Yasak Orman’ın 7 Fantastik Canavarı

sahgaga

Newt Scamander‘in Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunur kitabında bulunan sihirli yaratıklar, Pottermore tarafından kutlanıyor. Sanatçı Andy Singleton, Yasak Ormanın ünlü sakinlerinden üç boyutlu modeller yaratıyor. Daha önce hiçbir yerde göremediğiniz bazı favori canavarlarınızı burada görebilirsiniz.

Sihirli yaratıklar Yasak Orman’da yaygın bir şekilde bulunur. Bunlardan bazıları Pottermore tarafından üç boyutlu kağıt modelleriyle yaratıldı. İlk seriyi şuradaki haberimizde vermiştik.

Yasak Orman her tür gizemi içinde saklar; korkunç şeyler dahil, bazen de yanlış anlaşılmış yaratıklar.

1. Hipogrif

COMC Hippogriff final

Hipogrif, yarı at yarı kartal olan uçan bir hayvandır. Harry Potter kitaplarında onu Hagrid’in sevgili Şahgagası olarak görüyoruz.

Sanatçı ilhamını İngiliz atlarının güçlü bacaklarından almış, fakat yaratığın kafasının hafifçe eğilmesi gerçek, centilmen Hipogrif modasını yansıtıyor.

2. Tek Boynuzlu At

COMC Unicorn final

Büyücü Dünyasındaki en güzel yaratıklarından biri olan Tek Boynuzlu At, çok sihirli özelliklere de sahiptir. Aslında, Tek Boynuzlu At kanı sizi ‘ölüme çok yakın olsanız bile hayatta tutabilir’. Harry bunu zor yoldan öğreniyor. Bir figür ( ki kendisinin Voldemort olduğunu sonradan anlıyoruz) Yasak Orman’da Tek Boynuzlu At kanı içerken Harry bunu görüyor.

3. Testral

COMC Thestral final

Testral, sadece ölümle karşılaşmış insanların görebileceği nadir bulunan kanatlı bir attır. Onları görebilenler tarafından, bir Testral iskeletimsi, ‘ejderhaya benzeyen’ siyah kafasıyla tasvir edilir. Tatlı olmayabilirler fakat Harry’ye birkaç kez yardımları dokunmuştur.

4. Akromantula

COMC Acromantula final

Hagrid’in fikrini savunmuyorsanız, Akromantula Yasak Orman’da yaşayan en az arkadaş canlısı yaratıklardan biridir. Hagrid, gerçekten daha iyi arkadaşlar seçmelisin…

Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunur kitabına göre, Akromantula ‘canavarımsı sekiz gözlü ve insan dili konuşabilen bir örümcek’ olarak tanımlanır. Fakat bir akromantulayla sohbet etmek ister miydiniz?

5. Kurt Adam

COMC Werewolf final

Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunur kitabına göre, bir kurt adam -açıkça söylemek gerekirse- ‘katil bir yaratıktır’. Bu yüzden, sanatçı bu kurt adamı saldırgan ve çatışmaya açık olarak portre etmiştir. Profesör Lupin’e bir lafımız yok, en favori kurt adamımız.

6. At Adam

COMC Centaur final

Harry at adamlarla ilk kez  Felsefe Taşı kitabında Yasak Orman’da karşılaşır. Bu yarı insan yarı at grup ormanda ilgi duymadıkları insan yaşamından uzak yaşamakla gurur duyar. Yıldızlara çok ilgi duyarlar, sanatçı da bunu vurgulamıştır. Firenze bununla mutlu olurdu.

7. Ford Anglia

COMC Ford Anglia LEGALS

Arthur Weasley’nin uçan Ford Anglia’sını Fantastik Canavarlar Nelerdir Nerede Bulunur kitabında göremeyecek olsanız da, Yasak Orman’da vahşice dolandığı birkaç ay sırasında oldukça canavarca hareketler sergilemiştir. Sonraları çamura batmış, dallarla kaplı ve biraz da vahşi halde bulunmuştur.

Andy, kendi Anlia versiyonunu etrafında sarmaşıklar ve büyüyen bitkilerle çizmiş. Anglia burada doğayla kesinlikle iç içe.

Daha önceden paylaştığımız diğer Sihirli Yaratıkların Bakımı serisi yazısına göz atmayı unutmayın!

4 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir