Harry Potter’a Yeni Kitap Gerçekten de Geliyor!

cursed-child-top

Hatırlarsanız daha önce yayınladığımız bir haberde Harry Potter serisinin devamı olarak yayınlanacak  Cursed Child adlı tiyatro oyununun kitap olarak basılması için yayınevlerinin yarış içinde olduğunu yazmıştık. O zaman için bunun gerçek olup olmadığından emin değildik. Ancak bugün resmi olarak yayınlanan bir haberle bu doğrulandı! Harry Potter’a 8. kitap gerçekten de geliyor!

Harry Potter and the Cursed Child Parts I & II dijital ve basılı kitap olarak bu yaz tiyatro oyununun ilk gösterimini yaptığı gün, yani 31 Temmuz 2016‘da bizlerle olacak.

Okurlar ve izleyiciler Harry Potter’ı en son Peron Dokuz Üç Çeyrek’te, Hogwarts savaşından 19 yıl sonra görmüştü. Harry Potter and the Cursed Child hikayeye tam buradan başlıyor. Hikayenin epik doğasından dolayı da öykü iki bölümde sahneliyor.

Oyun J.K. Rowling, Jack Thorne ve John Tiffany‘den çıkan yeni bir hikayeyle bu yaz West End’de seyirciye açılacak. Dünya çapında çoğu Harry Potter hayranı bu gösteriyi heyecanla bekliyor ve bizim gibi bir kısmı da göremeyeceği için üzülüyordu. Oyunun kitap olarak basılmasıyla birlikte Harry, Hermione ve Ron’un hikayesine artık tüm dünya edebilecek.

Umarız daha önceki Harry Potter kitapları gibi bu da dilimize efsane bir çeviriyle ve hızla kazandırılır!

cursed-child8

2 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir