5 Efsanevi McGonagall Sahnesi

minerva1

Profesör Minevra McGonnagal’ın kitaplar ve filmler boyunca pek çok efsanevi sahnesi var. Maggie Smith, eğlenceli ve güçlü sahnelerle O’na hayat verdi. Aşağıda kitaplardaki ve filmlerdeki beş sahneyi sizlerle paylaştık.

1. McGonagall vs. Umbridge

McGonagall’ın Umbrigde’e haddini bildirdiği pek çok an var. Bunlardan biri de Harry’nin kariyerini değerlendirdiği zamandı.

“Profesör Mcgonagall, Umbridge’in gözlerinin içine bakarak ‘Kendimi daha açık bir şekilde ifade etmeliydim’ dedi. ‘Harry, işinin ehli öğretmenlerin hazırladığı bütün Karanlık Sanatlara Karşı Savunma sınavlarından yüksek notlar aldı.’” (Harry Potter ve Zümrüdüanka Yoldaşlığı)

Umbridge korkutucu olmasına karşın McGonagall’ın çirkef yanını gerçekten de ortaya çıkarıyordu. Filmler boyunca ikisi arasındaki etkileşimleri daha fazla görememiş olmamız çok yazık.

2. McGonagall: Koruyucu

Mcgonagall’ın son filmde heykelleri canlandırdığı an çok çarpıcı bir sahnedir. O’nun “Her zaman bu büyüyü yapmak istemişimdir.” sözü, diğer kasvetli sahnelerin yanında gerilimi azaltıp bir miktar komedi unsuru da eklemiştir. Smith, tüm sahnenin ruh halini bir anda değiştirerek müthiş bir yetenek sergiliyor.

piertotum2

3. McGonagall: Dans öğretmeni

Bir kez daha, Smith’i komedyen yeteneklerini sergilerken görüyoruz. Kendisi benim en sevdiğim sahnelerden biri olup, Harry, Ron ve ikizlerin tepkileriyle McGonagall’ın halinin karışımı neşeli ve eğlenceli bir sahne ortaya koyuyor. İyi ki bu sahneyi filme eklemeyi ihmal etmemişler.

balo3

4. McGonagall: Sadık bir arkadaş

Trelawney ve O’nun dersiyle her ne kadar fikir ayrılığı içinde olsa da McGonagall, Kehanet öğretmeni ondan yardım istediğinde tüm fikir ayrılıklarını bir kenara atabilmiş birisidir. Trelawney’yi Umbrigde’e karşı savunurken McGonagall, sadakatini ispatlamış oluyor.

Umbridge’le olan şahane sahnelerinin yanında McGonagall’ın seri boyunca pek çok muhteşem sözü var.

sadik-arkadas4

5. McGonagall: Utanmaz Profesör

Umbridge’le olan şahane sahnelerinin yanında McGonagall’ın seri boyunca pek çok muhteşem sözü var:

“Bana sağlığın gayet yerindeymiş gibi geldi Potter, o yüzden bugün seni ödevden muaf tutmazsam kusuruma bakma. Ama söz veriyorum eğer ölürsen, ödevi teslim etmek zorunda değilsin.” (Azkaban Tutsağı)

thug-life-minerva5

J.K. Rowling’in Yeni Kitabından “Minerva McGonagall Hakkında Bilinmeyenler” için buraya tıklayın!

7 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir