Sihirli Yaratıkların Bakımı Serisi: İşte Yeni Yaratıklar!

fantastik canavarlar

Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar filminin satışa çıkmasını kutlamak adına Pottermore Andy Singleton ile anlaşarak 3 boyutlu kağıt katmanları ile altı yeni yaratık çizdirdi. 

Bazıları size tanıdık gelebilir. Thunderbird‘ü filmde zaten görmüştük örneğin. Yazılarımızı okuduysanız da diğer beşi de Rowling’in Amerikan büyücülük okulu Ilvermorny yazılarında geçiyordu.

Snallygaster

Snallygaster yarı kuş yarı sürüngen bir hayvan. Ayrıca Occamy ile de uzaktan akraba. Meraklı yaratığımız burada pullarla kaplanmış tüylü bir dinozor gibi resmedilmiş.

Fantastic Beasts Snallygaster

Horned Serpent

Horned Serpent Kuzey Amerikan büyücülük okulu Ilvermorny‘nin dört binasından birini temsil ettiği için büyük bir öneme sahip. Okulun kurucusu Isolt Sayre yaratığı anlayabiliyordu ve boynuzundan çıkan talaşları asa yapmak için kullandı.

Modelin gözleri sert ancak zekice görünüyor. Canavarın binası geleneksel olarak alimleri seçtiğinden uygun bir tasvir olmuş.

Fantastic Beasts HornedSerpent

Thunderbird

Başka bir Ilvermorny binası yaratığı. Thunderbird görkemli görünüşü ve uçtukça yarattığı fırtınalar ile biliniyor. Burada fırtına bir çok kağıt döşenmesiyle gösterilmiş. Ayrıca yaratığın ikiden çok kanadı olduğunu da çıkarabilmemiz mümkün.
Fantastic Beasts Thunderbird

Hidebehind

Uzun ve gümüşi Hidebehind gececi bir hayvan ve kendini gizlemek için neredeyse her şeyin arkasına saklanabilir. J. K. Rowling‘e göre sadece bir cadı veya büyücünün bu yaratığın saldırısından kurtulması muhtemel. Burada koala gibi ve yüzünde şeytani bir gülümseme ile tasvir edilmiş.

Fantastic Beasts Hidebehind

Wampus Cat

Yine bir Ilvermorny binası yaratığı olan Wampus Cat görünüş olarak kedilere benziyor ve Newt Scamander‘ın kitap Fantastik Canavarlar‘da ‘XXXXX’ olarak sınıflandırılmış. Bu büyücü veya cadı öldürmüş ve evcilleştirilemez anlamına geliyor. Buradaki model yaratığın en güçlü özellikleri olan hipnoz ve zihnefendi öne çıkarmış.

Fantastic Beasts Wampus

Hodag

En son ancak hiç de diğerlerinden kalır yanı olmayan Hodag kurbağa kafalı ve uzun dişler ile kırmızı parlayan gözlere sahip bir yaratık. Büyükçe bir köpeğin boyutlarına sahip olduğu biliniyor. Buradaki model güçlü bir görünüme sahip ve sırtlana benziyor.

Fantastic Beasts Hodag legals

Şimdilik bu kadar, ancak Fantastik Canavarlar Nelerdir, Nerelerde Bulunurlar ile ilgili tüm haberler için bizi takip etmeyi unutmayın!

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir