Harry ve Ginny Arasında Geçen 8 İnanılmaz Tatlı An

ginny weasley

Aşkı sonradan anlamak çok güzel bir şey. Şimdi Ginny ve Harry’nin sonunda birlikte olacağı hepimize çok bariz gibi görünse de geriye dönüp baktığımızda buraya gelene kadar uzun ve bazen de garip olarak bir yol alındığını görüyoruz. Harry ve Ginny’nin ilişkisine baktığımızda göreceğimiz sekiz inanılmaz tatlı ana haydi gelin birlikte bakalım!

1. King’s Cross İstastonunda

Felsefe Taşı’nda Ginny, Molly Weasley’ye Harry’ye ulaşmak için 9 ¾ peronundan koşmasına izin vermesi için yalvarmıştı. Dürüst olmak gerekirse bu anda Ginny sadece Harry’nin yara iziyle ilgileniyordu.

“Harry Potter!”

Küçük kızın sesini duydu Harry.

“Ah, anne, trene çıkıp görebilir miyim onu, anne, n’olursun…”

“Daha önce gördün ya, Ginny, hem bundan hoşlanmaz, hayvanat bahçesinde maymun mu seyrediyorsun?”

Harry Potter ve Felsefe Taşı

2. Kovuk’taki Bir An

Harry, Weasley’lerin evini ilk ziyaret ettiğinde Ginny biraz gerilmişti.

Ginny, Harry’yi gördüğü anda yulaf lapası kâsesine yanlışlıkla çarpıp büyük bir gümbürtüyle yere düşürdü. Ginny, Harry bir odaya her girişinde ona bunu çarpmaya çok yatkın görünüyordu. Kâseyi almak için masanın altına daldı ve yüzü batan güneş renginde masanın altından çıktı. Harry bunu fark etmemiş gibi yaparak oturdu ve Mrs Weasley’nin ona verdiği kızarmış ekmeği aldı.

Harry Potter ve Sırlar Odası

kovuk

3. Flourish ve Blotts’taki Bir An

Gilderoy Lockhart’ın kitap imzalama etkinliğinde Draco Malfoy, Harry’yi utandırmaya çalıştığında Harry’yi savunan kişi Ginny idi.

Ginny, “Onu rahat bırak!” dedi. “Bütün bunları istemedi ki!” Harry’nin önünde ilk defa konuşmuştu. Malfoy’a ters ters baktı.

“Potter, bir kız arkadaşın olmuş!” dedi Malfoy ağzını yaya yaya. Ron ve Hermione, her ikisi de Lockhart kitapları yığınlarını sıkı sıkıya tutmuş halde boğuşa boğuşa yanlarına gelirken, Ginny kıpkırmızı kesildi.

Harry Potter ve Sırlar Odası

4. Sevgililer Gününde

Ginny Harry’ye isimsiz bir Sevgililer Günü mesajı göndermişti.

Taze kurbağa turşusu yeşilidir gözleri,

Saçları simsiyah, tıpkı karatahta gibi.

Keşke benim olabilseydi, öyle harika ki,

Ne kahraman, Karanlık Lord’u alt etti.

Harry Potter ve Sırlar Odası

sevgililer gunu hogwarts

5. Ginny Harry’ye “Geçmiş Olsun” Kartı Gönderdiğinde

Harry tehlikeli birkaç Ruh Emici yüzünden süpürgesinden düşüp hastane kanadına gitmek zorunda kaldığında Ginny elinde şarkı söyleyen bir “geçmiş olsun” kartıyla suratı kıpkırmızı bir şekilde gelmişti.

Bir ziyaretçi seline boğuldu, hepsi de onu neşelendirmekte kararlıydı. Hagrid sarı lahanaya benzeyen bir demet kulağakaçan çiçeği gönderdi. Ginny Weasley ise fena halde kızararak, elinde kendi yaptığı bir “geçmiş olsun” kartıyla geldi. Kart, Harry onu meyve çanağında kapalı tutmadığı sürece tiz bir sesle şarkı söylüyordu.

Harry Potter ve Azkaban Tutsağı

6. Noel Balosundaki Bir An

Ron’un Ginny’ye Noel Balosuna Harry’yle gitmesi gerektiğini söylediği zamanı hatırlıyor musunuz? Ginny, Neville Longbottom’ın davetini çoktan kabul ettiğini perişan bir halde söylemek zorunda kalmıştı, ancak bunun neden olduğunu Ron da Harry de anlayamamıştı.

“Gidemem,” dedi Ginny. O da kıpkırmızı kesilmişti. “Ben – Neville’le gidiyorum. Hermione hayır deyince bana teklif etti, ben de düşündüm ki… şeyy… nasılsa başka türlü gidemeyeceğim, dördüncü sınıfta değilim.” Fena halde üzgün görünüyordu. “Sanırım gidip akşam yemeği yesem iyi olacak,” dedi, kalkıp boynu bükük bir halde portre deliğine gitti.

Harry Potter ve Ateş Kadehi

ginny-dean

7. Harry, Ginny’ye Karşı Hislerinin Olduğunu Fark Etmeye Başladığında

Ginny Dean’den ayrıldıktan sonra Harry Ginny’ye çıkma teklifi etmesi için hiç uygun bir zaman olacak mı diye merak etmeye başlamıştı. Bu merakının nedenlerinin en önemlilerinden biri ise Ron’un Ginny’nin erkek arkadaşlarına karşı tavrıydı.

Harry bir iki kez Hermione’den yardım istese mi acaba diye düşündü, ama Hermione’nin yüzündeki o kendinden hoşnut ifadeyi görmeye dayanabileceğini sanmıyordu; bazen Hermione onu Ginny’ye bakarken ya da esprilerine gülerken yakaladığında, yüzündeki bu ifadeyi gördüğünü sanıyordu. Ve zaten işler yeterince karışık değilmiş gibi, eğer kendi Ginny’ye çıkma teklifi etmezse başka birinin mutlaka edeceği yönündeki kaygısı vardı bir de…

Harry Potter ve Melez Prens

8. Ve Son Olarak…

Harry etrafına baktı; Ginny ona doğru koşuyordu; kollarını boynuna dolarken yüzünde anlaşılmaz, alev alev bir ifade vardı. Ve düşünmeden, planlamadan, elli kişinin onları izlediğinden kaygılanmadan, Harry onu öptü.

Harry Potter ve Melez Prens

harry potter ginny weasley

Sizce en tatlı an hangisi? Görüşlerinizi bizimle paylaşın!

* * *

* Harry Potter Filmleri Neden 90’lı Yıllarda Geçiyor?

Site Yorumları
6 Yorum