harry Potter serisi mirasının bir parçasıydı ama doğrusunu söylemek gerekirse bu kadar rağbet göreceğini de tahmin edememiştik.” diyerek şaşkınlığını ortaya koyuyor.

Daha şimdiden satışlarında patlama yaşanan kitabın başarısı günbegün katlanarak artıyor. Eğer kitap Türkçeye çevrilene kadar dayanamam diyorsanız İngilizce baskı için ön sipariş vererek siz de bu başarıya ortak olabilirsiniz.

Harry Potter ve Lanetli Çocuk hikâyesinin tamamını okumak için buraya tıklayabilirsiniz.

3 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir