J.K. Rowling, Harry Potter ve Lanetli Çocuk Filmi Hakkında Net Konuştu!

jk rowling gala

Hatırlarsanız Warner Bros.‘un Harry Potter ve Lanetli Çocuk oyununun sinema ekranlarına taşınmasında eski Harry Potter filmlerindeki rollerine dönmesi için Daniel Radcliffe, Rupert Grint, ve Emma Watson‘ı kovaladığı dedikodularınızı sizlere ulaştırmıştık.

Ancak J. K. Rowling bu konuya geçtiğimiz gün sert bir şekilde nokta koyar açıklamalarda bulundu.

“Biliyorum, bugün çoğunuz neşelenmek için bir neden arıyorsunuz, ancak #CursedChild film üçlemesi hakkındaki dedikoduların arkasında BİR GERÇEKLİK YOK!”

Unofficial Universal Orlando Podcast‘ten Jim Hill Warner Bros. ve Universal Parks & Resorts‘tan tanıdıkları olduğunu ve Warner Bros.‘un bir Cursed Child üçlemesi yaratmak istediğini, bu bağlamda da Star Wars: The Force Awakens‘dakine benzer şekilde Dan, Rupert ve Emma’nın daha yaşlı versiyonlarını kullanmak istediğini söyledi. Rowling’in yukarıdaki sözüne rağmen okumak isteyenler için tam olarak dedikleri şöyle:

“Warner Bros.’un Emma Watson, Rupert Grint ve tabii ki Daniel Radcliffe ile Lanetli Çocuk hakkında konuştuklarını duydum. Çünkü, tabiri caizse bunun bir Harry Potter: The Force Awakens olmasını istiyorlar.”

“Bu üçlemede orijinal filmlerdeki bildiğimiz ve sevdiğimiz, yetişkin olarak büyümelerine tanık olduğumuz karakterlerin olmasını istiyorlar.”

“Ve tabii ki çocuklarını oynamaları için bir çok yeni, genç aktörler de alıyorlar. J.K. Rowling’e bağlı olarak belki bir Lanetli Delikanlı filmi olmasını umuyorlar.”

Ağustos ayında Daniel Radcliffe‘ın sözde Warner Bros.’tan Harry Potter‘ın yetişkin halini istediklerini duyduğunu söylemişti. Dedikodularda olası Lanetli Çocuk filminin Fantastik Canavarlar serisi bitmeden başlamayacağını söylemiştik. Bu da filmin çıkışının en erken 2026 yılı olduğunu gösteriyor. Yani Daniel Radcliffe o sıralarda 37 yaşında olacak. Bu da Harry Potter kitaplarının sonunda Harry’nin yaşına denk geliyor.

Tabii tekrar tekrar söylemekte fayda var; bunlar bir dedikodu ve önümüzde en az 9 sene var. Bunlar bir dedikodu olsa da biz tiyatro oyununu göremeyen hayranlar için bir umut ışığı oluyor. Her ne kadar Rowling kesin bir dille yalanlasa da akıllara yıllar önce 8. bir Potter eserinin olmayacağını söylediği günler geldiğinden, yazarın kendisine bile tam olarak güvenemiyor gibiyiz.

Ya da gönlümüzden geçen bu, siz en dersiniz?

Harry Potter ve Lanetli Çocuk’a dair her şey için buraya tıklayabilirsiniz!

25 Yorum

Bir Yorum Ekle

E-posta adresiniz yayınlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir