Altın Üçlü’nün de Herkes Gibi Sıradan Ergenlik Problemleriyle Uğraştığının 6 Kanıtı

Hogsmeade Altin Uclu fc

Hortkuluk avcılığından dev örümcekler ve ruh emicilerle savaşmaya kadar uzanan maceraları onların aslında birer yeni yetme oldukları gerçeğini bize unuttursa da Harry, Ron ve Hermione bütün bunların yanında hormon değişimleri, ödevler ve bir dolu ergenlik dönemi gariplikleriyle de uğraşmak zorunda kaldı!

Sonuçta yeni yetmelik kaçınılmaz, herkes benzer stresli durumları yaşamak zorunda kalıyor- Seçilmiş Kişi olsanız bile. Bu üçlünün deneyimlerinin de en az bizimkiler kadar korkunç olduğunu söylesek belki de rahatlarsınız. Tabii bu sorunlarla baş ederken Hogwarts’ta olmak fena olmazdı, o ayrı!

1. SINAVLAR, OFF!

Her yeni yetmenin kabusu. Hogwarts’ın sınav konuları Biçim Değiştirme ve Karanlık Sanatlara Karşı Savunma gibi harika konular üzerine de olsa çalışma sürecinin korkunç olduğunu inkar edemeyiz. Döneminin en parlak öğrencisi Hermione’nin bile baskıya dayanamayıp bir defasında Tılsımlar kitabıyla Harry’nin burnuna bir tane geçirmişti. Tamam eminiz ki Pisagor Teorisi’ni hatırlamak zordur ve fotosentez denklemini (çok zor olanı) aslında hiç öğrenememişsinizdir. Ama en azından sınav görevlilerinin önünde tabağı mantara çevirmediniz, zavalı Ron!

Umbridge ve sinavlari

2. KARİYER SEÇİMLERİ

Tercihleriniz mimar veya Sihir Bakanı olsun, hayatınız boyunca yapmak istediğiniz işi seçme süreci oldukça korkutucu. Örneğin Harry’yi ele alalım; başından beri Seherbaz olmayı istiyordu, fakat bunun için alması gereken S.B.D sayısı onun için büyük bir gerginlik sebebiydi- eh İksir hocanız sizden nefret ediyor gibi görünüyorsa bu oldukça haklı bir endişe. Hortkulukları aramakla meşgul olduğundan gerekli olan tüm dersleri alamasa da, Harry elbette bir Seherbaz oldu. Çünkü o Harry Potter!

3. İLK ÖPÜCÜK SORUNSALI

Hepimiz ilk öpücüğün ne kadar dehşete düşüren cinsten olduğunu biliyoruz, ve bu her zaman iyi bir anlama gelmiyor.

Üç kahramanımız farklı ilk öpücük deneyimleri yaşadı. Cho Chang’den koca bir yıl boyunca hoşlanan Harry beşinci sınıfta sonunla onunla öpüştüğünde nasıl olduğunu soran Ron’a öpücüğünü tam olarak söyle açıkladı:

“Islaktı, çünkü ağlıyordu.”

Pek romantik sayılmaz değil mi?

Ron’un ilk öpücüğünü ise nasıl tanımlasak şey, Harry’ninki kadar utanç verici diyelim: Oldukça yapışkan bir Lavender Brown’la umuma açık bir öpücük. Hermione’nin ilk öpücüğüne şahit olmadık, fakat Victor Krum’la olduğuna neredeyse eminiz! Hermione’nin ilk öpücüğünün Harry ve Ron’dan daha romantik olduğunu umut ediyoruz.

Harry Cho Kiss

4. ÇIKMA TEKLİF ETMEK

İster büyücü ister Muggle olun; birine çıkma teklif etmek oldukça stresli, terleyen eller ve reddedilme korkusu da cabası. Harry ve Ron bu alanda uzman sayılmazlar. Harry hayatında ilk kez çıkma teklif etmek istediğinde bunu cidden oldukça akıcı bir dille Cho’ya: “Balyabenlegermisin?” diyerek yaptı. Bu da insan dilinde, “Benimle baloya gelmek ister misin?” anlamına geliyor herhalde. Oldukça romantik değil mi?

Ron ise en az Harry kadar trajik durumdaydı, gelecekteki yengesi Fleur’a baloya davet edip panik atak geçirdi. Kesinlikle dehşet verici falan değil. Söylememize gerek var mı bilmiyoruz ama hem Cho hem Fleur teklifi reddetti.

Quidditch ron weasley

5. OKUL DIŞI ETKİNLİKLER

Okul hayatında hobiler bile bir kabusa dönüşebilir. Ron Gryffindor için Quidditch oynarken bunu en zor yoldan öğrendi. Düşmanlarınız tarafından söylenen oldukça cesaret kırıcı Kralımızsın Weasley şarkısını dinlemek ve bu sırada bütün okulun gözlerinin üstünüzde olması nasıl bir his düşünemiyoruz. Sınavda uyuyakalıp öğretmeninize anne diye seslenmek kadar korkunç olmalı.

Grimmauld Meydani Harry Ron Hermione

6. YAPABİLECEĞİNDEN FAZLASINI ÜSTLENMEK

Yeni yetmelerin hisleri önemsiz veya normal olarak değerlendirilemez. Her şey büyük anlam taşır, sarsıcıdır ve baskı çok fazladır. Yani aslında her gün dünyanın sonu gelmiş gibi hissedersiniz. Hermione döneminin en parlak öğrencisi olsa da onun için durumlar farklı değildi. Üçüncü sınıfta bütün derslere girebilmek için sürekli zamanda geriye gitmek zorunda kalıyordu. Hepimiz derslerimiz hakkında stres yaptık ama hadi ama, en azından imkansız bir programımız yoktu! Üçüncü sınıf Hermione için oldukça sarsıcı oldu. En iyi arkadaşlarıyla kavgalıydı, ilk kez bir dersi asla dönmemek üzere bıraktı ve en önemlisi de Draco Malfoy’a sıkı bir tokat attı. Tam manasıyla bir skandal! Sonuç olarak Hermione bazı derslerden vazgeçti ve normal bir program aldı, tahmin edersiniz ki bu onun kütüphanede geçirdiği zamanın azalmasına sebep olmadı.

hermione granger malfoy

Sizi bilmiyoruz ama, yeni yetme bir büyücü olmak oldukça zor bir şey gibi görünüyor. Siz ne dersiniz?

1 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir