Rowling Bizi “Harry Potter ve Lanetli Çocuk”un Provasına Götürüyor!

John__Jack_and_JKR_

J.K. Rowling, John Tiffany ve Jack Throne hayranları ilk defa Harry Potter ve Lanetli Çocuk Bölüm 1 ve 2’nin provasına davet etti. Yayınlanan kısa videoda Rowling’in “Lanetli Çocuk” hakkındaki düşüncelerini ve provayı ilgiyle takip edişini görüyoruz!

J.K. Rowling’i ekranlarda görmeye çok alışkın değiliz ama burada, West End’deki oyun için yapılan provalar sırasında çekilmiş taptaze bir video var. Üstelik sizler için bu videoyu Türkçe altyazılı olarak hazırladık!

Her yerde oyun için çalışmalar yapıldığını görüyoruz: asalar sallanıyor, oyuncular okuma ve prova yapıyorlar, gözlemciler not alıyorlar. Ve sahneye yakın bir yerde J.K. Rowling’i ve onunla birlikte bu yeni ve orijinal hikayeyi yaratmakta yardımcı olan ve oyunu emanet ettiği yazar Jack Torne ve yönetmen John Tiffany.

JKR_and_JT
J.K. Rowling ve Harry Potter ve Lanetli Çocuk’un provasını izliyor.

Şimdiye kadarki süreci ve ilk ön gösterime, ki 50 günden az bir süre kaldı, kadar olan planlarını tartışıyorlar. 7 Haziran 2016’da ön gösterimler Palace Theatre’da başlayacak ve bu, bu heyecan verici yeni oyunun seyirci karşısından sergilendiği ilk zaman olacak.

Takımın da açıkladığı gibi bu ön gösterimler oyunun şekillenmesinin doğal bir parçası. Oyunun seyirci karşısında oynanması, yaratıcı takımın yapımdaki tüm bileşenleri, gerçek açılış tarihi olan 30 Temmuz’a kadar gözden geçirip düzeltme yapmalarını sağlıyor.

Sanırım her bir ön gösterim eşsiz olacak,” diyor John Tiffany, “Seyircinin izlediği versiyonda biz aslında süreci işliyor olacağız.

Harry_Glasses_Keep_the_Secret_Video_HPCC
Harry Potter rolünde Jamie Parker

Harry Potter hayranlığı ile ilgili en çok değer verdiğim şey,” diyor J.K. Rowling, “bir topluluk olarak birbirlerine göz kulak oluyorlar, arkalarını kolluyorlar, bu çok özel bir şey. Ve hepsinden çok bu sebepten dolayı, eğer yapabilirsek, tüm sırlarımızı gizli tutmamızı istiyorum.

Bu, insanları şaşırtıp harekete geçirebileceğimize inandığım  inanılmaz bir tiyatral deneyim olacak ve zaten bir hikaye doğası gereği bunları yapabilmelidir.” diye de sözlerine devam ediyor.

Ron_Hermione_Keep_the_Secret_Video_HPCC
Paul Thornley ve Noma Dumezweni, Ron ve Hermione’yi prova ediyor.

Harry Potter ve Lanetli Çocuk oyunu hakkındaki gelişmeleri sizlere ulaştırmaya devam edeceğiz!

⁠⁠⁠Evapsie!
1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir