Petunia Teyze’nin Sonunda Gerçek Bir Cadı Rolüne Kavuştuğunu Biliyor muydunuz?

Fiona Shaw Harry Potter True Blood

Petunia Teyze rolüyle tanıdığımız, 58 yaşındaki İrlandalı aktris Fiona Shaw her ne kadar seride kötü bir karakteri canlandırmış olsa da, seri kapanırken o da kalplerimizde yer edinmeyi bilmişti. Yıllar yılı kocası ve kendisinin egoları kadar şişman oğulları ile Harry’ye çektirdiklerini okusak da akrabalar unutulmaz!

Hepimizin bildiği gibi kendisi Harry’nin cadı annesinin kardeşi oluyor. Kitabın son kısmında düşünselinde Snape’in anılarında yaşadığımız flashbackler ile kardeşiyle geçirdiği zamanlara kısa bir bakış atmıştık. Orada gördüğümüz şey aslında biraz kıskançlıktı. Lily büyü yapabiliyor, Hogwarts gibi harika bir okula gidiyorken Petunia sıradan bir insandı. Fiona Shaw böyle düşünmüş müdür bilmiyoruz ancak yıllar sonra Petunia’yı sevindirecek bir haber ile Fiona cadı olmayı başardı.

2008 yılında başlayıp 2014 yılına kadar süren True Blood dizisini biliyorsanız 4. sezonda tanıdık bir yüz görmüşsünüzdür. Evet, Fiona Shaw! Kendisi 4. sezon boyunca Marnie Stonebrook adlı bir cadıyı canlandırdı. Hem de oldukça güçlü bir cadıyı!

Marnie Stonebrook

1960’lı yıllarda Savannah’da doğan Marnie, küçük bir çocukken annesi ile birlikte kaçıp Wicca cadı meclisine katılıyor. Akıl hocası olarak Alma Olivetti ile tanıştıktan sonra da onunla Moon Goddess Emporium adlı okült dükkanını açıyor. Harry Potter serisindeki cadıları ve büyücüleri düşündüğümüzde Petunia Teyze’miz burada oldukça güçlü. Kendisi Wicca cadı meclisinin lideri olmakla birlikte geleceği görebiliyor, vampirleri kontrol ediyor, teleport yapabiliyor ve zihinleri yönlendirebiliyor.

Marnie Stonebrook 2

Petunia Teyze‘nin yıllar yılı süren kıskançlığını düşünürsek anca böyle bir güç onu kesebilirdi zaten!

Tanıdığımız ve sevdiğimiz bu yüzü başka bir yapımda, arzuladığı rolden çok daha ötede görmek hepimizin yüzünü güldürdü. Siz ne dersiniz?

Ayrıca şu teori de ilginizi çekebilir:

Harry Potter Teorilerinde Son Nokta: Petunia Teyze Aslında Bir Cadı mıydı?

Site Yorumları
2 Yorum