J.K. Rowling’in “Harry Potter ve Lanetli Çocuk” Notları

hp lanetli cocuk rowling notlar

J.K. Rowling’in Harry Potter ve Lanetli Çocuk oyuncuları üzerine notlarının nasıl hayata geçtiğine hep birlikte şahit olmaya ne dersiniz?

Dün Pottermore‘da yayınlanan bu görsel, Rowling‘in oyuncuların toplu fotoğrafı üzerine aldığı notlardan oluşuyordu. Gelin Harry Potter ve Lanetli Çocuk Bölüm 1 ve 2 oyuncularının resmi karakter portresine hep beraber göz atalım!

CC_JKR_handwriting_Cursed_Child

Grafiti sanatçısı olan bir J.K. Rowling çıkmadı karşımıza ama geçen haftaki Lanetli Çocuk ön izleme açılış kutlamalarında yazarımız yıldızların karakter portrelerini kaleme aldı ve birkaç cüretkâr not karaladı.

Pottermore, J.K. Rowling’in notlarını hayata geçirmek için biraz büyüden faydalandı ve bu notların muhtemelen ne anlama gelebileceği üzerinde kafa yordu…

CC_JKR_handwriting_The_Absences

‘Olmayanlar da olanlar kadar çok şey ifade ediyor’

Ne talihsizlik! Ancak J.K. Rowling haklı. Ölüm Yadigârları’nın son bölümünde hepsi de portrelerde eksik olan Hugo Granger-Weasley, Lily Luna Potter ve James Sirius Potter ile birlikte Draco’nun eşi Astoria ile karşılaşmıştık. Buradan Lanetli Çocuk hikâyesinin konusunun Rose, Albus ve Scorpius üzerine kurulu olduğu çıkarımına ulaşabiliriz. Ya da belki de diğerleri sadece kameradan utanıyordu. Siz ne dersiniz?

CC_JKR_handwriting_Still_Going_Strong

‘Hala güçlüler…’

Burada yedi kitaplık bir gerilimin ardından Ron ve Hermonie’yi sonunda birlikte görüyoruz. J.K. Rowling’in ‘hala güçlüler’ yorumu bize Ron ve Hermonie’nin hala mutlu ve birbirine aşık olduğunun umudunu veriyor. Ron E.R.İ.T (Ev Cini Refahını İlerletme Topluluğu-SPEW) ile dalga geçmeyi bırakmış olmalı. Kesin olarak.

CC_JKR_handwriting_Rose

‘<3 Rose Granger-Weasley’

Ron ve Hermonie’nin en büyük kızları Rose ile Ölüm Yadigarları’nın son bölümünde Hogwarts Ekspresi’ne binerken karşılaşmıştık. Ron ve Hermione’nin iki soyadı üzerinde anlaşmış olması oldukça zekice ve  bu bize Ron ve Hermione’nin çift olarak ne kadar iyi hareket ettiği hakkında küçücük bir fikir veriyor. Ayrıca oradaki kalp her şeyi açıklıyor zaten.

CC_JKR_handwriting_Harry_Looking_Suitably_Burdened

‘Keder yüklü görünen Harry (ki bu çok yerinde bir durum)’

Harry bebekliğinden omuzlarında çok yük taşımak zorunda kaldı. Çocuk olarak neredeyse imkansız olan Lord Voldemort’u yenilgiye uğratma görevi omuzlarına yüklendi. Ancak bu günlerde Sihir Bakanlığı’ndaki zor ve ağır işi gibi yüzleşecek daha büyük problemleri var. Çocuklardan bahsetmiyoruz bile…

CC_JKR_handwriting_Albus

‘Albus Severus Potter’

Oyunun özetine göre ‘Albus asla istemediği bir aile mirasının yüküyle başa çıkmak zorunda.’ Yani şimdi, büyücülük dünyasını Kara büyüden kurtarmaya yardım edebilmek için her şeyini feda eden iki Hogwarts okul müdürünün ismini taşıyor. Ve bütün bunların üstüne bir de babası Sağ Kalan Çocuk Harry Potter. Baskı falan yok Al. Gerçekten.

CC_JKR_handwriting_It_s_All_Here_Isn_t_It

‘Her şey burada, değil mi?’

Gerçekten de öyle. Karakterlerin hepsini tamamen kostüm içerisinde hep birlikte görmek Lanetli Çocuk yapımında yer alan herkes için inanılmaz bir his olmalı. İzninizle biraz duygulanmak istiyoruz.

CC_JKR_handwriting_Loving_Draco

‘Draco ve Scorpius’a bayılıyorum– gerçekten akraba gibi görünüyorlar!’

Draco’nun bugünlerde oldukça zorlu bir keçi sakalı olmasına rağmen Scorpius’un (Anthony Boyle) genç Draco Malfoy’a (Alex Price) ne kadar benzediği dikkat çekici! Dış görünüşleri bir yana Scorpius babasını birden fazla şekilde yansıtacak mı dersiniz?  Malfoylar ve Potterlar arasındaki ikinci bir savaşı ateşleyecek mi? Yoksa Hogwarts’a gittiklerinde Rose ve Albus ile arkadaş mı olacak?

CC_JKR_handwriting_wings

Daha fazla gizem açığa çıktıkça Lanetli Çocuk’tan haberdar olmak için burayı takip etmeyi unutmayın!

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir