“Lanetli Çocuk” Ön Siparişe Çıktı Bile!

cursed-child-top

Geçtiğimiz günlerde kitap olarak da çıkacağını duyurduğumuz Harry Potter ve Lanetli Çocuk tiyatro oyununun sayfa sayısı belli oldu. Hatta kitap ön siparişe bile çıktı!

Merak eden herkes için Warner Bro’s ve ABD’li yayıncı Scholastic’in de açıklamalarına göre ciltli versiyonu 31 Temmuz 2016’da çıkacak olan Harry Potter evrenimizin yeni kitabı Harry Potter and the Cursed Child 320 sayfa uzunluğunda olacak.

“Cursed Child” kitabı Harry Potter ve Ölüm Yadigarları’nın devamı olarak okuyucuyla buluşuyor. Kitap hakkında bildiklerimizi şöyle bir derlemek gerekirse Cursed Child, Ölüm Yadigarları’nın son bölümünün bıraktığı zaman diliminde başlayacak. Yani büyücü dünyasının Lord Voldemort’a karşı ikinci savaşının bitişinden 19 yıl sonra.

19 yıl sonra sekizinci hikaye.

Okurlar ve izleyenler Harry Potter’ı en son Hogwarts Savaşı’ndan 19 yıl sonra çocuklarını Platform 9¾’ten uğurlarken görmüşlerdi. İşte Harry Potter and the Cursed Child tam da buradan hikayeye devam ediyor. Yani tam anlamıyla Harry Potter efsanesinin sekizinci hikayesi. J.K Rowling, Jack Thorne ve John Tiffany’nin hikayesini temel alan Harry Potter and the Cursed Child senaryosu Jack Thorne tarafndan yazılan bir tiyatro oyunu ve şimdi oyunun özel prova versiyonu 320 sayfalık bir kitap olarak Harry ve arkadaşlarının hikayesini merak edenler için yayınlanıyor. Böylece oyunu yerinde izlemeye gidemeseniz bile hikayeden uzak kalmayacaksınız.

Ayrıca bize biraz erken gelmiş olsa da, Amazaon.com, Amazon.uk ve WBshop aracılığıyla kitabın ön siparişleri de başlamış durumda!

Ama şunu tekrardan belirtelim Harry Potter and the Cursed Child bir roman formatında karşımıza çıkmayacak. Kitap hem J.K. Rowling tarafından yazılan oyun metnini hem de Jack Thorne tarafından yazılan diyalogları ve senaryoyu kapsayacak bir şekilde okuyucuya sunuluyor.

Yine de heyecanlanmak için yeterince sebebimiz var, ne dersiniz?

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir