Fransa’da Açılan Harry Potter Temalı Malikâne Görenleri Büyülüyor

Harry Potter Temalı Malikane

Harry Potter temasıyla döşenmiş bir yerde konaklama fikri elbette çoğu Potterhead’i heyecanlandırır. Kendinizi geçici bir süreliğine de olsa sihirli bir yerde gibi hissetme fikrine kim hayır diyebilir ki? İşte bu büyüleyici malikâne de onlardan biri.

Büyücülük Dünyası’nın artan popülerliği ile kendi odasını, evini bu temayla dekore eden kişiler dışında bir de bu alanları kiralayanların sayısı da her geçen gün artıyor. Daha önce pek çok Harry Potter temalı odayla karşılaşmıştık. Ancak bu seferki bir malikâne ve kesinlikle seyahat rotanıza eklemeniz gereken yerlerden biri.

Üç değişik sihirli deneyim sunan Le Manoir de Bois-en-Ardres, cadı ve büyücüleri olduğu kadar Muggleları da hayran bırakıyor. İlk olarak le Magicobus ile başlamak gerekirse, bu oluşum malikânenin Hızır Otobüs’ü ve mülkün arazisinde yer alıyor. İngiltere’nin geleneksel çift katlı otobüsü, üst katta yer alan üç adet tek kişilik ve bir adet çift kişilik yatağı ile en fazla beş kişilik bir grup tarafından kiralanabiliyor. Alt kat ise tüm Harry Potter filmlerini içeren bir televizyonun bulunduğu küçük bir mutfak olarak görev yapıyor. İkonik mor tasarımı daha ilk andan itibaren büyüleyici bir his oluştururken, tasarım konuklara Ernie’nin koltuğuna oturup direksiyona geçme imkanı da sunuyor!

Otobüs dışında, malikânenin iç kısmında da Potter temalı iki alan bulunuyor. Bunlardan biri, malikânenin zemin katında yer alan iki yatak odasına sahip daire, la Suite 9 ¾. Konuklar güne binalarına ait cüppeleri seçerek başlıyorlar. Sonrasında dilediklerince büyücü satrancı oynuyor, Nimbus 2000 ile gök yüzünü keşfediyor ve bunları bitirince de platform dokuz üç çeyrek duvarından geçebiliyorlar. Hogwarts’a bir tren ile gitmek istemeyenler için otelden çıkış işlemlerinizi malikânenin arazisinde bulunan Weasley’lerin uçan arabasında yapabiliyorsunuz. Bu süitte dört kişi konaklama yapabiliyor. Ancak böyle kalabalık bir grup ile seyahat etmiyorsanız da yatak odalarından sadece birini kiralama imkanı sunuluyor.

Harry Potter Temalı Malikane | İZLE

Potter temalı son alan ise içlerindeki en korkunç konaklama alanı. Kapkaranlık dekoru ve devasa iksir koleksiyonu ile oda kesinlikle hakkını veriyor. La Chambre des Secrets, Salazar Slytherin’in yer altı odası temel alınarak dizayn edilmiş. Bu alan Potter temalı odalar içindeki en küçüğü, ancak yine de en az diğerleri kadar sihirli. İksir karıştırmak, büyü yapmak ve lanet yağdırmakla geçen yoğun bir günün ardından Hogwarts’ın Büyük Salonu’nun sahte yıldızlı gökyüzü altında rahatlayabilirsiniz.

Bu odaların tamamı geçen ocak ayında açıldı. Sokağa çıkma kısıtlamaları her ne kadar malikâne sahiplerine bazı zorluklar yaşatmış olsa da ziyaretçiler malikânede kalmaktan oldukça memnun. Kimileri bu deneyimi “ailece güzel, sihirli bir mola” olarak değerlendirirken, bazıları ise “kızım favori karakterlerinin gerçek dünyasında zaman geçirebildiği için oldukça şaşkın durumda” şeklinde yorum yapmış.

Siz de bu sihirli yerlerden birine kaçmayı düşünüyor musunuz? Yorumlarınızı bizlerle paylaşmayı unutmayın!

Kaynak: Mugglenet

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir